خرید بلیط هواپیما برلین

درباره :

فرودگاه برلین تگل یکی از مهم ترین فرودگاه های کشور آلمان که در پایتخت آن برلین قرار دارد و به عنوان چهارمین فرودگاه شلوغ کشور شناخته می شود و قطب اصلی ایرلاین هایی یورو وینگز و ایزی جت محسوب می شود. برلین به عنوان بزرگ ترین شهر آلمان و همچنین پایتخت این کشور، سالانه تعداد زیادی گردشگر را از نقاط مختلف دنیا به سمت خود جلب می کند. موضوع جالبی که در مورد آن وجود دارد این است که فرودگاه تگل علاوه بر خدمات هواپیمایی، یک مرکز دانشگاهی و یک پارک علم و فناوری را نیز در خود جای داده است. طرح اولیه ساخت این فرودگاه در سال 1906 مطرح شد و در محلی که قبلا فقط به صورت جنگل بود و برای شکار سلطنتی نیز استفاده می شد، ساخته و مورد بهره برداری قرار گرفت. در این فرودگاه سالانه بیش از 20 میلیون مسافر جابجا می شود و دارای 5 پایانه است. پایانه اصلی فرودگاه پایانه A است که ساختمانی 6 ضلعی دارد و توانی فرود هواپیماهای غول پیکر نیز در آن وجود دارد. پایانه B در کنار این پایانه قرار دارد و با پر شدن ظرفیت این دو پایانه در سال 2007، بیشتر برای پرواز های برلین ایر مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین پایانه D در سال 2001 افتتاح شد که تا قبل از آن به عنوان پارکینگ استفاده می شد که امروزه تنها بخش فعال در شب می باشد. آخرین پایانه که پایانه E نام دارد کوک ترین بخش ورودی فرودگاه است که با دارا بودن تنها دو در ورودی،تنها در مواقع خاص مورد استفاده قرا می گیرد.

کد فرودگاه
TXL
ایمیل
تلفن
00493060911150
فکس
وبسایت
www.berlin-airport.de
کشور
آلمان
شهر
برلین
نوع فرودگاه
بین المللی
موقعیت از شهر
شمال شرقی
فاصله از شهر
10 کیلومتر
مسافرین ورودی
10,227,639 نفر
مسافرین خروجی
10,227,639 نفر

شهرشناسی:

برلین، بزرگ ترین شهر آلمان و پایتخت این کشور که مساحتی حدود 899 کیلومتر مربع دارد و با قرار گرفتن در شمال شرقی آلمان، مهم ترین ایالت آلمان از لحاظ تاریخی و بزرگی که یک سوم آن را جنگل، پارک، باغ و دریاچه تشکیل شده است و نزدیک به شش میلیون جمعیت دارد. آب و هوای این شهر معتدل اقیانوسی است به طوری که تابستان ها هوایی معتدل و زمستان ها نسبتا سرد است. در بیشتر شب های زمستانی دمای هوا زیر صفر است. این شهر به عنوان سومین شهر توریستی اروپا با داشتن چهار دانشگاه و 250 موسسه تحقیقاتی مستقل از دانشگاه و واحد های فن آوری، یکی از مهم ترین مراکز تحقیقاتی و تحصیلات عالی در اروپا نیز به شمار می رود. جمعیت این شهر حدود 3415742 نفر است که به عنوان پرجمعیت ترین شهر آلمان و دومین شهر پر جمعیت اتحادیه اروپا بعد از لندن محسوب می شود. حدود 60 درصد از مردم این شهر دین مشخصی ندارند و 23 درصد نیز پروتستان هستند. برلین در سال 1871 به عنوان امپراطوری آلمان تبدیل شد و پس از ویرانی در جنگ جهانی دوم و خرابی دیوار برلین از نو بازسازی شد. شهری سرسبز با مناظر طبیعی شگفت انگیز که 24 درصد از مساحت آن از جنگل و دریاچه پوشیده شده است و رودی به نام اسپری از شرق تا غرب شهر امتداد دارد که قابلیت کشتیرانی نیز در این رود وجود دارد.

برلین شهری با تاریخ غنی و غذاهای متنوع و لذیذ که طی قرن‌ها با توجه به تغییرات اجتماعی و حتی سیاسی به تکامل رسیده که امتحان کردن و چشیدن این طعم ها می تواند سفرتان به برلین را کامل تر و لذت بخش تر کند. محبوب ترین غذای خیابانی برلین کری وست یا سوسیس زردچوبه است به عنوان نماد آشپزی شهر شناخته می شود. از دیگر غذاهای مهم این شهر نیز می توان به اشپتزل، سوسیس کاری، کوونیگس برگر کلاپس، شنیتسل، براتورست و مائول‌تاشن اشاره کرد. همچنین مهم ترین سوغاتی های برلین عبارتند شکلات های بی نظیر آلمانی، شال و روسری، ظروف آشپزخانه، لوازم ریز آشپزخانه، قالب‌های کیک و شیرینی، کریستال و انواع پوشاک و عطر.

