خرید بلیط هواپیما چابهار

بیمه کنسلی پرواز
بیمه اختصاصی کنسلی پرواز
ایرپلین تیکت با بیمه‌کردن پرواز شما اطمینان حاصل می‌کند که علی‌رغم کنسلی پرواز شرکت‌های هواپیمایی، سفر شما محقق می‌شود.
ارائه بلیط جایگزین تا دو برابر مبلغ پرداختی
ضمانت اختصاصی پرواز چارتری
در صورت بروز مشکل، ایرپلین تیکت جهت تهیه بلیط جایگزین، تا دو برابر مبلغ اولیه را بازپرداخت خواهد نمود.
پشتیبانی 42 ساعته
پشتیبانی شبانه روزی
برای ساختن یک تجربه موفق از خرید بلیط آنلاین در تمامی مراحل خرید و به صورت شبانه روزی همراه شما خواهیم بود.

درباره فرودگاه کنارک چابهار:

فرودگاه کنارک (OIZC-ZBR) فرودگاهی در کنارک در شهرستان کنارک است که به دلیل فاصلهٔ حدود 50 کیلومتری با بندر راهبردی چابهار، رفت‌وآمد فراوانی در آن صورت می‌گیرد. تجهیز این فرودگاه توسط منطقه آزاد چابهار منتفی شده و قرار است که به زودی فرودگاه بین‌المللی چابهار در منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار ساخته شود. از جمله مشخصه‌های این فرودگاه تفکیک ترمینال پروازهای نظامی و پروازهای داخلی و بین‌المللی می‌باشد. این فرودگاه دارای دو باند پروازی به طول ۱۲۴۱۹ و ۹۰۰۰ پا و به عرض ۱۴۸ پا می‌باشد؛ با این مشخصات امکان نشست و برخاست هواپیمای پهن پیکر از جمله ایرباس ۳۸۰ در آن وجود دارد. فرودگاه کنارک از لحاظ سطح باند با وسعتی حدود 10 کیلومتر و 12 هزار فوت طول، به عنوان ششمین فرودگاه کشور شناخته می شود.در این فرودگاه هر هفته 18 پرواز داخلی و دو پرواز انجام می شود و از آنجاییکه گنجایش و توانایی این فرودگاه محدود است قرار است که به زودی فرودگاهی بین المللی در منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار ساخته شود.

فرودگاه
فرودگاه کنارک چابهار
استان
سیستان و بلوچستان
شهرستان
کنارک
کد یاتا
ZBR
نوع فرودگاه
بین المللی
موقعیت از شهر
شمال غربی
فاصله از شهر
49 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
هواپیمایی ایران ایر هواپیمایی آسمان هواپیمایی کیش ایر هواپیمایی کاسپین هواپیمایی زاگرس هواپیمایی معراج
مقاصد پروازی
بندرعباس - تهران - زاهدان - مشهد
مسافرین ورودی
101,449 نفر
مسافرین خروجی
101,449 نفر
تلفن
4284001
فکس
وب سایت
ایمیل

برنامه پروازهای کنارک:

مسیر پروازی
شنبه ش
یکشنبه ی
دوشنبه د
سه شنبه س
چهارشنبه چ
پنج شنبه پ
جمعه ج
بلیط هواپیما بندرعباس چابهار
بلیط هواپیما تهران چابهار
بلیط هواپیما زاهدان چابهار
بلیط هواپیما مشهد چابهار

قیمت بلیط هواپیما کنارک:

