خرید بلیط هواپیما آبادان

بیمه کنسلی پرواز
بیمه اختصاصی کنسلی پرواز
ایرپلین تیکت با بیمه‌کردن پرواز شما اطمینان حاصل می‌کند که علی‌رغم کنسلی پرواز شرکت‌های هواپیمایی، سفر شما محقق می‌شود.
ارائه بلیط جایگزین تا دو برابر مبلغ پرداختی
ضمانت اختصاصی پرواز چارتری
در صورت بروز مشکل، ایرپلین تیکت جهت تهیه بلیط جایگزین، تا دو برابر مبلغ اولیه را بازپرداخت خواهد نمود.
پشتیبانی 42 ساعته
پشتیبانی شبانه روزی
برای ساختن یک تجربه موفق از خرید بلیط آنلاین در تمامی مراحل خرید و به صورت شبانه روزی همراه شما خواهیم بود.

درباره فرودگاه آبادان:

فرودگاه آبادان در زمره اولین فرودگاه های کشور است که در سال 1320 توسط شرکت ملی نفت ایران احداث شده است. این فرودگاه در ضلع شرقی جزیره آبادان در موقعیت جغرافیایی 48 درجه و 13 دقیقه و 42 ثانیه طول شرقی و 30 درجه و 22 دقیقه و 16 ثانیه عرض شمالی در زمینی به مساحت 354 هکتار واقع گردیده است که از شرق و جنوب به شهر آبادان به فاصله 10 کیلومتر تا مرکز شهر، ‌از شمال به خرمشهر به فاصله 18 کیلومتر و از غرب به رودخانه اروند و مرز کشور عراق منتهی می شود. کم ترین فاصله حصار فرودگاه آبادان تا مرز کشور عراق 1800 متر در جنوب فرودگاه واقع گردیده است. فرودگاه بین المللی آبادان در منطقه آزاد اروند واقع شده است که این منطقه بزرگ‌ترین منطقه آزاد ایران با مساحتی بالغ بر ۱۷۲۰۰ هکتار و دارای سه سایت است که به فعالیت‌های صنعتی، توریستی و تجاری اختصاص یافته که فرودگاه آبادان در سایت توریستی قرار دارد. فرودگاه آبادان یکی از مزیت‌های اساسی و استراتژیک منطقه بشمار می‌رود که باید این موقعیت را بیش از گذشته دریابد و برای فعالیت مجدد تجاری آن که قطعا در مقایسه با دیگر فرودگاه‌های کشور درآمدزاتر و موفق‌تر خواهد بود، برنامه‌ریزی و سرمایه گذاری کنند. با رونق گرفتن آبادان و خرمشهر فرودگاه نیز توسعه یافت تا جایی که نخستین پروازهای خارجی از مهرآباد و سپس آبادان در نیمه دوم سال ۱۳۲۸ آغاز شد. این فرودگاه در سال ۱۳۹۱ به فرودگاه بین‌ المللی آیت ‌الله جمی آبادان تغییر نام داد. قابلیت‌های این فرودگاه به ‌گونه‌ای است که ظرفیت ورود هشت هواپیمای پهن پیکر را به ‌طور هم زمان در رمپ مسافری خود دارد و از آنجایی که این فرودگاه با استانداردهای جهانی ساخته شده است حتی ظرفیت هواپیماهایی به بزرگی بوئینگ ۷۴۷ و ایرباس 340 را دارا است و می‌تواند هواپیماهای بزرگ ‌تر را نیز پذیرش می‌کند. اعتبار فرودگاه آبادان به حدی بود که بزرگ ‌ترین شرکت‌های هواپیمای جهان از جمله کویت ایرویز، کی‌ال‌ام هلند، بریتیش ایرویز انگلیس، لوفت هانزای آلمان، مالتای مالت، سوییس ایرویز، ایر فرانس، اسکاندیناوی ایر، آلایتالیای ایتالیا، ایر ایندیا از شرکت‌های هواپیمایی فعالی بودند که پروازهایشان تا قبل از جنگ ایران و عراق در فرودگاه بین‌المللی آبادان نشست و برخاست داشت.

فرودگاه
فرودگاه آبادان
استان
خوزستان
شهرستان
آبادان
کد یاتا
ABD
نوع فرودگاه
بین المللی
موقعیت از شهر
شمال غربی
فاصله از شهر
11 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
هواپیمایی ایران ایر هواپیمایی آسمان هواپیمایی ایران ایرتور هواپیمایی کارون هواپیمایی آتا هواپیمایی کیش ایر هواپیمایی قشم ایر هواپیمایی کاسپین
مقاصد پروازی
اصفهان - تهران - شیراز - مشهد
مسافرین ورودی
354,538 نفر
مسافرین خروجی
354,538 نفر
تلفن
06153366494
فکس
06153366497
وب سایت
http://abadan.airport.ir
ایمیل
abadan.info@airport.ir

برنامه پروازهای آبادان:

مسیر پروازی
شنبه ش
یکشنبه ی
دوشنبه د
سه شنبه س
چهارشنبه چ
پنج شنبه پ
جمعه ج
بلیط هواپیما اصفهان آبادان
بلیط هواپیما تهران آبادان
بلیط هواپیما شیراز آبادان
بلیط هواپیما مشهد آبادان

قیمت بلیط هواپیما آبادان:

مسیر پروازی قیمت بزرگسال قیمت کودک قیمت نوزاد
از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر
بلیط هواپیما آبادان بندرعباس 80,000 ریال 8,847,000 ریال 80,000 ریال 6,657,000 ریال 70,000 ریال 948,000 ریال
بلیط هواپیما آبادان اصفهان 1,299,000 ریال 21,280,000 ریال 757,000 ریال 10,681,000 ریال 193,000 ریال 2,191,000 ریال
بلیط هواپیما آبادان کیش 2,412,000 ریال 11,740,000 ریال 1,246,000 ریال 5,910,000 ریال 304,000 ریال 1,236,000 ریال
بلیط هواپیما آبادان مشهد 80,000 ریال 31,880,000 ریال 80,000 ریال 23,930,000 ریال 70,000 ریال 3,250,000 ریال
بلیط هواپیما آبادان شیراز 80,000 ریال 7,288,000 ریال 80,000 ریال 4,661,000 ریال 70,000 ریال 791,000 ریال
بلیط هواپیما آبادان تهران 80,000 ریال 26,000,000 ریال 80,000 ریال 19,521,000 ریال 70,000 ریال 2,663,000 ریال

شهرشناسی:

شهرستان آبادان یکی از معروف ترین شهرستان‌های ایران در جنوب غربی ایران است. این شهرستان با شهرستان های خرمشهر، شادگان و ماهشهر هم‌مرز است. مرکز شهرستان آبادان شهر آبادان است. جنوب این شهرستان را خلیج فارس در بر می‌گیرد. جمعیت این شهرستان طبق آمار سرشماری سال ۱۳۸۵ برابر با ۲۸۳۶۰۱ نفر و سال ۱۳۹۰ بالغ بر ۲۷۱۴۸۴ بوده است. این شهر در دوران قبل از جنگ ایران و عراق یکی از آبادترین و مهم‌ترین شهرهای خاورمیانه به حساب می‌آمده و وجود منابع نفتی در آن علت اصلی رشد و توسعه این شهر بوده است. آبادان نام بندر و جزیره دلتا مانندی است كه در گذشته «عبادان» نام داشته است. یاقوت حموی جزیره بزرگ را كه بین دو شط یعنی اروندرود و كارون واقع شده «میان رود» نام داده است. ناصر خسرو قبادیانی نیز در سال چهارصد و سی و هشت ه‍-ق آبادان را دیده و آن را توصیف كرده است. در اواخر قرن سیزدهم هجری قمری آبادان به واسطه وجود صنعت نفت رونق و گسترش یافت. در سال 1909 میلادی شركت نفت به دنبال عملیات استخراج نفت در خوزستان پالایشگاه و تصفیه‌خانه‌های عظیمی در آبادان ایجاد كرد. پس از ایجاد پالایشگاه اهمیت اقتصادی، سیاسی و بین‌المللی این جزیره افزایش یافت. در زمان سلطنت رضاشاه پهلوی نام عبادان به آبادان تغییر یافت.

غذاهای محلی آبادان که می توان به آنها اشاره کرد قلیه ماهی، سمبوسه، فلافل، پاکوره، خورشت بامیه، ماهی صبور است. همچنین سوغات شهر آبادان خرما، ماهی، ادویه، حصیر بافی می باشد.

هتل های پیشنهادی:

هتل های پیشنهادی کیفیت فاصله از فرودگاه تلفن آدرس
هتل کاروانسرا 6 کیلومتر 06153334002 آبادان، فلکه هلال بریم، جنب فرودگاه بین المللی آبادان
هتل پارسیان آزادی 7 کیلومتر 06153330060 آبادان ، منطقه بريم
هتل نخل آبادان 5 کیلومتر 06153364871 آبادان، بلوار آزادی، جنب فرودگاه آبادان

توصیه های گردشگری:

1) اروندرود

بزرگترین جزیره اروندرود در آبادان است. دیگر بنادر اروندرود خرمشهر، خسروآباد، و اروندکنار هستند. اروند رود رودخانهٔ پهناوری است در جنوب غربی ایران و در مرز ایران و عراق که از همریزش رودهای دجله، فرات و سپس کارون پدید آمده‌است. دجله و فرات پیش از پیوستن به کارون در شهر قرنه در ۳۷۵ کیلومتری جنوب بغداد به هم می‌پیوندند. درازای اروندرود از قرنه تا ریزشگاه آن در خلیج فارس ۱۹۰ کیلومتر است. ریزشگاه اروندرود در میان شهر ایرانی اروندکنار و شهر عراقی فاو است. بصره، خرمشهر، آبادان، خسروآباد و فاو از جمله بندرهای مهم این آبراه هستند که نقش چشمگیری در رونق بازرگانی منطقه دارند. ایران و عراق پیشینه درگیری‌های دیرپا بر سر مالکیت و حق بکارگیری از این رودخانه دارند. این درگیری‌ها پیشینه‌ای ۴۰۰ ساله دارد و از زمان همجواری امپراطوری عثمانی با مرزهای غربی ایران آغاز شده‌است. در طول این مدت قراردادهای بیشماری برای چگونگی بهره‌برداری از رودخانه میان دو کشور به امضاء رسیده‌است. مهمترین این پیمان‌ها پیمان ۱۹۷۵ الجزایر می‌باشد که بخشی از آن دربارهٔ تعیین مرز در محل رودخانه‌است. این قرارداد تا امروز پابرجا مانده‌است.

2) موزه آبادان

موزه آبادان یکی از موزه‌های کهن ایران است. این موزه واقع در محله بوارده شمالی و ضلع جنوب غربی دانشکده نفت آبادان، با وسعت تقریبی ۲۰۰۰ مترمربع توسط استاد جامعه‌شناسی روس، «آرکادی نستوویچ هانیبال» (علی هانیبال) و با همکاری شرکت نفت آبادان تأسیس شد و در سال ۱۳۴۰ به بهره‌برداری رسید. گنبد مخروطی این موزه با بلندی ۲۲٫۵ متر، از گنبد آرامگاه دانیال نبی در شوش الگو گرفته‌است. آثاری از شوش باستان، دوره‌های صفوی و قاجاری شامل ظروف مفرغی، تندیس جانداران و ابزار گوناگون، در این موزه به نمایش در آمده‌است. موزه آبادان در یک طبقه و دارای یک تالار اصلی و دو تالار جنبی است. تالار اصلی، محل نمایش آثار دائمی موزه از جمله آثار بدست آمده از شوش(هزاره اول ق.م) و آثار دوره صفوی و قاجاری است. همچنین آثار مردم شناسی و پوشاک سنتی مردم خوزستان نیز در بخش دیگری از موزه به نمایش گذاشته شده است.

3) مسجد رنگونی‌ها

مسجد رنگونی‌ها در سال ۱۳۰۰هجری شمسی در جنوب غربی پالایشگاه آبادان و در کنار اروند رود و نقطه صفر مرزی همجوار با کشور عراق ساخته شده است. این مسجد با تقاضای عده‌ای از مسلمانان سنی مذهب شبه قاره هند که عمدتا مهاجرانی از اهالی رنگون پایتخت میانمار بوده و در پالایشگاه نفت آبادان مشغول به کار بوده‌اند احداث شده و به همین دلیل نام مسجد رنگونی‌ها گفته می‌شود. یکی از نکات قابل تامل در این بنا سازه سقف آن است که ترکیبی است متشکل از لوله‌های نفت، ریل راه آهن و آرماتور که در لوله‌های نفت نقش تیرهای اصلی و ریل‌ها نقش تیرهای فرعی را بازی می‌کنند. یکپارچگی و هماهنگی سازه در مقابل تحمل تیرها بسیار شگفت‌انگیز است به طوری که پس از اصابت خمپاره به سقف شبستان به جز ایجاد یک سوراخ حدود ۷۰ سانتی‌متری در مرکز آن و یک سری ترک در تیزه قوس‌ها آسیب جدی دیگری به سازه وارد نشده و بنا هم چنان استوار و پابرجا باقی مانده است. تزیینات مسجد رنگونی‌ها شباهت زیادی به گچ‌بری برهشته دارند با این تفاوت که با سیمان انجام گرفته و در واقع سیمان‌بری می‌باشند. جالب توجه است که در بین تزیینات از آینه استفاده شده است در حالی که در معماری ایران از آینه‌کاری در تزیینات کاخ‌ها ، مقابر و امامزاده ها استفاده می‌شود. مسجد رنگونی‌ها از لحاظ معماری سبک ساختمان مشابه معبدهای هند و و برگرفته از معماری آن منطقه است و دارای چهار گنبد کوچک و دو مناره است. نمای بیرونی مسجد با سیمان و به سبک خاصی تزیین شده که در این سبک از نقش و نگاره‌های برجسته و با رنگ‌های متنوعی استفاده شده است و بنای مسجد نیز آجری با ملات آهک و از گل محکم است. یکی از ویژگی‌های بارز مسجد محراب گلگونه‌ای است که به شیوه خاصی ایجاد شده محراب در میان انبوهی از اشکال هندسی و نقوش اسلیمی تزیین شده، رنگ‌های گوناگون و طرح‌های نقش بسته بر دیوارهای محراب نمادی از بهشت برین است. این بنای تاریخی در تاریخ ۹ فروردین ماه ۱۳۷۸ به شماره ۲۲۸۹ به عنوان یکی از آثار ملی در فهرست آثار تاریخی کشور به ثبت رسید.

مشاهده تمام مطلب