خرید بلیط هواپیما کویت

درباره :

فرودگاه بین‌المللی کویت در 15.5 کیلومتری جنوب شهر کویت قرار گرفته است و مساحتی حدود 37.7 کیلومتر مربغ دارد و به عنوان پایگاه اصلی ایرلاین هایی کویت ایرویز، جزیره ایرویز و واتانیا ایرویز محسوب می شود. این فردگاه 5 ترمینال دارد. ترمینال شماره 1 به عنوان ساختمان اصلی این فرودگاه به حساب می آید و با 16 گیت، پایگاه اصلی ایرلاین های جزیره ایرویز، و فلای دبی به شمار می رود. این ترمینال دارای رستوران ها، فروشگاه های بدون مالیات، 4 سالن و ایستگاه های بازرسی امنیتی است. ترمینال شماره 2 در دست ساخت است و تخمین زده می شود که در آن 13 میلیون مسافر در سال جابجا شوند . این ترمینال 28 گیت دارد و با توجه به اینکه ساخت آن در سال 2017 آغاز شده است پیش بینی می شود ساخت آن تا سال 2022 تکمیل شود. ترمینال شماره 3 که نام آن نیز شیخ سعد است با ساختمانی کوچک به طور اختصاصی تنها برای پرواز های فلای دبی مورد استفاده قرار می گیرد. ترمینال شماره 4 نیز که در آگوست 2018 افتتاح شده است به پرواز های ایرلین کویت ایرویز اختصاص یافته است. این ترمینال با 55000 متر مربع وسعت، 9 گیت دارد و سالانه حدود 5 میلیون مسافر را جابجا می کند. ترمینال شماره 5 نیز که به پرواز های ایرلاین جزیره ایرویز تعلق دارد، در سال 2018 افتتاح شده است و به ترمینال شماره 1 دسترسی دارد اما ورودی و خروجی های مجزای برای ان تعبیه شده است.

کد فرودگاه
KWI
ایمیل
تلفن
0096524332179
فکس
وبسایت
kuwaitcityairport.com
کشور
کویت
شهر
کویت
نوع فرودگاه
بین المللی
موقعیت از شهر
شرق
فاصله از شهر
54 کیلومتر
مسافرین ورودی
6,850,000 نفر
مسافرین خروجی
6,850,000 نفر

شهرشناسی:

کویت پایتخت و بزرگ ترین شهر کشور کوچک و خاورمیانه ای کویت، که به عنوان مرکز سیاسی، فرهنگی و اقتصادی کشور محسوب می شود. این کشور یکی از ثروتمند ترین کشورهای خاورمیانه و حتی دنیا محسوب می شود و به عنوان دومین صادر کننده بزرگ نفت در دنیای عرب، بیشتر درآمد کشور از راه نفت به دست می آید. در چندین سال مداوم نیز دینار کویتی به عنوان گران ترین ارز دنیا شناخته می شد. کویت شهری زیبا، محسور کننده و مدرن است با آسمان خراش هایی بلند که در همه جای شهر دیده می شوند. آب و هوای این شهر گرم و بیابانی است و به عنوان یکی از گرم ترین شهر های دنیا در تابستان دمای هوا گاهی از 45 درجه سانتیگراد نیز تجاوز می کند و به 52 درجه می رسد. در شب ها دمای هوا به 30 درجه سانتیگراد افت می کند و در زمستان ها نیز دما به منفی 8 درجه می رسد. این شهر با خیابان های عریض و طولانی و منظره ساحلی زیبا در کرانه دریای عمان، یکی از پربازدید ترین شهر های خاورمیانه بمحسوب می شود. تقریبا تمام جمعیت 2.4 میلیونی مردم این شهر مسلمان هستند و به زبان عربی صحبت می کنند. در این کشور علی رغم مدرنیته شدن آن هنوز هم از شتر استفاده می شود و از قدیم نیز همیشه به شکلی رد پای شتر در کشور وجود داشته است. جالب است که بدانید در سال های اخیر ورزشی رسمی در این کشور به وجود آمده که در آن حیوان توسط ربات هایی که بر روی آن می نشیند، کنترل می شوند به طوری که این ربات ها به وسیله انسان ها از راه دور کنترل می شوند .

در کویت می توانید انواع غذاهای هندی، عربی، ایرانی و مدیترانه ای را امتحان کنید. به علاوه غذاهای دریایی و انواع ماهی از بهترین غذاهای این شهر محسوب می شود. از مهم ترین غذاهای کویت می توان به بلاط، بریانی، هریس، ماچبوس، قوزی، مموش اشاره کرد. از مهم ترین سوغاتی های این شهر می توان به نماد کشور در شکل های مختلف اشاره کرد که به صورت مگنت های یخچال، جاکلیدی و تزیینی یافت می شود. به علاوه انواع مجسمه های شتر در شکل ها و جنس های مختلف نیز می تواند یادگاری و سوغاتی جالبی از این شهر باشد.

