خرید بلیط هواپیما مسکو

درباره :

فرودگاه بین‌المللی domodedovo در جنوب شرقی مرکز مسکو قرار دارد و بزرگ ‌ترین و شلوغ‌ترین فرودگاه روسیه است طول باند آن ۲۶۰۰ متر است و در ماه می سال ۱۹۶۵ رسما فعالیت خود را آغاز نمود. مساحت ترمینال این فرودگاه از ۷۰،۰۰۰ متر مربع در سال ۲۰۰۴ به ۱۳۵،۰۰۰ متر مربع در سال ۲۰۰۹ افزایش یافت. این فرودگاه اولین فرودگاه روسیه است که دارای باندهای پرواز موازی می باشد و این امر زمانی محقق شد که برج کنترل فرودگاه در سال ۲۰۰۳ گسترش پیدا نمود و توانایی کنترل بیش از ۷۰ هواپیما در ساعت برای فرود یا پرواز را دارد. در ماه مارچ سال ۲۰۰۹ این فرودگاه اعلام کرد که برای خدمات دهی به بزرگ ترین هواپیمای مسافربری جهان ایرباس ۳۸۰A نیز آمادگی کامل دارد.

کد فرودگاه
MOW
ایمیل
تلفن
0074959336666
فکس
وبسایت
www.domodedovo.ru
کشور
روسیه
شهر
مسکو
نوع فرودگاه
بین المللی
موقعیت از شهر
جنوب
فاصله از شهر
48 کیلومتر
مسافرین ورودی
15,350,000 نفر
مسافرین خروجی
15,350,000 نفر

شهرشناسی:

مسکو پایتخت روسیه و پرجمعیت‌ ترین شهر آن با جمعیتی بیش از ۱۳ میلیون نفر، بزرگ ترین شهر در قاره اروپا و یازدهمین شهر پرجمعیت در جهان به شمار می رود که در آسیای شمالی قرار دارد و با اقیانوس آرام شمالی و منجمد شمالی و همچنین دریای خزر، دریای سیاه و دریای بالتیک هم‌مرز آبی است. نام مسکو از نام «رود موسکوا» (Moskva River) به معنای شهر کنار رود گرفته شده است که این رود، رودی در غرب کشور روسیه است که از مرکز شهر مسکو عبور می‌کند. این شهر با قدمتی کهن و با تاریخ پر فراز و نشیب، سالانه میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیا می باشد.

غذاهای محلی مسکو چنان رنگ و لعاب و طعمی دارند که تجربه آن به هر گردشگری توصیه می‌شود از غذاهای معروف آن می توان به برش، پنکیک روسی، بلینی و سیرنیکی، سالاد روسی، سالمون دودی و شاه ماهی نمک‌سود، شیشلیک، شیرینی زنجفیلی تولا، جینسنگ دریا، ماهی امول، آچپوک ‌ماک، سیمین‌ ماهی، کباب روسی، شورپا، استروگانینا، چاک-چاک و راویولی اشاره کرد. سوغاتی های مسکو عبارتند از ظروف خولخوم، عروسک ماتروشکا، روسری و شال، واکنلی، جعبه های نقاشی شده.

هتل های پیشنهادی:

هتل های پیشنهادی کیفیت فاصله از فرودگاه تلفن آدرس
Sheraton Palace 49 کیلومتر 0074959319700 مسکو، خیابان Ya Tverskaya-Yamskaya Ulitsa
Radisson Blu Belorusskaya 54 کیلومتر 0074956604900 مسکو، Yamskogo Polya
Metropol 49 کیلومتر 0074995017800 مسکو، Teatral'nyy Proyezd

توصیه های گردشگری:

1) کرملین

کرملین نه فقط نماد مسکو، بلکه نماد روسیه است. بزرگ ترین کاخ سلطنتی روسیه که بیش از 600 سال قدمت دارد و در قلب مسکو در میدان سرخ قرار گرفته است. این کاخ از چهار قصر، چهار کلیسا و دیوار کرملین به همراهی برج‌های کرملین تشکیل شده‌ است. از این کاخ به منظور اسکان رئیس‌جمهور روسیه نیز استفاده می‌شود.

2) میدان سرخ

میدان سرخ در آغاز مرکزی برای تجارت بود و همیشه مراسم مهم مسکو را در آن برگزار می‌کرده‌اند. همین‌جا بود که ایوان مخوف در سال ۱۵۴۷ پیش چشم همه به گناهانش اعتراف کرد و بعدها بسیاری از دشمنانش را هم این‌جا اعدام کرد. حاکمان کمونیست شوروی هم رژه‌های نظامی عظیم ارتش را اینجا برگزار می‌کردند. عبور و مرور ماشین‌ها در میدان سرخ ممنوع است، البته به‌جز لیموزین‌هایی که گاه‌گاهی از دروازه‌ی کرملین می‌گذرند. این محوطه‌ سنگ ‌فرش ۴۰۰ در ۱۵۰ متر، کانون جغرافیاییِ تاریخ روسیه است و مخصوصا شب‌ها نظیر ندارد.

3) کلیسای جامع سنت باسیل

کلیسای جامع پُکرُوسکی یا همان کلیسای جامع سنت باسیل با زیبایی مدهوش‌کننده‌ رنگ‌ها به عنوان نماد مسکو شناخته می شود. این نماد روسیه را بین سال‌های ۱۵۵۵ تا ۱۵۶۱ به شکرانه‌ پیروزی ایوان مخوف بر تاتارها ساختند. گفته می شود هنگامی که کار ساخت این کلیسای خیره‌کننده به پایان رسید، ایوان چشم‌های معمارش را کور کرد تا دیگر نتواند اثری به این زیبایی بسازد و این اثر تا همیشه در مسکو خاص باقی بماند. این کلیسای جامع در واقع ترکیبی از ۹ کلیسای کوچک است که در کنار هم قرار گرفته اند.