هتل های پیشنهادی:

هتل های پیشنهادی کیفیت فاصله از فرودگاه تلفن آدرس
Maritim proArte 7 کیلومتر 00493020335 برلین، میته
Park Inn by Radisson 8 کیلومتر 00493023890 برلین، الکساندر پلاتز
H4 Alexanderplatz 8 کیلومتر 00493030104110 برلین، خیابان Karl-Liebknecht

توصیه های گردشگری:

1) کلیسای جامع برلین

کلیسای جامع برلین در سال 1532 به دستور امپراتور ویلهلم دوم با الهام از کلیسای پروتستان سنت پیتر در رم ساخته شد و سبک معماری این کلیسای قرن 15 رنسانس ایتالیا است و طی آسیب هایی که در سال های مختلف دیده، تغییرات و بازسازی های متعددی بر روی آن صورت گرفته است و از مهم ترین و معروف ترین معمارانی که در تعمیرات این بنا نقش داشتند مارتین بومه، یوهان بومن، کارل فردریش شینکل، جولیوس و اتو راشدورف می باشند. در حیاط این کلیسا آرامگاه هایی برای خاندان سلطنتی فردریش اول تا سوم و بیش از 97 قبر از اشخاص معروف وجود دارد. این کلیسا با گنبدی به ارتفاع 75 متر بزرگ ترین کلیسای برلین محسوب می شود. در واقع این کلیسا شامل 2 کلیسا است که یکی کلیسای مدرن با طراحی سال 1961 است و دیگری ویرانه هایی از کلیسای اصلی با برجی به ارتفاع 63 متر. این بنا در سال 1943 تخریب شد و بقایای آن به کلیسای جدید منتقل شد. کلیسای جامع برلین 3 قسمت اصلی دارد که شامل کلیسای یادبود، کلیسای غسل تعمید و نکاح و کلیسای منطقه‌ای می باشد. یکی از جذاب ترین بخش های آن راه پله امپریال با کتیبه های برنزی و نقاشی هایی از نقاش برلینی به نام آلبرت هرتل از سال 1905 است که جلوه ای بی نظیر به کلیسا بخشیده است.

2) دروازه براندنبورگ برلین

دروازه براندنبورگ یکی از دیدنی ترین جاذبه های برلین مربوط به قرن 18 است که امروزه به عنوان نماد قدرت و اتحاد برلین نیز شناخته می شود. ارتفاع این دروازه 26 متر است و فاصله هر طرف این دروازه با هم حدود 65 متر یعنی به اندازه 5 اتوبوس است و 11 متر نیز عمق دارد و با وجود 6 ستون، 5 راه ورودی دارد. معماری این بنا به سبک نئوکلاسیک و با الهام از دروازه ورودی آکروپولیس آتن ساخته شد. بر روی این دروازه مجسمه مسین الهه پیروزی سوار بر ارابه کوآدریگا به عنوان نماد قدرت آلمان قرار دارد که توسط مجسمه ساز معروف آلمانی به نام یوهان گوتفرید شادو در سال 1793 ساخته شد. در ابتدای ساخت این مجسمه ویکتوریا در ابتدا حلقه هایی از برگ بلوط را با خود حمل می کرد اما پس از اینکه در سال 1814 مجسمه توسط فرانسوی های پس گرفته شد، به نشانه قدرت صلیب آهنین، جایگزین حلقه برگ بلوط شد و پس از به قدرت رسیدن نازی ها این دروازه به نماد قدرت برلین تبدیل شد. جالب است که بدانید در سال های 1871 تا 1918 قیصر، امپراطوری آلمان تنها شخصی بود که اجازه عبور از این دروازه را داشت. دروازه براندنبورگ برلین، در غرب مرکز شهر و جنوب ساختمان رایشتاگ یا همان ساختمان پارلمان آلمان واقع شده و یکی از دیدنی ترین مکان های آلمان به عنوان یک نگهبان در شهر به شمار می رود.

3) کاخ و پارک اشلوس شارلوتنبورگ

کاخ اشلوس شارلوتنبورگ یکی از دیدنی ترین جاذبه های برلین که به عنوان بزرگ ترین کاخ با معماری باروکی شناخته می شود. معماری باروکی به معماری قرون 16 تا 18 گفته می شود که به معماری ناموزون شناخته می شود. این کاخ از دوران سلطنت سلسله هوهنزلرن که قرن ها بر پروس حکومت می کرد باقی مانده و از چندین ساختمان تشکیل شده که هرکدام ورودی جداگانه دارند. این کاخ در سال 1699 تاسیس شد و در اصل به عنوان یک باغ برای سوفی شارلوت همسر فردریک سوم ساخته شد. یکی از جاذبه های این کاخ وجود گالری بلوط در سالنی بیضی شکل است که عکس های پرتره اعضای خانواده هوهنزولرن در آن قرار دارد و هنوز هم برای اجرای موسیقی مجلسی از آن استفاده می شود. همچنین کلیسایی کوچک، یک جعبه سلطلنتی زیبا، هزارن ظرف چینی و نقاشی های دیدنی، تاج های جواهر و نقره های سلطنتی در این مجموعه قرار دارد که تماشای این مجموعه در کنار جذابیت های کاخ، محیطی دیدنی و جالب توجه برای گردشگران و بازدید کنندگان به وجود می آورد.