خرید بلیط هواپیما سنت پترز بورگ

درباره :

فرودگاه سنت پترزبورگ یا پولکوو، قطب اصلی پرواز های هواپیمایی روسیه که در 23 کیلومتری شمال غرب سن پترزبورگ قرار دارد و به عنوان یکی از مهم ترین و پرتردد ترین فرودگاه های روسیه پس از مسکو شناخته می شود. ساخت این فرودگاه در سال 1931 اغاز شد و پس از تکمیل در سال 1932 به طور کامل مورد بهره برداری قرار گرفت. امروزه این فرودگاه به عنوان یکی از بزرگ ترین فرودگاه های روسیه و اروپای شرقی شناخته می شود. این فرودگاه در طی سال های 1941 تا 1944 به مدت 3 سال در محاصره نازی های آلمان قرار گرفت و هیچ فعالیتی در آن انجام نمی شد، پس از آن در سال 1945 بعد از بازسازی دوباره کار خود را آغاز کرد و تا سال 1950 و طی 5 سال نیز فرودگاه در حال ساخت و تکمیل ترمینال و گسترش و بازسازی بود. این فرودگاه بین المللی یک ترمینال اصلی بزرگ دارد که با 88 کانتر چک-این، 110 باجه پاسپورت و 17 گیت هم برای پرواز های داخلی و هم پرواز های بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد. این ترمینال 4 طبقه دارد که در آن فضایی برای پارک 110 هواپیما تعبیه شده است. در طبقه اول پرواز های ورودی و قسمت تحویل چمدان قرار دارد. در طبقه دوم قسمت امنیت، کنترل پاسپورت، مرکز گردشگری و فضای تفریحی قرار دارد. طبقه سوم مخصوص پرواز های خروجی و محوطه های گمرکی است و در طبقه چهارم نیز تعدادی رستوران و سالن بیزینس قرار گرفته است. طراحی داخلی این فرودگاه تناسب زیادی با طراحی شهر سنت پترزبورگ دارد به طوری که فضای آن با مجسمه ها و نقاشی های هنری زیبایی که نشان از فرهنگ این شهر دارد مزین شده اند.

کد فرودگاه
LED
ایمیل
تلفن
0078123373822
فکس
وبسایت
pulkovoairport.ru
کشور
روسیه
شهر
سنت پترز بورگ
نوع فرودگاه
بین المللی
موقعیت از شهر
جنوب
فاصله از شهر
20 کیلومتر
مسافرین ورودی
8,062,760 نفر
مسافرین خروجی
8,062,760 نفر

شهرشناسی:

سن پترزبورگ به عنوان دومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو، در شمال غربی این کشور قرار دارد و در سال 1703 توسط پتر کبیر ساخته شده است که از آن زمان تا سال 1918 پایتخت روسیه محسوب می شد. از آنجایی که این شهر غربی ترین شهر روسیه است، در میان مردم به عنوان پنجره ای به اروپا مشهور است. سن پترزبورگ در طول تاریخ فراز و نشیب های زیادی را تجربه کرده است و از این رو در تاریخ روس ها نقش پر رنگ و مشخص دارد و علی رغم اینکه شهری جوان است اما جاذبه های تاریخی غنی و با ارزشی را در خود جای داده است. آب و هوای این شهر با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد معتدل و قاره ای است. گردباد هایی که از سوی دریای بالتیک به سوی شهر می آید باعث می شود تا تابستان ها هوایی گرم و مرطوب و کوتاه و زمستان ها سرد، مرطوب و طولانی باشد. میزان بارش سالانه در این شهر در حدود 660 میلی لتر است و بیشتر بارش ها در اواخر تابستان صورت می گیرد و به طور کلی در حدود 165 روز از سال آسمان این شهر ابری است. بهترین زمان برای سفر به سن پترزبورگ از اردیبهشت تا شهریور است که هوا بسیار دلپذیر است و همه قصر ها، پارک ها و آب نما ها باز برای بازدید عموم باز هستند.

روسیه به غذاهای لذیذ و رنگارنگ مشهور است و جالب است که بدانید که هر شهر آن غذایی محلی و منحصر به خوش را ندارد و به طور کل در همه شهر ها غذاهای روسی یکسانی وجود دارد. طعم غذاهای روسی کاملا متفاوت و جدا از طعم های ایرانی است و به همین دلیل امتحان کردن غذاهای این کشور جز یکی از مهم ترین جذابیت های آن به شمار می رود. از مهم ترین غذاهای سنت پترزبورگ می توان به سوپی دریایی به نام اوکا، کولودتس که مخلوطی از گوشت و ژلاتین است، سالاد وینگرت که از چغندر قرمز تهیه می شود و سالاد سبزیجات هرینگ اشاره کرد. این شهر همانند جاذبه ها و کلیسا های زیبا و رنگی اش، سوغاتی ها و صنایع دستی رنگارنگی نیز دارد که از مهم ترین این سوغاتی ها می توان عروسک‌های زیبا و رنگی ماتروشک، جعبه‌های لاکی روسی، تخم مرغ‌های فابرژه، جواهرات کهربایی، چتر هایی با مناظر سنت پترزبورگ، شال و روسری و چکمه های روسی را نام برد.

