App
AirplaneTicket.ir
airplaneticket.ir
App
FREE - On Cafe Bazaar
نصب
خرید بلیط هواپیما اراک

درباره فرودگاه اراک:

این فرودگاه در ۱۰ کیلومتری شمال غربی شهر اراک واقع شده است. در سال 1366 کار مطالعاتی احداث این فرودگاه از طریق استان مرکزی و با نظارت سازمان هواپیمایی کشوری، در شمال شرقی شهرستان اراک و در قسمت کویر میقان، همجوار با اکوتوریسم دریاچه نمک میقان؛ در اراضی به وسعت 470 هکتار آغاز گردید و در شهریور 1378 با اتمام کار عملیات احداث ساختمان های اداری و جانبی و باند پروازی توسط ریاست جمهوری وقت افتتاح شد. لیکن با توجه به مشکلات موجود، تا اسفند ماه سال 1384 بجز پروازهای اختصاصی و VIP ؛ هواپیماهای آموزشی و سمپاشی از این سرمایه گذاری بیش از 7 میلیارد تومانی، بهره برداری چندانی نشده بود.

فرودگاه فرودگاه اراک
استان مرکزی شهرستان اراک
کد یاتا AJK نوع فرودگاه داخلی
موقعیت از شهر شمال شرقی فاصله از شهر 16 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
مقاصد پروازی آبادان - اردبیل - ارومیه - اصفهان - اهواز - ایلام - بندرعباس - بندرماهشهر - بوشهر - بیرجند - تبریز - تهران - چابهار - رامسر - رشت - زابل - زاهدان - ساری - شهرکرد - شیراز - عسلویه - قشم - کاشان - کرمان - کرمانشاه - کیش - گرگان - نوشهر - همدان - یزد
مسافرین ورودی 7,252 نفر مسافرین خروجی 7,252 نفر
تلفن 08633680029 فکس 08633689004
وب سایت http://arak.airport.ir ایمیل

برنامه پروازهای اراک:

مسیر پروازی شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
بلیط هواپیما آبادان مشهد
بلیط هواپیما اردبیل مشهد
بلیط هواپیما ارومیه مشهد
بلیط هواپیما اصفهان مشهد
بلیط هواپیما اهواز مشهد
بلیط هواپیما ایلام مشهد
بلیط هواپیما بندرعباس مشهد
بلیط هواپیما بندرماهشهر مشهد
بلیط هواپیما بوشهر مشهد
بلیط هواپیما بیرجند مشهد
بلیط هواپیما تبریز مشهد
بلیط هواپیما تهران مشهد
بلیط هواپیما چابهار مشهد
بلیط هواپیما رامسر مشهد
بلیط هواپیما رشت مشهد
بلیط هواپیما زابل مشهد
بلیط هواپیما زاهدان مشهد
بلیط هواپیما ساری مشهد
بلیط هواپیما شهرکرد مشهد
بلیط هواپیما شیراز مشهد
بلیط هواپیما عسلویه مشهد
بلیط هواپیما قشم مشهد
بلیط هواپیما کاشان مشهد
بلیط هواپیما کرمان مشهد
بلیط هواپیما کرمانشاه مشهد
بلیط هواپیما کیش مشهد
بلیط هواپیما گرگان مشهد
بلیط هواپیما نوشهر مشهد
بلیط هواپیما همدان مشهد
بلیط هواپیما یزد مشهد

قیمت بلیط هواپیما اراک:

مسیر پروازی قیمت بزرگسال قیمت کودک قیمت نوزاد
از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر
بلیط هواپیما اراک مشهد 1,172,000 ریال 3,992,000 ریال 839,000 ریال 3,015,000 ریال 181,000 ریال 463,000 ریال
بلیط هواپیما اراک عسلویه 1,225,000 ریال 4,130,000 ریال 940,000 ریال 3,119,000 ریال 186,000 ریال 476,000 ریال
بلیط هواپیما اراک تهران 822,000 ریال 3,790,000 ریال 451,000 ریال 1,935,000 ریال 145,000 ریال 441,000 ریال

شهرشناسی:

شهر اراک، مرکز استان مرکزی است. این شهر در ارتفاع ۱۷۰۸ متری از سطح دریا واقع شده است و مساحت آن چیزی در حدود ۷۱۷۸/۹۸ کیلومترمربع است؛ که 4/42 درصد کل مساحت استان را شامل می‌شود. شهرستان اراک در جنوب غربی استان تهران قرار گرفته است. کم ارتفاع‌ترین نقطه استان، دشت ساوه با ارتفاع کمتر از ۱۲۰۰ متر و بلندترین نقطه استان، قله شهباز (از رشته کوه‌های راسوند) در جنوب غربی با ارتفاع ۳۳۸۸ متر از سطح دریا است. با توجه به توپوگرافی استان در حدود ۷۵ درصد مساحت مساحت استان را کوهستان‌ها و ۲۵ درصد آن را دشت‌ها تشکیل می‌دهند. این شهر از شمال به شهرستان ساوه، از شمال غربی به همدان و از غرب به شهرستان ملایر، خمین و الیگودرز و از شرق به محلات و از شمال شرقی به تفرش و آشتیان محدود است. شهرستان اراک دارای ۷ شهرستان تابعه است که در کل 3/56 درصد از جمعیت شهری استان را به خود اختصاص داده که از این نظر، پرجمعیت‌ترین شهرستان استان نیز محسوب می‌شود. در دوران قدیم شهر اراک عراق نام داشت که در زمان تسلط اعراب بر ایران، عراق عجم نامیده می‌شد. این شهر در آن دوران شامل بسیاری از استان‌های هم‌جوار امروزی می‌شد. در سال ۱۳۲۶ استان مرکزی (به مرکزیت تهران) پهنه وسیعی از مرکز کشور، از جمله شهرهای تهران، قزوین، ساوه، قم، دماوند و محلات بود، تا آن که در سال ۱۳۳۹ شهرهای اراک و کاشان به این استان اضافه شدند و سرانجام در سال ۱۳۵۶ با انتقال مرکز استان از تهران به اراک، نام مرکزی بر روی استان باقی ماند و خود را به طور کامل از تهران جدا کرد. استان مرکزی حدوداً در مرکز ایران قرار دارد و با مساحتی معادل ۲۹٬۵۳۰ کیلومترمربع حدود ۱ درصد از مساحت کل کشور را تشکیل می‌دهد.

