شرکت های هواپیمایی > هواپیمایی نفت ایرانهواپیمایی نفت ایران

اولین غول آهنینی که در آسمان ایران به پرواز درآمد، متعلق به شرکت ملی نفت ایران بوده است و پس از 22 سال شرکت هایی مانند پست، نیروی هوایی و شرکت هواپیمایی هما فعالیت پرواز خود را آغاز کردند. هواپیمایی نفت به عنوان قدیمی‌ترین شرکت هواپیمایی غیرنظامی ایران، حدود ۸۵ سال پیش با نام خدمات هوایی پا به عرصه فعالیت گذاشت و از سال ۱۳۷۲ تا سال ۱۳۸۸ با نام شرکت حمل و نقل هوایی ایران به فعالیت خود ادامه می داد اما از آذر ماه سال ۱۳۸۸ به شرکت هواپیمایی نفت تغییر نام داد.
این شرکت ابتدا با هدف پشتیبانی از عملیات اکتشاف، استخراج و توسعه عملیاتی در مناطق نفت خیز جنوب فعالیت خود را آغاز نمود. دفتر مرکزی آن در شهر اهواز قرار دارد و به صورت باربری و مسافربری فعالیت می‌کند و علاوه بر پروازهای داخلی چندین پرواز به کشورهای مجاور ایران نیز ارائه می‌دهد. مالک اصلی این هواپیمایی دولتی صندوق بازنشستگی کارکنان شرکت ملی نفت ایران می‌باشد و در حدود ۴۰۰ کارمند دارد.

هواپیمای فوکر 100 هواپیمایی نفت ایران

با پیروزی انقلاب اسلامی و خروج کارشناسان و متخصصان خارجی در سال پنجاه و هفت از کشور و متعاقب آن آغاز جنگ تحمیلی، بخش وسیعی از کشور به ویژه مناطق نفت خیز و شهر آبادان زیر آتش قرار گرفت. در آن شرایط بحرانی مهندسان، خلبانان، کارشناسان و کارکنان شرکت در حرکتی خودجوش و ایثارگرانه زیر حجم گسترده آتش دشمن موفق شدند هواپیماها، تجهیزات، ابزار و ادوات حیاتی شرکت را از آبادان (محل اصلی شرکت هواپیمایی نفت ایران) به مکان امن انتقال داده و بدون نیاز به متخصصان خارجی در فعالیتی نوین علاوه بر عملیات پروازی در راستای استمرار سیاست های کلان شرکت ملی نفت (اکتشاف، استخراج، تولید و صادرات) اقدامات ارزشمند دیگر از جمله جا به جایی مجروحین و امداد رسانی به رزمندگان و... را در کارنامه خود به یادگار بگذارند.

رزرو آنلاین بلیط هواپیمایی نفت ایران

هواپیمایی نفت ایران با 6 فروند هواپیمای فوکر 50 و 4 فروند هواپیمای فوکر 100 تاکنون هیچ سانحه هوایی همراه با مسافر نداشته و بر اساس آمار جهانی ایمن ترین شرکت هواپیمایی خاورمیانه لقب گرفته است. این شرکت هواپیمایی هم‌اکنون حدود ۱۹۰ پرواز (رفت و برگشت) درهفته از مبدا تهران و اهواز به مشهد، دزفول، تبریز، بوشهر، شیراز، اصفهان، جم، لامرد، بهرگان، آبادان، دبی، بندر لنگه و جزایر خارگ، لاوان، سیری، کیش و عسلویه انجام می‌دهد.

هواپیمای فوکر 50 هواپیمایی نفت ایران

با توجه به احتمال بروز حادثه در جریان اکتشاف و تولید فرآورده های نفتی در جزایر و مناطق دور افتاده لزوم استفاده از آمبولانس و کلینیک هوایی بسیار مفید و حیاتی می باشد. بدین منظور هواپیمایی نفت این امکان را دارد تا هر یک از هواپیماهای چابک و بسیار ایمن خود را در صورت نیاز به تجهیزات پیشرفته پزشکی مجهز می نماید و مصدومین را تحت نظارت پزشک و پرستاران مجرب تا بیمارستان همراهی خواهد کرد.
این همراهی توسط مجهزترین برانکارد که بصورت اختصاصی طراحی گردیده و برای نصب آن نیاز به باز کردن صندلی های هواپیما نمی باشد، صورت می گیرد. این نوع برانکارد در عرض کمتر از 5 دقیقه روی صندلی هواپیمای فوکر 50 نصب و بصورت تضمینی ثابت و قابل استفاده می باشد.
امکانات پزشکی نیز از قبیل دستگاه مانیتورینگ قلب، تنفس مصنوعی، فشارخون، کاپنوگراف، دستگاه شوک مصنوعی و کیت های تخصصی اورژانس و سوختگی به همراه کادر مجرب پزشکی و پرستاری بصورت 24 ساعته توسط تیم پزشکی آماده ارایه می باشد.