هتل های پیشنهادی:

هتل های پیشنهادی کیفیت فاصله از فرودگاه تلفن آدرس
Trezzini Palace 15 کیلومتر 0078123136622 سنت پترزبورگ، Vasileostrovskiy district
Holiday Inn 10 کیلومتر 0078124487171 سنت پترزبورگ، موسکووْزکی
Ambassador 14 کیلومتر 0078123318844 سنت پترزبورگ، ادمیرال تیسکی

توصیه های گردشگری:

1) موزه آرمیتاژ

موزه آرمیتاز به عنوان یکی از بزرگ ترین موزه های جهان با 460 اتاق، حدود 3 میلیون اثر هنری از مشهورترین هنرمندان دنیا را در خود جای داده و از 5 ساختمان تشکیل شده است. ساختمان های این موزه به طور مجزا ساخته شده اند ولی به هم متصل هستند و عبارتند از کاخ زمستانی، آرمیتاژ کوچک، آرمیتاژ قدیمی، آرمیتاژ جدید و تئاتر آرمیتاژ. نخستین ساختمان این موزه طی سال های 1754 تا 1762 توسط معماری ایتالیایی به نام راسترلی و در زمان حکومت دختر پترکبیر، الیزابت ساخته شد و سایر ساختمان ها نیز طی سال های مختلفی پس از آن ساخته شدند. آخرین ساختمان این مجموعه نیز طی سال های 1842 تا 18051 ساخته و به پایان رسید و بعد از پیروزی انقلاب اکتبر روسیه در سال 1917 به موزه ملی تبدیل شد. امروزه مجموعه ای غنی از آثار هنرمندان مشهوری همچون تیتان، لئوناردو داوینچی، پیکاسو، رافائل، ون گوگ، میکل آنژ، تی سین، کلود مونه و رنو آر و بسیاری از هنرمندان مشهور دیگر در این موزه نگهداری می شود. این موزه بعد از موزه انگلستان و موزه لوور به عنوان سومین موزه بزرگ دنیا و بزرگ ترین موزه بزرگ روسیه محسوب می شود که مجموعه ای آثار هنری اروپای غربی، روسیه و خاورمیانه را در خود جای داده است. در طی 20 سال اخیر این موزه با بازسازی ها و ساخت و ساز هایی که در آن ایجاد شده، بسیار گسترش یافته و به عنوان یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری دنیا هر ساله بسیاری از علاقه مندان برای بازدید از آن به سن پترزبورگ سفر می کنند. آثاری که در این مجموعه قرار دارد به حدی زیاد و کامل است که اگر تنها یک دقیقه برای هر کدام از آنها زمان صرف کنید در حدود 11 سال طول می کشد تا موزه را به طور کامل ببینید!

2) کلیسای جامع اسحاق

کلیسای جامع اسحاق یا سنت آیزاک، بزرگ‌ ترین کلیسای ارتودکس روسیه که در شهر سنپترزبورگ قرار دارد و ساخت آن 40 سال به طول انجامید. این کلیسا بعد از ساخت در سال 1858 به اسحاق مقدس حامی پتر کبیر هدیه شد. در طی جنگ جهانی دوم این کلیسا به رنگ طوسی رنگ آمیزی شد تا توجه دشمن را به خود جلب نکند. این کلیسا با سبکی بیزانسی-روسی گنبدی بزرگ به همراه چهار گنبد فرعی دارد. گنبد اصلی کلیسا 101.5 متر ارتفاع دارد و با روکشی از طلای خالص تزیین شده است. نمای خارجی این کلیسا با سنگ های خاکستری و صورتی ساخته شده و 112 ستون گرانیتی سرخ در آن به کار رفته است. در داخل بنا 24 مجسمه وجود دارد که از بالای سقف به پایین خیره شده اند و تعدادی از آنها نیز دور گنبد نمایان هستند. در داخل بنا و زیر گنبد مجسمه کبوتر به نشانه روح القدس آویزان شده است. تمام دیواره های بنا توسط هنرمندان مشهور روسیه نقاشی شده اند. دیواره ها، ستون ها، کف پوس و تندیس مونفران از سنگ گرانیت و مرمر تراشیده شده درست شده اند و با حاشیه هایی طلایی رنگ در همه جای کلیسا حسی همانند یک قصر باشکوه را در ذهن تداعی می کند.

3) کلیسای زیبای ناجی

یکی از مهم ترین جاذبه های سنت پترزبورگ که به عنوان نماد شهر و حتی کشور روسیه نیز محسوب می شود، کلیسای زیبای ناجی است که به نام های دیگری همچون کلیسای بناشده بر خون و یا کلیسای قیامِ مسیح نیز شناخته می شود. علت اینکه این کلیسا به کلیسای بنا شده بر خون نیز مشهور است این است که الکساندر دوم در سال 1981 در این کلیسا کشته شده است. در ساخت این کلیسا با معماری زیبا و منحصر به فردش 7500 متر مربع موزائیک به کار رفته است که بعد از کلیسای جامع سنت لوئیس با 7700 متر مربع موزاییک، بیشترین میزان موزاییک در سطح دنیا را دارد. این کلیسا شباهت زیادی به کلیسای سنت باسیل در مسکو دارد. تمام دیوار ها و سقف داخلی این کلیسا نیز به وسیله موزاییک های شگفت انگیزی پوشیده شده اند که تصاویر اصلی آن ها متعلق به کتاب مقدس است. الکساندر دوم برای ساخت این بنا تصمیم به سبکی متفاوت گرفت که به آن ملی گرایی رومانتیک گفته می شود. برای ساخت این مجموعه اگر چه معماران آن چندان سرشناس نبودند اما طراحی و ساخت تزیینات داخلی توسط معروف ترین هنرمندان آن زمان ویکتور واسنتسوف، میخائیل نستروف، میخائیل وروبل، خارمالوف و ...صورت گرفت. این کلیسا درست در در مرکز شهر سن پترزبورگ و در کناره کانال گریبایدوف واقع شده است و یکی از زیباترین بناهای روسیه محسوب می شود.