close
با توجه به اینکه پرداخت اینترنتی تا یک ساعت پس از تغییر ساعت رسمی کشور از طرف شاپرک امکان پذیر نمی باشد، لطفا پیش یا پس از این زمان برای خرید بلیط خود اقدام نمایید.

شرکت های هواپیمایی > هواپیمایی آتاشرکت هواپیمایی آتا با تصویب هیأت دولت، در سال 1387 به عنوان شانزدهمین شرکت هواپیمایی کشور ایران تاسیس شد. این شرکت فعالیت خود را با ۴ فروند هواپیمای مک دانل داگلاس MD-۸۳ با ظرفیت ۱۶۵ نفر مسافر آغاز نمود و نخستین پرواز آن در تاریخ ۱۰ دی ۱۳۸۸ توسط وزیر راه و ترابری، از فرودگاه تبریز به مشهد صورت پذیرفته است.

این شرکت هواپیمایی در حال حاضر دارای 6 فروند هواپیمای بوئینگ ام دی و 3 فروند هواپیمای ایرباس ای 320 خریداری شده می باشد. هواپیمایی آتا با جابجایی بیش از یک میلیون و چهارصد هزار نفر مسافر در سال 1392، رتبه چهارم را به خود اختصاص داد.

هواپیمایی آتا به صورت ویژه چندین پرواز روزانه را در مسیر تهران-تبریز انجام می دهد. این شرکت تلاش دارد با انجام پروازهای منظم، مراکز استان های شمال غرب کشور مانند تبریز، ارومیه و اردبیل را به دیگر نقاط کشور متصل کند. آتا با واگذاری پروازهایش به صورت چارتری، مقاصد خود را به شهرهای مشهد، کیش، شیراز و اهواز نیز افزایش داده است.