خرید بلیط هواپیما بندر بوشهر

بیمه کنسلی پرواز
بیمه اختصاصی کنسلی پرواز
ایرپلین تیکت با بیمه‌کردن پرواز شما اطمینان حاصل می‌کند که علی‌رغم کنسلی پرواز شرکت‌های هواپیمایی، سفر شما محقق می‌شود.
ارائه بلیط جایگزین تا دو برابر مبلغ پرداختی
ضمانت اختصاصی پرواز چارتری
در صورت بروز مشکل، ایرپلین تیکت جهت تهیه بلیط جایگزین، تا دو برابر مبلغ اولیه را بازپرداخت خواهد نمود.
پشتیبانی 42 ساعته
پشتیبانی شبانه روزی
برای ساختن یک تجربه موفق از خرید بلیط آنلاین در تمامی مراحل خرید و به صورت شبانه روزی همراه شما خواهیم بود.

درباره فرودگاه بوشهر:

فرودگاه اصلی شهر و استان بوشهر می‌باشد. فرودگاه بوشهر از قدیمی ترین فرودگاه های کشور که در زمان های بسیار دور کانون پروازهای زیادی به ایران بوده است و یکی از دو فرودگاه اصلی کشور در دوران خود محسوب می شده است. فرودگاه بوشهر نخستین مقصد دو شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز انگلستان و کی ال ام هلند در ایران بوده است. گفتنی است که نخستین هواپیمایی که در این فرودگاه به زمین نشست، هواپیمای از نوع یونکرز و ساخت کشور آلمان بود. این فرودگاه که در حدود 90 سال قبل تاسیس شده است امروزه یکی از قطب‌های هوایی کشور محسوب می شود.

فرودگاه
فرودگاه بوشهر
استان
بوشهر
شهرستان
بوشهر
کد یاتا
BUZ
نوع فرودگاه
بین المللی
موقعیت از شهر
شمال
فاصله از شهر
10 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
هواپیمایی ایران ایر هواپیمایی آسمان هواپیمایی ایران ایرتور هواپیمایی قشم ایر هواپیمایی زاگرس
مقاصد پروازی
اصفهان - تهران - مشهد
مسافرین ورودی
246,329 نفر
مسافرین خروجی
246,329 نفر
تلفن
07733333291
فکس
0773355538
وب سایت
http://bushehr.airport.ir/
ایمیل
bushehr.info@airport.ir

برنامه پروازهای بوشهر:

مسیر پروازی
شنبه ش
یکشنبه ی
دوشنبه د
سه شنبه س
چهارشنبه چ
پنج شنبه پ
جمعه ج
بلیط هواپیما اصفهان بندر بوشهر
بلیط هواپیما تهران بندر بوشهر
بلیط هواپیما مشهد بندر بوشهر

قیمت بلیط هواپیما بوشهر:

مسیر پروازی قیمت بزرگسال قیمت کودک قیمت نوزاد
از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر
بلیط هواپیما بندر بوشهر اهواز 891,000 ریال 1,670,000 ریال 481,000 ریال 876,000 ریال 153,000 ریال 230,000 ریال
بلیط هواپیما بندر بوشهر اصفهان 901,000 ریال 7,288,000 ریال 492,000 ریال 3,684,000 ریال 154,000 ریال 791,000 ریال
بلیط هواپیما بندر بوشهر مشهد 80,000 ریال 21,280,000 ریال 80,000 ریال 10,681,000 ریال 70,000 ریال 933,000 ریال
بلیط هواپیما بندر بوشهر شیراز 901,000 ریال 7,288,000 ریال 492,000 ریال 3,684,000 ریال 240,000 ریال 791,000 ریال
بلیط هواپیما بندر بوشهر تهران 80,000 ریال 21,280,000 ریال 80,000 ریال 10,681,000 ریال 70,000 ریال 2,171,000 ریال

شهرشناسی:

استان بوشهر با مساحتی حدود ۲۷ هزار و ۶۵۳ کیلومتر مربع در جنوب غرب کشور قرار دارد. این استان از شمال با استان خوزستان و قسمتی از کهکیلویه و بویراحمد، از جنوب با خلیج فارس و قسمتی از استان هرمزگان، از شرق با استان فارس و از غرب با خلیج فارس همسایه است. مرز دریایی این استان با خلیج فارس بیش از ششصد کیلومتر است. مرکز استان بوشهر، بندر بوشهر و از شهر های مهم آن می توان به اهرم، بندر دیلم، برازجان، بندر کنگان، بندر گناوه، بندر دیر و خور موج اشاره کرد.بوشهر، پایتخت انرژی ایران، در قسمت جنوبی کشور و در حاشیه‌ی خلیج فارس قرار گرفته است. هفدهمین استان بزرگ کشورمان به دلیل قرار گرفتن در ساحل استراتژیک خلیج فارس، صادرات و واردات دریایی، صنعت صیادی، وجود ذخایر نفت و گاز، کشاورزی و نخل‌داری و وجود نیروگاه هسته‌ای از اهمیت راهبردی و اقتصادی ویژه‌ای برخوردار است. مرکز این استان شبه جزیره‌ی بوشهر است که از شمال، غرب و جنوب به خلیج فارس محدود شده است. بوشهر، تنگستان، جم، دشتستان، دشتی، دیر، دیلم، عسلویه، کنگان و گناوه ده شهرستان این استان جنوبی کشورمان هستند. مبارزه مردم تنگستان علیه نیروهای خارجی از مهم‌ترین شاخص‌های تاریخی این استان در صد سال اخیر است.

