شرکت های هواپیمایی > هواپیمایی آسمانهواپیمای بوئینگ 727 هواپیمایی آسمان

شرکت هواپیمایی آسمان در سال ۱۳۵۹ از ادغام چهار شرکت هوایی ایر تاکسی، پارس ایر، ایر سرویس و هور آسمان تشکیل یافت. ایر تاکسی در سال 1337 تاسیس و با دو فروند هواپیمای پایپر فعالیت خود را آغاز کرد. ایر تاکسی ارائه دهنده پروازهای چارتر و مسئول پرواز و تعمیرات هواپیماهای سایر سازمان ها و وزارتخانه ها بود. ایر سرویس در سال 1345 و با سه فروند هواپیمای ایروکماندر و دی-سی-3 فعالیت خود را آغاز کرده است. مرکز ایر سرویس آبادان بوده و به شهر های مناطق نفت خیز جنوب پروازهای چارتر ارائه می نموده است. پارس ایر نیز از سال 1348 و با پرواز در منطقه خراسان فعال شد. ارائه پروازهای چارتر و پست با هواپیماهای آیلندر و ایروکماندر تا اجاره دو فروند هواپیمای فوکر-28 در دهه پنجاه ادامه داشت ولی از آن پس پروازهای مسافری پارس ایر گشایش یافت. هور آسمان در سال 1347 تشکیل شد. این شرکت نماینده شرکت سسنا در ایران بود و به فروش هواپیما و قطعات یدکی انواع هواپیماهای سسنا مشغول بود.

هواپیمای ایرباس ای 340 هواپیمایی آسمان

هواپیمایی آسمان در سال ۱۳۸۱ و به دنبال خصوصی سازی به صندوق بازنشستگی کشوری واگذار شد. سیاست این شرکت استفاده از هواپیماهای کوچک بوده و بیشتر ناوگانش را هواپیماهای فوکر ۱۰۰ که دارای ظرفیت ۱۰۵ نفر می‌باشد تشکل داده است. این شرکت هم اکنون وسیع ترین شبکه پروازی به شهرهای داخلی با تاکید بر پرواز به مناطق محروم کشور را دارد.
آسمان برای پوشش هر چه بهتر شبکه پروازی خود، سه مرکز پروازی به ترتیب در تهران، شیراز و مشهد دایر کرده است. هر یک از سه مرکز یاد شده خدمه پروازی و آشیانه های تعمیر و نگهداری مستقل دارند تا از این طریق ضمن جذب و آموزش نیروی متخصص بومی، پروازهای روزانه از استقلال کافی برخوردار باشند. دفتر مرکزی این شرکت در تهران است.

هواپیمای ای تی آر 72 هواپیمایی آسمان

هواپیمایی آسمان در مسیرهای پروازی کوتاه داخلی به صورت ویژه از 6 فروند هواپیمای ATR-72 استفاده می کند. هواپیمای ATR-72 یک هواپیمای ملخی دو موتوره از خانواده ی هواپیماهای منطقه ای با گنجایش کم است که توسط شرکت ایتالیایی فرانسوی ATR تولید شده است. این هواپیما میتواند تا سقف 74 مسافر در آرایش صندلی تک کلاسه را برای مسافت 2000 کیلومتر حمل نماید.

آمبولانس هوایی آسمان

هواپیمایی آسمان اولین شرکت هواپیمایی در خاورمیانه و تنها شرکت کشور ایران است که خدمات آمبولانس هوایی را ارائه می کند. در مرکز پزشکی هوایی این شرکت، پزشکان و پرستاران به همراه 2 فروند هواپیمای Jet Falcon 20 مجهزی که قادر به حمل بیماران و مجروحان با سرعت 800 کیلومتر در ساعت به مقاصد گوناگون در تمامی ساعات شبانه روز می باشند خدمات رسانی می کنند. این آمبولانس ها مجهز به پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی برای جراحی های اورژانسی هستند و خدمه پزشکی آن به زبان انگلیسی و فارسی و یا زبان سوم دیگری تسلط کامل دارند. برای استفاده از این خدمات می توانید با شماره های 02166033781 و 02161106745 تماس بگیرید.