مسیر پروازی قیمت بزرگسال قیمت کودک قیمت نوزاد
از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر
بلیط هواپیما چابهار بندرعباس 1,458,000 ریال 7,394,000 ریال 769,000 ریال 3,737,000 ریال 208,000 ریال 802,000 ریال
بلیط هواپیما چابهار مشهد 468,000 ریال 9,938,000 ریال 372,000 ریال 7,475,000 ریال 110,000 ریال 1,057,000 ریال
بلیط هواپیما چابهار شیراز 1,882,000 ریال 8,348,000 ریال 1,140,000 ریال 6,203,000 ریال 252,000 ریال 897,000 ریال
بلیط هواپیما چابهار تهران 80,000 ریال 31,880,000 ریال 80,000 ریال 23,930,000 ریال 70,000 ریال 3,250,000 ریال
بلیط هواپیما چابهار زاهدان 1,458,000 ریال 7,394,000 ریال 769,000 ریال 5,090,000 ریال 208,000 ریال 802,000 ریال

شهرشناسی:

یکی از شهرهای جنوب خاوری استان سیستان و بلوچستان ایران و تنها بندر اقیانوسی این کشور می‌باشد که در کرانه دریای مکران و اقیانوس هند قرار دارد. لنگرگاه آن قابلیت پهلوگیری کشتی‌های اقیانوس‌پیما را دارد و از مناطق آزاد بازرگانی ایران است. این شهر به عنوان پایتخت 230 ساله ایران، بزرگ ترین خلیج کشور نیز به شمار می رود. و از آنجایی که در میان دریای مکران و اقیانوس هند واقع شده، تنها بندر اقیانوسی ایران است و از مهم ترین بنادر آزاد بازرگانی کشور محسوب می شود. بندر چابهار به دلیل موقعیت راهبردی، که نزدیک‌ترین راه دسترسی کشورهای محصور در خشکی آسیای میانه (افغانستان، ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان و قزاقستان) به آب های آزاد است از اهمیت فراوانی برخوردار است و سازندگی و سرمایه‌گذاری فراوانی در آن صورت می‌گیرد؛ از جمله ساخت اسکله و افزایش گنجایش بارگیری کشتی‌های اقیانوس‌پیما (در خلیج چابهار) و ساخت راه‌آهن به سوی آسیای میانه و احداث فرودگاه بین‌المللی. این بندر یکی از مهم ترین چهارراه‌های کریدور شمال-جنوب بازرگانی جهانی است. چابهار علاوه بر موقعیت بازرگانی، دارای جاذبه‌های فراوان تاریخی و طبیعی است. آب و هوای این شهر و پیرامون آن تمام فصول سال بهاری و معتدل است و برخی معتقدند به همین دلیل چابهار (چهاربهار) نامیده می‌شود. اما در واقع چابهار از کلمه چاه بار گرفته شده و به این معنی است که در آن چاهی برای تخلیه بار یا بار اندازی بوده و در طی زمان این نام به چابهار تغییر پیدا کرده است. با آغاز فصل پاییز و سرما تعداد زیادی مسافر و گردشگر به مناطق جنوبی کشور از جمله چابهار روانه می شوند. این بندر به هندوستان ایران شهرت دارد و سواحل زیبا و غروب دلپذیر ان در کنار منطقه ای شگفت انگیز که هر کسی را یاد مریخ می اندازد از زیبا ترین جاذبه های شهر هستند که تماشای آن برای هر بیننده و گردشگری جالب توجه خواهد بود.

شهر چابهار سوغاتی‌ها و صنایع‌دستی متنوعی دارد که بسیاری از آن ها به کشور های دیگر نیز صادر می شود. که از مهم ترین این صنایع دستی و سوغات می توان به صنایع سوزن دوزی، سفال گری، حصیر بافی، صدف، طلا سازی، شیرینی لندو و ... اشاره کرد. معرق صدف و تراش سنگ های قیمتی و لوازم زینتی نیز از دیگر صنایع دستی این شهر می باشد. همچنین بتو ماش، شودوده، ماشینگ، دلگ، ناروش، بریانی، انباغ، شیلانچ و ... از غذاهای محلی چابهار به حساب می آیند.

