خرید بلیط هواپیما اراک

بیمه کنسلی پرواز
بیمه اختصاصی کنسلی پرواز
ایرپلین تیکت با بیمه‌کردن پرواز شما اطمینان حاصل می‌کند که علی‌رغم کنسلی پرواز شرکت‌های هواپیمایی، سفر شما محقق می‌شود.
ارائه بلیط جایگزین تا دو برابر مبلغ پرداختی
ضمانت اختصاصی پرواز چارتری
در صورت بروز مشکل، ایرپلین تیکت جهت تهیه بلیط جایگزین، تا دو برابر مبلغ اولیه را بازپرداخت خواهد نمود.
پشتیبانی 42 ساعته
پشتیبانی شبانه روزی
برای ساختن یک تجربه موفق از خرید بلیط آنلاین در تمامی مراحل خرید و به صورت شبانه روزی همراه شما خواهیم بود.

درباره فرودگاه اراک:

این فرودگاه در ۱۰ کیلومتری شمال غربی شهر اراک واقع شده است. در سال 1366 کار مطالعاتی احداث این فرودگاه از طریق استان مرکزی و با نظارت سازمان هواپیمایی کشوری، در شمال شرقی شهرستان اراک و در قسمت کویر میقان، همجوار با اکوتوریسم دریاچه نمک میقان؛ در اراضی به وسعت 470 هکتار آغاز گردید و در شهریور 1378 با اتمام کار عملیات احداث ساختمان های اداری و جانبی و باند پروازی توسط ریاست جمهوری وقت افتتاح شد. لیکن با توجه به مشکلات موجود، تا اسفند ماه سال 1384 بجز پروازهای اختصاصی و VIP ؛ هواپیماهای آموزشی و سمپاشی از این سرمایه گذاری بیش از 7 میلیارد تومانی، بهره برداری چندانی نشده بود.

فرودگاه
فرودگاه اراک
استان
مرکزی
شهرستان
اراک
کد یاتا
AJK
نوع فرودگاه
داخلی
موقعیت از شهر
شمال شرقی
فاصله از شهر
16 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
مقاصد پروازی
مسافرین ورودی
7,252 نفر
مسافرین خروجی
7,252 نفر
تلفن
08633680029
فکس
08633689002
وب سایت
http://arak.airport.ir
ایمیل
arak.info@airport.ir

برنامه پروازهای اراک:

در حال حاضر اطلاعاتی وجود ندارد

قیمت بلیط هواپیما اراک:

مسیر پروازی قیمت بزرگسال قیمت کودک قیمت نوزاد
از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر
بلیط هواپیما اراک تهران 1,776,000 ریال 7,288,000 ریال 928,000 ریال 3,684,000 ریال 240,000 ریال 791,000 ریال

شهرشناسی:

شهر اراک، مرکز استان مرکزی است. این شهر در ارتفاع ۱۷۰۸ متری از سطح دریا واقع شده است و مساحت آن چیزی در حدود ۷۱۷۸/۹۸ کیلومترمربع است؛ که 4/42 درصد کل مساحت استان را شامل می‌شود. شهرستان اراک در جنوب غربی استان تهران قرار گرفته است. کم ارتفاع‌ترین نقطه استان، دشت ساوه با ارتفاع کمتر از ۱۲۰۰ متر و بلندترین نقطه استان، قله شهباز (از رشته کوه‌های راسوند) در جنوب غربی با ارتفاع ۳۳۸۸ متر از سطح دریا است. با توجه به توپوگرافی استان در حدود ۷۵ درصد مساحت مساحت استان را کوهستان‌ها و ۲۵ درصد آن را دشت‌ها تشکیل می‌دهند. این شهر از شمال به شهرستان ساوه، از شمال غربی به همدان و از غرب به شهرستان ملایر، خمین و الیگودرز و از شرق به محلات و از شمال شرقی به تفرش و آشتیان محدود است. شهرستان اراک دارای ۷ شهرستان تابعه است که در کل 3/56 درصد از جمعیت شهری استان را به خود اختصاص داده که از این نظر، پرجمعیت‌ترین شهرستان استان نیز محسوب می‌شود. در دوران قدیم شهر اراک عراق نام داشت که در زمان تسلط اعراب بر ایران، عراق عجم نامیده می‌شد. این شهر در آن دوران شامل بسیاری از استان‌های هم‌جوار امروزی می‌شد. در سال ۱۳۲۶ استان مرکزی (به مرکزیت تهران) پهنه وسیعی از مرکز کشور، از جمله شهرهای تهران، قزوین، ساوه، قم، دماوند و محلات بود، تا آن که در سال ۱۳۳۹ شهرهای اراک و کاشان به این استان اضافه شدند و سرانجام در سال ۱۳۵۶ با انتقال مرکز استان از تهران به اراک، نام مرکزی بر روی استان باقی ماند و خود را به طور کامل از تهران جدا کرد. استان مرکزی حدوداً در مرکز ایران قرار دارد و با مساحتی معادل ۲۹٬۵۳۰ کیلومترمربع حدود ۱ درصد از مساحت کل کشور را تشکیل می‌دهد.

