خرید بلیط هواپیما ایلام

بیمه کنسلی پرواز
بیمه اختصاصی کنسلی پرواز
ایرپلین تیکت با بیمه‌کردن پرواز شما اطمینان حاصل می‌کند که علی‌رغم کنسلی پرواز شرکت‌های هواپیمایی، سفر شما محقق می‌شود.
ارائه بلیط جایگزین تا دو برابر مبلغ پرداختی
ضمانت اختصاصی پرواز چارتری
در صورت بروز مشکل، ایرپلین تیکت جهت تهیه بلیط جایگزین، تا دو برابر مبلغ اولیه را بازپرداخت خواهد نمود.
پشتیبانی 42 ساعته
پشتیبانی شبانه روزی
برای ساختن یک تجربه موفق از خرید بلیط آنلاین در تمامی مراحل خرید و به صورت شبانه روزی همراه شما خواهیم بود.

درباره فرودگاه شهدای ایلام:

فرودگاه اصلی استان ایلام، فرودگاه‌ شهدای ایلام است و در سال 1374 در 8 کیلومتری شهر افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت. این فرودگاه تنها پرواز‌های داخلی دارد و پرواز بین المللی در آن انجام نمی‌شود. طول باند ۳۴۰۰ متر می‌باشد که طی چند سال گذشته آسفالت آن ترمیم شد و مقداری به طول آن افزوده شد و به ۳۴۰۰متر رسید. این فرودگاه قابلیت پذیرش کلیه هواپیماهای متوسط (Medium) و کوچکتر اعم از سبک و فوق سبک را دارد و طرح فرودگاه جهت نشست و برخاست هواپیمای بوئینگ 737 می باشد. همچنین فرودگاه مجهز به سیستم های ارتباطی و ناوبری مناسب و همچنین چراغ های باند برای انجام پرواز در شب نیز می باشد.

فرودگاه
فرودگاه شهدای ایلام
استان
ایلام
شهرستان
ایلام
کد یاتا
IIL
نوع فرودگاه
بین المللی
موقعیت از شهر
شمال
فاصله از شهر
8 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
هواپیمایی ایران ایر هواپیمایی آسمان هواپیمایی ماهان
مقاصد پروازی
تهران - مشهد
مسافرین ورودی
99,387 نفر
مسافرین خروجی
99,387 نفر
تلفن
084322366800
فکس
وب سایت
http://ilam.airport.ir
ایمیل
ilam.info@airport.ir

برنامه پروازهای ایلام:

مسیر پروازی
شنبه ش
یکشنبه ی
دوشنبه د
سه شنبه س
چهارشنبه چ
پنج شنبه پ
جمعه ج
بلیط هواپیما تهران ایلام
بلیط هواپیما مشهد ایلام

قیمت بلیط هواپیما ایلام:

مسیر پروازی قیمت بزرگسال قیمت کودک قیمت نوزاد
از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر
بلیط هواپیما ایلام اصفهان 2,094,000 ریال 8,242,000 ریال 1,087,000 ریال 4,161,000 ریال 272,000 ریال 887,000 ریال
بلیط هواپیما ایلام مشهد 2,084,000 ریال 11,507,000 ریال 1,406,000 ریال 8,652,000 ریال 272,000 ریال 1,214,000 ریال
بلیط هواپیما ایلام نوشهر 2,306,000 ریال 9,514,000 ریال 1,193,000 ریال 4,797,000 ریال 293,000 ریال 1,014,000 ریال
بلیط هواپیما ایلام تهران 1,384,000 ریال 7,500,000 ریال 733,000 ریال 4,756,000 ریال 202,000 ریال 812,000 ریال

شهرشناسی:

شهر ایلام مرکز استان ایلام است که مردم آن به گویش زبان کردی ایلامی صحبت می کنند. همه مردم شهر شیعه دوازده امامی هستند. جمعیت این شهر برپایه سرشماری که در سال 1395 صورت گرفت برابر با۱۹۴٬۰۰۰نفر بوده‌است. شهر ایلام در حصاری از کوه‌ها و ارتفاعات جنگلی واقع شده و آب و هوایی معتدل کوهستانی و بهاری دارد. این شهر در غرب دامنه سلسله کوه های زاگرس قرار گرفته دارد واز جنوب با استان خوزستان، از شرق با استان لرستان، از شمال با استان کرمانشاه و از سمت غرب با کشور عراق همجوار است. شهر ایلام در حصاری از کوهها و ارتفاعات جنگلی قرار دارد و دارای آب و هوای معتدل کوهستانی می‌باشد. این سرزمین، بنا به اسناد تاریخی فراوان، بخشی از کشور عیلام باستان بوده که در حدود 3000 سال پیش از میلاد به فرمان آشور بانی پال منقرض شد. از سال 1309 شمسی در تقسیمات کشوری، ایلام جزو استان پنجم یعنی کرمانشاه گردید و پس از آن وقتی والی منطقه به وسیله رضا شاه سرکوب شد، این شهر با اسم جدید ایلام در تقسیمات کشوری جا گرفت. امروزه این شهر به علت دارا بودن تفریح گاه ها و آثار باستانی یکی از زیباترین و توسعه یافته ترین شهر های غرب کشور محسوب می شود.