هتل های پیشنهادی:

هتل های پیشنهادی کیفیت فاصله از فرودگاه تلفن آدرس
هتل لاله چابهار 49 کیلومتر 05435324850 چابهار، انتهای بلوار امام خمینی، انتهای بلوار، رو به رو پارک الغدیر
هتل لیپار 46 کیلومتر 05435312100 چابهار، منطقه آزادتجاری صنعتی
هتل فردوس 45 کیلومتر 05435314670 چابهار، منطقه آزاد تجاری صنعتی، خیابان تجارت

توصیه های گردشگری:

1) کوه‌های مینیاتوری

این کوه‌ها از دیدنی‌های حیرت‌انگیز چابهار به موازات ساحل از منطقه کچو تا نزدیکی خلیج گواتر کشیده شده و از پدیده‌های مورفولوژی این ناحیه محسوب می‌شود. این کوه ها به دلیل شکل طبیعی و جذابی که دارند به یکی از منحصر به فرد ترین جاذبه های کشور تبدیل شده اند. این کوه های مینیاتوری عمری حدود 5 میلیون سال دارند و طبق تحقیقات انجام شده در گذشته های دور در میان خاک پنهان بودند و بر اثر گذشت زمان بارش باران و فرسایش خاک و دیگر عوامل طبیعی از خاک سر برآورده و به این شکل در آمده اند. جالب است که بدانید در این کوه ها انواع فسیل ماهی و آبزیان نیز یافت شده است که نشان دهنده این است که با توجه به اینکه کنار دریار قرار دارند این کوه ها نیز قبلا زیر اب قرار داشتند.

2) موزه محلی چابهار

ساختمان قدیمی فرمانداری چابهار که از دوران قاجار به جا مانده، اکنون موزه محلی چابهار است. قدمت این موزه که در سال 1388 تاسیس شده، به اواخر دوران قاجار بر می گردد. این بنا بر روی سکویی به ارتفاع یک و نیم متر و به وسعت حدود ششصد و پنجاه متر مربع بنا شده است که دارای سه درب ورودی، مجموعه اتاق ها، راهرو و… میباشد. بنا در دو طبقه ساخته شده است که قسمتی از آن بوسیله سکویی با سقف چوبی و ستون آهنی احاطه شده است. در بخش هم کف این بنا صنایع دستی و آثار باستانی در معرض دید عموم قرار گرفته است. طبقه دوم موزه کتابخانه است و مجسمه هایی از زنان و مردان بلوچی قرار دارد. در واقع هدف از جمع آوری این آثار و لوازم قدیمی در این موزه نشان دادن آداب و رسوم و فرهنگ مردم این منطقه به بازدید کنندگان می باشد.

3) غارهای بان مسیتی

غارهای بان مسیتی به مجموعه غارهایی در ۵ کیلومتری شمال باختری روستای تیس در دامنه کوه شهبازبند (در نزدیکی چابهار) گفته می‌شود. یک غار طبیعی و دو غار مصنوعی در کنار هم قرار دارند. غار اول طبیعی و به شکل نیم‌دایره و با استفاده از روش تراشکاری درون غار و دهانه آن توسعه پیدا کرده است. یک آرامگاه کوچک از گچ به صورت دوسطح افقی که بر روی یکدیگر قرار دارند و فاقد آثاری مانند سنگ‌نبشته، خط و لوحه در عمق یک متر از سطح غار دیده می‌شود که در گرد آن یک فضای کوچک وجود دارد. در ورودی این آرامگاه و بر فراز آن در مقابل دره تیس مکعبی از سنگ و گچ به رنگ سفید قرار گرفته است. که بر روی آن خطوط و علامت هایی نقش بسته است.همچنین یک غار مصنوعی به فاصله هفت قدم نیز در سمت راست غار طبیعی قرار دارد که با ارتفاع 80 سانتیمتری و سقفی کوتاه می شد ولی امروزه به دلیل تخریب به سختی یک ادم از آن عبور می کند.

مشاهده تمام مطلب