از غذاهای سنتی شهر اراک می توان آبگوشت دو دار یا دوگوله دو دار، آش ترخینه دوغ با شکمبه، آش جو (جودو) با شکمبه، آش خیار، کله جوش یا دوغ گرمه، آش اشکنه ( اوگرمه)، کباب ته تالی، پَتله پلو،رشته پلو نام برد.سوغات شهر ارک که می توان به آنها اشاره کرد نان فتیر، گوش فیل، جوزغند، کشمش، شیره انگور، ترخینه شیره، کف لمه، حلوا ارده محلات و عسل خمین می باشد.

هتل های پیشنهادی:

هتل های پیشنهادی کیفیت فاصله از فرودگاه تلفن آدرس
هتل امیرکبیر 18 کیلومتر 08613124061 اراک، بلوار آیت الله اراکی
هتل پیام 9 کیلومتر 08613133338 خیابان هپکو، فاز یک شهید بهشتی
هتل زاگرس 16 کیلومتر 086132212222 خيابان شهيدشيرودي، بلوار شهيدقدوسي

توصیه های گردشگری:

1) کلیسای مسروپ مقدس اراک

این اثر در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۷۹ با شمارهٔ ثبت ۳۵۳۳ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این کلیسا در خیابان چمران شهر اراک قرار دارد. بنای این کلیسا در سال 1914 میلادی با برگیری از منابع مالی ارامنه اراک ساخته شده است. پلان کلیسا بازیلیک مستطیل شکل به ابعاد 24.6 در 15.6 متر بوده و در جهت شرق به غرب واقع شد.

2) پارک جنگلی اراک

پارک جنگلی شهید باهنر اراک از جمله فضاهای سبزاین شهر است که در سال ۱۳۶۲ احداث و عملیات جنگل کاری آن از سال احداث شروع و تا پایان سال ۱۳۷۲ ادامه داشت. پارک جنگلی شهید باهنر شهر اراک با ۱۸۳ هکتار مساحت؛ در زمره یکی از بزرگ ترین پارکهای جنگلی دست کاشت در سطح کشور قرار دارد. هم اکنون 212 هکتار فضای سبز این پارک جنگلی با گونه های مناسب و سازگار با شرایط اقلیمی این شهر ایجاد شده است. برای تامین آب مورد نیاز آن نیز دو حلقه چاه عمیق حفر شده است، به همراه شبکه انتقال آبی بطول حدود 14 کیلومتر و استخر ذخیره آبی با گنجایش 1181 متر مکعب احداث شده است. مدیریت بهره وری این پارک جنگلی در سال 1384 به شهرداری اراک واگذار شده است. در طول هفته بخصوص ایام تعطیل جمعیت زیادی از دوستداران طبیعت جهت گذراندن اوقات فراغت خود به این پارک جنگلی می روند.

3) آبشار مزرعه

آبشار مزرعه در استان مرکزی واقع است. آبشار مزرعه واقع در شمال غرب شهرستان اراک، در جاده اراک-سه راهی خنداب قرار دارد که با قرار گرفتن میان دو دره، منظره ای زیبا را ایجاد کرده است. عبور از باغات روستای کیشان و مزرعه، نشانی خوبی برای رسیدن به آبشار مزرعه است. آبشار دره اول با کمی بلندی بیشتر نسبت به دو آبشار کوتاه دره دوم جذابیت بسیاری را در این منطقه بوجود آورده است. این آبشار به عنوان یکی از جاذبه های دیدنی استان مرکزی منطقه ای مناسب برای بازدید گردشگران نوروزی تلقی می شود. دامنه شمالی رشته كوه قوشاداغ كه در سمت شرقی به كوه ارجمند ساوالان پیوسته است، به سمت گویجه بئل دامنه های سرسبز و جنگلی و استپ كوهی با چشمه های فراوان و دره های متعدد پرآب كشیده شده است. انفصال بخش كوهستانی از بخش فلات در خط ارتفاعی حدود 1900 متر رقم خورده و همین خط ارتفاعی آبشار و چشمه بسیار دارد و به نظر می رسد منطبق بر خط گسل در دامنه ی شمالی قوشاداغ باشد.

مشاهده تمام مطلب