خرید بلیط هواپیما باکو

درباره :

فرودگاه بین المللی حیدر علی اف، یکی از بهترین فرودگاه های آذربایجان که سالانه پذیرای مسافران بسیاری از سراسر دنیا می باشد. به صورت کلی فرودگاه باکو به عنوان پر ترددترین فرودگاه منطقه ی قفقاز به شمار می رود و به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص به عنوان یک ورودی ارتباطی که با منطقه ی قفقاز و کشورهای اطراف محسوب می گردد. به همین علت بسیاری از پروازهای بین‌المللی اعم از مسافری یا باربری و بازرگانی که دارای مسافت های طولانی هستند و احتیاج مبرم به توقف دارند، بی شک در تنظیم مسیر خود به گونه ای برنامه ریزی می کنند که از مسیرهای هوایی که منتهی به فرودگاه بین المللی حیدر علی اف است، گذر کنند.

کد فرودگاه
GYD
ایمیل
تلفن
فکس
وبسایت
www.airport.az
کشور
آذربایجان
شهر
باکو
نوع فرودگاه
بین المللی
موقعیت از شهر
شمال شرقی
فاصله از شهر
2 کیلومتر
مسافرین ورودی
1,500,000 نفر
مسافرین خروجی
1,500,000 نفر

شهرشناسی:

باکو، پایتخت آذربایجان و یکی از پرجمعیت ترین شهرهای این کشور می باشد. شهر باکو در باور مردم به معنای باد کوبه یعنی جایی که باد زیاد می وزد تلقی می گردد از لحاظ جغرافیایی در ساحل غربی دریای خزر در شبه جزیره آب شوران قرار گرفته است. این شهر بزرگ ترین شهر آذربایجان و همچنین یکی از مناطق نفت خیز جهان به شمار می رود. مساحت آن ۲۸۵ کیلومتر مربع و جمعیت حاضر در آن طبق آمار سرشماری در سال ۲۰۱۵، ۲۳۷۴۰۰۰ نفر بوده است. لحاظ آب و هوایی شهر باکو، زمستان های بسیار سردی و تابستان های بسیار گرمی دارد و بهار در باکو به دلیل هوای خوب و برگزاری جشن ها بهترین فصل است و مسافران بیشتری را نیز به خود جلب می کند.

از آنجایی که کشور آذربایجان در قدیم جزئی از ایران بوده به همین دلیل اشتراکات فرهنگی زیادی با ایران و مخصوصا استان‌های شمال غرب ما دارد، از غذاهای معروف باکو می توان به کباب و شیشلیک، قوتاب، دلمه، آش دوغ یا دوگا، کوفته‌ی بزباش، لاوانگی، دوشبارا، آبگوشت، بادام بورا، باقلوا و حلوا اشاره کرد. صنایع دستی آن نیز استکان کمرباریک، مربای گیلاس سفید، رومیزی با طرح بته جقه، ظروف مسی، مگنت، شال و کیف با طرح‌های سنتی، ظروف سفالی نقاشی با نفت خام می باشد.

هتل های پیشنهادی:

هتل های پیشنهادی کیفیت فاصله از فرودگاه تلفن آدرس
Fairmont 28 کیلومتر 00994125654848 باکو، خیابان مهدی حسین
Four Seasons 26 کیلومتر 00994124042424 باکو، خیابان Neftchilar
Hilton 24 کیلومتر 00994124645000 باکو، خیابان Azadlig

توصیه های گردشگری:

1) کاخ شیروانشاه

یکی از بزرگ ترین بناهای شیروانشاهان در آذربایجان، کاخ شیروانشاه است که در شیروان قفقاز قرار دارد و مصادف با حکومت عباسیان تشکیل و در دوران صفویان به دست شاه تهماسب برچیده شد که در سال 2000 به عنوان میراث جهانی در سازمان یونسکو ثبت شد.

2) برج های شعله

بلندترین آسمان خراش های شهر باکو که از سال 2013 مورد بهره برداری قرار گرفت شامل سه برج شیشه ای با انحناهای سینوسی و رنگ آبی می باشد. یکی از برج ها در 39 طبقه و مسکونی هستند، یکی 33 طبقه و هتل و کوچک ترین ساختمان آن 28 طبقه و تجاری و اداری است که امروزه این برج ها به عنوان نمادی از آذریایجان به حساب می آید.

3) قلعه دختر

یکی از آثار دوره ساسانی در شهر باکو، که در دو دوره تاریخی قرن ۵ و ۶ میلادی و قرن ۱۲ ساخته شده است. سازمان یونسکو در سال ۲۰۰۰ این بنا را در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت کرد. این قلعه 29 متر ارتفاع دارد و در مورد آن روایات مختلفی وجود دارد که یکی از آنها این است که بنا به دستور دختر شاه باکو ساخته شد و او برای دور ماندن از گناه خود را از بالای قلعه به پایین پرت کرد.