هتل های پیشنهادی:

هتل های پیشنهادی کیفیت فاصله از فرودگاه تلفن آدرس
Gulf Rose 15 کیلومتر 0096522444800 کویت، خیابان عبدالله المبارک
Inn & Go Kuwait Plaza 14 کیلومتر 0096522436686 کویت، خیابان فهات السلام
Grand Majestic 14 کیلومتر 0096522254700 کویت، خیابان عبدالله المبارک

توصیه های گردشگری:

1) مسجد کبیر کویت

مسجد کبیر، بزرگ ترین و مهم ترین مسجد کشور کویت که مساحت آن به میزان 45000 متر مربع است. عملیات ساخت آن در سال 1979 آغاز شد و از سال 1986 دقیقا در روز عید فطر تکمیل و مورد استفاده قرار گرفت. سالن نمازخانه اصلی این مسجد در همه طرف به میزان 72 متر است و 144 پنجره دارد. گنبد این مسجد حدود 26 متر قطر و 43 متر ارتفاع دارد و با 99 اسم از اسامی خداوند مزین شده است. در این مسجد 10000 نمازگزار مرد و 950 نمازگزار زن قادر به نمازخواندن هستند. به علاوه در آن حدود 350 متر مربع به کتابخانه اسلامی شامل کتاب های مرجع و مقالات اسلامی اختصاص یافته است. این مسجد پارکینگی بزرگ با حجم پارک 550 ماشین دارد. مسجد کبیر از مهم ترین جاذبه های کویت محسوب می شود که با بنایی زیبا و بزرگ و طراحی منحصر به فرد از بزرگ ترین و زیبا ترین مساجد دنیا به شمار می رود. معماری داخلی این مسجد به شکل شگفت آوری جذاب و آرامبخش است و با سرامیک ها، چوب کاری ها، شیشه ها، پنجره و فرش های زیبایی تزیین شده است. این مسجد در قلب شهر کویت واقع شده است و بازدید از آن برای عموم رایگان است و تماشای آن حدود 1 ساعت زمان نیاز دارد.

2) موزه طارق رجب

موزه طارق رجب از مهم ترین موزه های کشور کویت که توسط فردی به همین نام تاسیس شده است. او به دلیل علاقه ای که به فرهنگ، هنر و تمدن اسلامی داشت آثار هنری، ادبی و نسخه های خطی را از سراسر دنیا جمع آوری می کرد و با هرینه شخصی خود کلکسیونی نفیس و گرانبها در سه مجموعه جمع آوری کرده بود. این مجموعه در کنار منزل سنتی و تاریخی خودش در محله جابریه و در سال 1980 افتتاح شد. در این سه مجموعه مسخه هایی خطی، قران هایی خاص، تابلو های خوشنویسی و نقاشی، انواع اسلحه های قدیمی از دوران های مختلف تاریخ اسلام و همچنین مجموعه ای از جواهرات طلا و نقره عمانی و عربی با تاج های پادشاهان ادوار مختلف نگهداری می شود. بیش از 30 هزار اثر هنری اسلامی که در مدت زمان 60 سال به همت طارق رجب جمع آوری شده است در معرض دید عموم گذاشته شده است. جالب است که بدانید 25 درصد از محتوای گنجینه های این موزه به نسخه های خطی و آثار منحصر به فرد ایرانی تعلق دارد و بار ها نیز این موضوع را ذکر می کرد که به فرهنگ و تمدن ایران علاقه خاصی دارد.

3) برج های کویت

سه برج بلند و باریک در کویت که در کنار خلیج فارس قرار گرفته اند و در سال 1977 ساخته شده اند. ارتفاع برج اصلی 187 متر است و 2 بخش کروی شکل سبز آبی در آن قرار دارد که در نیمه پایینی یک مخزن آب با 4500 متر مکعب و در مخزن بالایی یک رستوران با ظرفیت 90 نفر، یک کافی شاپ و یک سالن پذیرایی وجود دارد. برج اصلی از سال 1979 به روی عموم مردم بازگشایی شد. ارتفاع برج دوم در حدود 147 متر است و یک برج آب است. در برج سوم نیز تجهیزات کنترل برق و روشن نمودن دو برج دیگر تعبیه شده است که به نسبت دو برج دیگر کوچک تر است. این برج ها توسط معمار سوئدی طراحی شده است. این برج ها که در مرکز شهر و بهترین جای آن قرار دارند به نوعی به عنوان یک نماد از شهر کویت به حساب می آیند.