App
AirplaneTicket.ir
airplaneticket.ir
App
FREE - On Cafe Bazaar
نصب
خرید بلیط هواپیما ارومیه

درباره فرودگاه ارومیه:

فرودگاه ارومیه که به عنوان یکی از فرودگاه های مهم شمال غرب می باشد در سال1342 در شمال شهر ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی در 343 هکتار ساخته شد و سه سال بعد در سال 1345 به بهره برداری رسید. استان آذربایجان غربی بخاطر همسایه بودن با سه کشور خارجی دارای موقعیت خاص و استراتژیک می باشد و این فرودگاه که به عنوان مرز هوایی محسوب می شود قابلیت پذیرش انواع هواپیماهای پهن پیکر (متناسب با CAT ایمنی زمینی فرودگاه) و هواپیماهای متوسط و هواپیماهای بدنه باریک و هواپیماهای سبک و انواع هلی کوپتر را دارد. فرودگاه ارومیه دارای دو ترمینال داخلی به مساحت ۴۲۰۰ مترمربع و ترمینال خارجی به مساحت ۴۴۰۰ مترمربع است و هر دو ترمینال مجهز به دستگاه‌های تفتیش بار و مسافر هستند. در حال حاضر نزدیک به ۳۰۰۰۰ مسافر از ترمینال داخلی این فرودگاه تردد می‌نمایند. پروازهای داخلی فرودگاه ارومیه به تهران و مشهد و پرواز خارجی به ترکیه، عربستان و دبی دایر است. استان آذربایجان غربی با سه کشور ترکیه، عراق و آذربایجان همسایه است و کنسول گری ترکیه در این شهر مشغول فعالیت است.

فرودگاه فرودگاه ارومیه
استان آذربایجان غربی شهرستان ارومیه
کد یاتا OMH نوع فرودگاه بین المللی
موقعیت از شهر شمال فاصله از شهر 15 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
مقاصد پروازی آبادان - اردبیل - ارومیه - اصفهان - اهواز - ایلام - بندرعباس - بندرماهشهر - بوشهر - بیرجند - تبریز - تهران - چابهار - رامسر - رشت - زابل - زاهدان - ساری - شهرکرد - شیراز - عسلویه - قشم - کاشان - کرمان - کرمانشاه - کیش - گرگان - نوشهر - همدان - یزد
مسافرین ورودی 216,591 نفر مسافرین خروجی 216,591 نفر
تلفن 777766 0441 فکس
وب سایت http://uromieh.airport.ir/ ایمیل uromieh.info@airport.ir

برنامه پروازهای ارومیه:

مسیر پروازی شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
بلیط هواپیما آبادان مشهد
بلیط هواپیما اردبیل مشهد
بلیط هواپیما ارومیه مشهد
بلیط هواپیما اصفهان مشهد
بلیط هواپیما اهواز مشهد
بلیط هواپیما ایلام مشهد
بلیط هواپیما بندرعباس مشهد
بلیط هواپیما بندرماهشهر مشهد
بلیط هواپیما بوشهر مشهد
بلیط هواپیما بیرجند مشهد
بلیط هواپیما تبریز مشهد
بلیط هواپیما تهران مشهد
بلیط هواپیما چابهار مشهد
بلیط هواپیما رامسر مشهد
بلیط هواپیما رشت مشهد
بلیط هواپیما زابل مشهد
بلیط هواپیما زاهدان مشهد
بلیط هواپیما ساری مشهد
بلیط هواپیما شهرکرد مشهد
بلیط هواپیما شیراز مشهد
بلیط هواپیما عسلویه مشهد
بلیط هواپیما قشم مشهد
بلیط هواپیما کاشان مشهد
بلیط هواپیما کرمان مشهد
بلیط هواپیما کرمانشاه مشهد
بلیط هواپیما کیش مشهد
بلیط هواپیما گرگان مشهد
بلیط هواپیما نوشهر مشهد
بلیط هواپیما همدان مشهد
بلیط هواپیما یزد مشهد

قیمت بلیط هواپیما ارومیه:

مسیر پروازی قیمت بزرگسال قیمت کودک قیمت نوزاد
از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر
بلیط هواپیما ارومیه مشهد 1,575,000 ریال 5,190,000 ریال 1,014,000 ریال 3,914,000 ریال 221,000 ریال 582,000 ریال
بلیط هواپیما ارومیه شیراز 1,787,000 ریال 3,865,000 ریال 1,070,000 ریال 2,920,000 ریال 242,000 ریال 450,000 ریال
بلیط هواپیما ارومیه تهران 907,000 ریال 4,638,000 ریال 504,000 ریال 2,359,000 ریال 154,000 ریال 526,000 ریال

شهرشناسی:

ارومیه یکی از کلان‌شهرهای ایران، مرکز استان آذربایجان غربی و شهرستان ارومیه در شمال غربی ایران است که در منطقه آذربایجان واقع شده و طبق سرشماری سال ۱۳۹۰ با ۶۶۷٬۴۹۹ نفر جمعیت، دهمین شهر پرجمعیت ایران و دومین شهر پرجمعیت منطقه شمال‌غرب ایران به‌شمار می‌آید. ارومیه با ۱۳۳۲ متر ارتفاع در غرب دریاچه ارومیه، در دامنه کوه سیر و در میان دشت ارومیه قرار گرفته است. هوای ارومیه در تابستان نسبتاً گرم ودر زمستان سرد می‌باشد. ارومیه با بیش از ۳ هزار سال قدمت قدیمی‌ترین شهر در منطقه شمال‌غرب ایران به‌شمار می‌آید که هنوز پابرجا است. از این رو ارومیه به عنوان ۱۹ شهر تاریخی ایران در یونسکو ثبت شده است.

انواع نقل بیدمشک (ابریشمی،گردویی،زعفرانی،..) و حلوای گردو و حلوای هویج را می توان از جمله مشهورترین سوغاتی های ارومیه نام برد و علاوه بر آن عرق بیدمشک و عرق بادرنجبو از شهرت بسزایی برخوردار است. غذاهای محلی عبارتند از: پلو، آبگوشت، چلو کباب، انواع آش و انواع خورشت. کوفته نیز یکی دیگر از غذاهای معروف و لذیذ این استان است و آن را با مرغ یا گوشت قرمز می پزند. ((دلمه)) نیز در آذربایجان طرفداران زیادی دارد. نان های معروف ارومیه ارده، تنور چره، یخاچره، تاواچره می باشد.

هتل های پیشنهادی:

هتل های پیشنهادی کیفیت فاصله از فرودگاه تلفن آدرس
هتل دنيز اروميه 45 کیلومتر 04433222900 ارومیه - سلماس - شهر قوشچی - مجتمع گردشگری باری ارومیه
هتل ساحل اروميه 25 کیلومتر 04413369970 اروميه - بلوار والفجر 2
هتل جهانگردي اروميه 16 کیلومتر 04432223080 شهر ارومیه، خیابان کاشانی، روبروی اداره بهداشت

توصیه های گردشگری:

1) کلیسای حضرت مریم (ننه مریم)

کلیسای حضرت مریم که خیلی ها به آن ننه مریم می گویند، از قدیمی ترین و مهمترین کلیساهای ارومیه است که در مرکز شهر و در خیابان خیام، کوچه کلیسا قرار دارد. بنای اولیه آن، مربوط به قرن اول میلادی است. این کلیسا از قدیمی ترین کلیساهای ایران و دومین کلیسای قدیمی جهان، بعد از کلیسای بیت الحم محل تولد حضرت مسیح است و به نام کلیسای شرق آشور هم مشهوراست، درابتدای روستای عیسی لو به فاصله 12 کیلومتری شمال شرق ارومیه قرار دارد و در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. بنا بر گفته ها و روایت های نویسندگان آشوری، این کلیسا قبلا یکی از آتشکده های معروف زرتشتی بوده است و در زمان تولد حضرت مسیح سه موبد زرتشتی، ستاره ای درخشان را در حال حرکت به سمت آسمان شرق می بینند که آن را نشانه تولد مسیح و منجی می دانند و از ارومیه به سمت اورشلیم حرکت می کنند و بعد از بازگشت به ارومیه، آتشکده زرتشتیان را به کلیسا تبدیل می کنند تا دین مسیحیت را بشارت دهند. شکل و شمایل داخلی کلیسا بسیار متفاوت از تمام تصورات و کلیساهای دیگر است. داخل آن هیچ عکس و شمایلی از قدیسین مسیحی دیده نمی شود و محرابی بسیار کوچک دارد که با یک در چوبی زیبا از صحن اصلی محل عبادت مراجعان جدا می شود. به دلیل شهرت و قدمت جهانی کلیسای حضرت مریم، افراد بزرگ و مشهوری در سفرهایشان، در قرن های مختلف از این بنا بازدید کرده اند. بعضی از آنها به ترمیم و بازسازی بنای کلیسا کمک مالی کرده اند، مثل یک شاهزاده چینی به نام "بافری" که تا سال های اخیر سنگ یاد بودی از او در کلیسا نصب بوده است و بعضی از آنها مثل مارکوپلو جهانگرد معروف، از این کلیسا بازدید کرده و در سفرنامه های خود از آن نام برده است.