این شهر سرسبز در مجاورت رشته کوه های زاگرس صنایع دستی، نان و شیرینی ها سنتی منحصر به فردی دارد که برای هر گردشگری که تازه به این شهر سفر کرده بسیار جالب توجه می باشد. از مهم ترین سوغات شهر ایلام روغن حیوانی و کره محلی، عسل کوهی، کشک، سقز محلی،کنجد، گردو می باشد. معروف‌ترین و رایج‌ترین غذاهای سنتی و بومی استان ایلام غذاهایی مانند خورشت تره‌کوهی، گوجه پلو ایلامی، کشکینه، گوجه پونه، تُرخینه، کوفته سیرابی، شله امیری، قله ماسوا، مکش می باشند. همچنین انواع نان ها و شیرینی های خوشمزه نظیر شیرینی کله گنجشکی، نان گرده، شیرینی بژی برساق ایلام، شیرینی کهک، نان محلی ایلام و نان پپگ ایلام که از دیر باز به صورت سنتی توسط زنان هنرمند ایلامی درست می شد، امروزه در اکثر مغازه ها و همچنین توسط عشایر تهیه می شود و به عنوان سوغات شهر، بسیار مورد توجه گردشگران قرار می گیرد.

هتل های پیشنهادی:

هتل های پیشنهادی کیفیت فاصله از فرودگاه تلفن آدرس
هتل زاگرس 5 کیلومتر 08412234800 ایلام ، میدان امام حسین ، چغاسبز
هتل دالاهو 9 کیلومتر 08413334109 ایلام، خیابان فردوسی نبش خ واسطی
هتل خلاش 8 کیلومتر 08413335563 ایلام، خیابان شهیدآیت اله حیدری

توصیه های گردشگری:

1) سنگ‌ نوشته‌ آشوری (گل‌‌گل‌)

یکی از آثار تاریخی ایلام گل گل می باشد. سنگ‌ نوشته‌ گل‌‌گل‌ ملكشاه در كنار روستای گل‌گل‌ در فاصله‌ ۲۵ كيلومتری شهر ايلام‌ بر ديواره‌ كوهی حك‌ شده‌ است‌. اين‌ سنگ‌‌نوشته‌ به‌ دوران‌ آشور بانيپال‌ مربوط‌ است‌ و حدود ۳ هزار سال‌ قدمت‌ تاريخی دارد. شکل عمومی کتیه یک مستطیل به ابعاد 135×90 سانتی‌متر است که بر روی آن نقش‌ پيكره‌ یک‌ پادشاه آشوری با كلاه‌ خود به صورت برجسته و تمام قد قرار دارد که ماه‌ و ستاره‌ در بالای سر آن‌ در حالي كه‌ پيكانی در دست‌ دارد، مشاهده‌ می شود که احتمالاً نماد خدایان و الهه‌های آسمانی می‌باشد که به حمایت از او برخاسته و به او کمک نمودند تا در جنگ پیروز شده و قلمروی کاسی‌ها (ایلام و لرستان) را فتح نمایند. در قسمت‌ زیر اين‌ سنگ‌، ‌چند جمله‌ با خطوط‌ ميخی حک‌ شده است. لازم به ذکر است که این سنگ نوشته آشوری در سال 1973 میلادی توسط فردی به نام واندنبرگ ترجمه شد و بخشی از آن به این صورت است که: خدايان بزرگ از راه لطف در محفل خود مرا بر روي تخت شاهی پدرم گذاشتند و آنها تسلط بر روي زمين را به من واگذار كردند...

2) آبشار گچان

اين آبشار در ابتدای جاده ايلام به سرابله (شيروان و چرداول) و بعد از عبور از تونل بزرگ اين مسير در 15 کیلومتری شهرستان ایلام واقع است. منطقه گچان پوشيده از درختان زيبای بلوط است. این منطقه در کنار کوه های مانشت و قلاجه در کنار دره زيبای گچان قرار دارد. در ميان دره گچان چشمه ای پر آب جاری است که آبشار زيبای گچان را تشکيل می دهد. آب گوارای اين چشمه به مصرف اهالی روستاهای مجاور و آبياری باغات ميوه می رسد. اين محل پوشيده از درختان زيبای گردو بوده و همه ساله پذيرای اردوهای علمی و تفريحی است. در این منطقه که کوه های زیبا و معظم مانشت و قلارنگ به همراه گچان گویی به هم رسیده اند منظره بسیار زیبایی را ایجاد کرده است. به گونه ای که در فصول بهار، تابستان و پاییز و حتی زمستان بعلت دسترسی تقریبا راحت آن پذیرای خیل عظیم دوستداران طبیعت است.

3) آتشکده سیاهگل ایوان

ایلام پر از جاذبه های تاریخی منحصر به فرد است که برای علاقمندان به تاریخ بسیار جلب توجه و پر بار است. آتشکده‌ی سیاهگل یکی از شگفت‌آورترین بناهای تاریخی ایلام که در منطقه ای به نام سیاهگل قرار دارد که مربوط به دوره ساسانیان می باشد که در 15 کیلومتری جنوب غربی روستای سرتنگ و در مسیر رودخانه خروشان و پر آب کنگیر ایوان قرار دارد. این بنا یکی از سالم ترین آتشکده های دوران قبل از اسلام در استان می باشد. این بنا روی چهار پایه ساخته شده و دارای گنبدی یک جداره می باشد. سقف آتشکده گنبدی شکل است و در اطراف آن حیاطی وجود دارد که امروزه 80 درصد آن تخریب شده است. در قسمت‌های فوقانی آتشکده سوراخ‌هایی وجود دارد که به احتمال زیاد از این سوراخ ها برای خروج دود آتش از درون آتشکده استفاده می شد. لازم به ذکر است این منطقه به سبب نزدیکی با معدن زغال‌سنگ، خاکی به رنگ تیره دارد و گلی که از این خاک درست می شود کاملاً سیاه‌رنگ است و همین امر موجب شده تا نام این منطقه را سیاهگل بگذارند.

مشاهده تمام مطلب