از غذاهای سنتی شهر اراک می توان آبگوشت دو دار یا دوگوله دو دار، آش ترخینه دوغ با شکمبه، آش جو (جودو) با شکمبه، آش خیار، کله جوش یا دوغ گرمه، آش اشکنه ( اوگرمه)، کباب ته تالی، پَتله پلو،رشته پلو نام برد.سوغات شهر ارک که می توان به آنها اشاره کرد نان فتیر، گوش فیل، جوزغند، کشمش، شیره انگور، ترخینه شیره، کف لمه، حلوا ارده محلات و عسل خمین می باشد.

هتل های پیشنهادی:

هتل های پیشنهادی کیفیت فاصله از فرودگاه تلفن آدرس
هتل امیرکبیر 18 کیلومتر 08613124061 اراک، بلوار آیت الله اراکی
هتل پیام 9 کیلومتر 08613133338 خیابان هپکو، فاز یک شهید بهشتی
هتل زاگرس 16 کیلومتر 086132212222 خيابان شهيدشيرودي، بلوار شهيدقدوسي

توصیه های گردشگری:

1) کلیسای مسروپ مقدس اراک

این اثر در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۷۹ با شمارهٔ ثبت ۳۵۳۳ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این کلیسا در خیابان چمران شهر اراک قرار دارد. بنای این کلیسا در سال 1914 میلادی با برگیری از منابع مالی ارامنه اراک ساخته شده است. پلان کلیسا بازیلیک مستطیل شکل به ابعاد 24.6 در 15.6 متر بوده و در جهت شرق به غرب واقع شد.

2) پارک جنگلی اراک

پارک جنگلی شهید باهنر اراک از جمله فضاهای سبزاین شهر است که در سال ۱۳۶۲ احداث و عملیات جنگل کاری آن از سال احداث شروع و تا پایان سال ۱۳۷۲ ادامه داشت. پارک جنگلی شهید باهنر شهر اراک با ۱۸۳ هکتار مساحت؛ در زمره یکی از بزرگ ترین پارکهای جنگلی دست کاشت در سطح کشور قرار دارد. هم اکنون 212 هکتار فضای سبز این پارک جنگلی با گونه های مناسب و سازگار با شرایط اقلیمی این شهر ایجاد شده است. برای تامین آب مورد نیاز آن نیز دو حلقه چاه عمیق حفر شده است، به همراه شبکه انتقال آبی بطول حدود 14 کیلومتر و استخر ذخیره آبی با گنجایش 1181 متر مکعب احداث شده است. مدیریت بهره وری این پارک جنگلی در سال 1384 به شهرداری اراک واگذار شده است. در طول هفته بخصوص ایام تعطیل جمعیت زیادی از دوستداران طبیعت جهت گذراندن اوقات فراغت خود به این پارک جنگلی می روند.

3) آبشار مزرعه

آبشار مزرعه در استان مرکزی واقع است. آبشار مزرعه واقع در شمال غرب شهرستان اراک، در جاده اراک-سه راهی خنداب قرار دارد که با قرار گرفتن میان دو دره، منظره ای زیبا را ایجاد کرده است. عبور از باغات روستای کیشان و مزرعه، نشانی خوبی برای رسیدن به آبشار مزرعه است. آبشار دره اول با کمی بلندی بیشتر نسبت به دو آبشار کوتاه دره دوم جذابیت بسیاری را در این منطقه بوجود آورده است. این آبشار به عنوان یکی از جاذبه های دیدنی استان مرکزی منطقه ای مناسب برای بازدید گردشگران نوروزی تلقی می شود. دامنه شمالی رشته كوه قوشاداغ كه در سمت شرقی به كوه ارجمند ساوالان پیوسته است، به سمت گویجه بئل دامنه های سرسبز و جنگلی و استپ كوهی با چشمه های فراوان و دره های متعدد پرآب كشیده شده است. انفصال بخش كوهستانی از بخش فلات در خط ارتفاعی حدود 1900 متر رقم خورده و همین خط ارتفاعی آبشار و چشمه بسیار دارد و به نظر می رسد منطبق بر خط گسل در دامنه ی شمالی قوشاداغ باشد.