2) یخچال دوقوزپله (9 پله)

یخچال دوقوز پله که مرمت شده و به مرکز آموزش شیشه گری سنتی تبدیل شده است، در محله ای قدیمی به نام عسگرخان قرار دارد. این یخچال قدیمی که از جمله آثار دوره قاجاریه به حساب می‌آید تا قبل از گسترش شهر ارومیه نه تنها از یخ آن استفاده مى‌شد، بلکه جهت انجام مراسم چهارشنبه‌سورى مردم به کنار نهر مى‌رفتند و در کنار حوضچه آن مراسم خود را برگزار مى‌کردند. یخچال دوقوز پله به علت فرم خاص معمارى و نوع مصالح به کار رفته در آن، سالم مانده و صدمات جدى ندیده است. مصالح آن از پى تا محل شروع پاکار قوس‌ها، از سنگ تراشدار خاکسترى است و سقف پوششى آن که به صورت طاق و چشمه مى‌باشد، از آجر انتخاب شده است. در محل شروع طاق‌ها و پاکار سقف بنا، شکاف‌هاى مدورى وجود دارد که احتمالاً محل نصب تیرهاى چوبى است که از آن‌ها به عنوان داربست استفاده مى‌کردند. عملیات ساختمانى بنا و مصالح به کار رفته در آن با دقت انتخاب شده و از نظر قدرت و استحکام در وضعیت بسیار مطلوبى قرار دارد. در ضلع شمالی بنا نورگیر و روزنه هایی برای یخ اندازی تعبیه شده است. این یخچال از دو بخش هشتی ورودی و سالن اصلی ذخیره یخ شکل گرفته است. به طوریکه از این مکان قدیمی به عنوان محل تهیه و انبار یخ مورد نیاز شهر در سابق استفاده می‌شده است. با توجه به عملکرد خاص بنا فاقد تزئینات خاص معماری است و تزئینات آن محدود به دقتی است که در چیدن سنگها و آجرها به کار رفته است. یخچال نه پله که به خانه آبگینه شهر ارومیه تغییر نام و کاربری یافته، در سال 1380 توسط سازمان میراث فرهنگی با شماره 4788 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.

3) دریاچه ارومیه

دریاچه اُرومیه نام دریاچه‌ای در شمال غربی کشور ایران است آب دریاچه ارومیه از 17 رودخانه دائمی و 36 رودخانه فصلی تأمین می‌شود که تغییرات اقلیمی و علل گوناگون سبب کاهش آب این دریاچه شده است. مساحت این دریاچه در تابستان ۲۰۱۵ در حدود شش هزار کیلومتر مربع بود که در ردیف بیست و پنجمین دریاچه بزرگ دنیا از نظر مساحت قرار می‌گیرد. دریاچهٔ ارومیه، بزرگ‌ترین دریاچهٔ داخلی ایران و دومین دریاچهٔ بزرگ آب شور دنیا است. آب این دریاچه بسیار شور بوده و بیشتر از رودخانه‌های زرینه‌رود، سیمینه‌رود، تلخه رود، گادر، باراندوز، شهرچای، نازلو و زولا تغذیه می‌شود. حتما به بزرگ ترین دریاچه شور ایران و زیباترین جاذبه این شهر که بین دو استان آذربایجان غربی و شرقی مشترک است یعنی دریاچه ارومیه سر بزنید. هر چند در سال های اخیر بخش های اعظمی از این دریاچه به دلایل مختلف از جمله چاه های عمیق، پل میان گذر و همینطور سدها خشک شده اما هنوز هم زیباست.