بوشهر به عنوان شهری در جنوب کشور، فرهنگ غذایی متفاوتی دارد. غذاهای این شهر بسیار لذیذ و رنگارنگ است. که در آن می توانید مجموعه ای از طعم های تند و پر از ادویه و انواع غذاهای دریایی را به بهترین شکل ممکن تجربه کنید. غذاهای دریایی از مهم ترین غذاهای محلی استان بوشهر است که اغلب از ماهی و میگو تشکیل می‌شوند. برخی از غذاهای محلی آن عبارتند از ماهی تنوری، رنگینگ، فلافل، سمبوسه، ماهی شکم پر، قلیه میگو، قیمه بوشهری، قلیه ماهی، میگو پلو، ته انداز مرغ و بادنجان، ماهی حمام شکم پر، نشا و انواع نان ها. از سوغات بوشهر نیز می توان گبه و گلیم، حلوا مسقطی، حلوا راشی، حلوای سنگک، خارک پخته، پنیر نخل، انواع خرما، ارده، گبه و گلیم، عبا انواع لوازم حصیری و سفالی را نام برد.

هتل های پیشنهادی:

هتل های پیشنهادی کیفیت فاصله از فرودگاه تلفن آدرس
هتل جهانگردی دلوار بوشهر 14 کیلومتر 07712526346 بوشهر، میدان دلیران تنگستان، بلوار ریس علی دلوار
هتل سیراف 3 کیلومتر 07712527171 بوشهر، خیابان امام خمینی، نرسیده به میدان ساعت، جنب انتقال خون
هتل آپارتمان پاسارگاد بوشهر 3 کیلومتر 07712529124 بوشهر، خیابان امام خمینی (سنگی)، نرسیده به میدان قدس

توصیه های گردشگری:

1) عمارت کازرونی بوشهر

عمارت کازرونی بوشهر که از بناهای مربوط به اوایل دوره قاجار است در بوشهر محله قدیمی بهبهانی واقع شده است. مالک این عمارت سید محمد رضا کازرونی است که از تاجران نامدار بوشهری است. ساختمان ها در بوشهر شبیه به بناهای دو بندر کراچی و بمبئی هستند و همین نوع ابنیه را می توان در دیگر مناطق ساحلی خلیج فارس نیز دید. از ویژگی های این بناها مرتفع بودن آن هاست، ساختن خانه های چند طبقه در این شهر متداول بوده است، مردم برای گریز از گرمای طاقت فرسای تابستان در این فصل به طبقات بالا نقل مکان می کرده اند، در ضمن وجود درها و پنجره های متعدد برای اتاق های وسیع موجب ورود باد از هر طرف شده و اندکی از فشار گرما می کاست. خانه ها را به فاصله بسیار کم از یکدیگر می ساختند به صورتی که گاه فاصله آن ها از یک متر هم کمتر می شد. لازم به ذکر است اولین عمارت در بوشهر که پلاک آن در روز جهانی گردشگری نصب و توسط استاندار بوشهر رونمایی شد، عمارت کازرونی است. عمارت کازرونی بوشهر در تاریخ ۱۰ مهر ۱۳۸۰ با شمارهٔ ثبت ۴۰۴۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

2) مدرسه سعادت بوشهر

مدرسه سعادت یا مدرسه سعادت مظفری مربوط به دوره قاجار است و در بوشهر خیابان امام روبروی میدان معلم واقع شده است. این مدرسه در سال ۱۲۷۸ ش به سبک نوین آموزشی تاسیس شد که از نظر تاریخی مادر مدارس جنوب ایران است. بافت مدرسه سعادت همانند بافت مرکزی شهر بوشهر زیبایی خیره کننده‌ای دارد. بندر بوشهر در قرن نوزدهم میلادی در زمینه مسایل اقتصادی و فرهنگی به پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای دست یافت و معتبرترین بندر تجاری جنوب ایران گردید. به همین لحاظ در آستانه‌ قرن بیستم میلادی در پوشش ظاهری آرام،‌ عرصه‌ تحولات فرهنگی مهمی شد. این مدرسه به مدرسه سعادت مظفری نیز معروف است که علتش به جهت کمک های نقدی مظفرالدین شاه که به درخواست دریابیگی صورت گرفت، می باشد. در تاریخ ۱۱ بهمن ۱۳۷۸ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

3) عمارت گلشن

عمارت گلشن بوشهر مربوط به دوره قاجاریه است و در خیابان ساحلی محله بهبهانی در پشت اداره بندر بوشهر واقع شده است فاصله عمارت گلشن تا دريا 10 متر است. این بنا یکی از آثار تاریخی و از نقاط دیدنی شهر بوشهر در جنوب ایران است. این بنا مربوط به شخصی تاجر به نام آقای گلشن بوده و کاربری مسکونی–تجاری داشته است این خانه سپس توسط سید محمدرضا کازرونی یکی دیگر از تجار بوشهری خریداری و هم اکنون در تملک میراث فرهنگی و گردشگری و محل استقرار موزه سنگ می باشد. واقع شدن این بنا در کنار ساحل باعث وزیدن نسیم دریا و باد شمال به داخل ساختمان می‌شود. قدمت این بنا به ۱۷۰ سال پیش می‌رسد. بنای عمارت متعلق به دوره‌ی قاجاریه و نوع معماری آن میلانی است که در نوع خود منحصر به فرد است. ساختمان از سه طبقه تشکیل شده‌است. طبقه اول شامل آب انبار (برکه)، حمام، دست شویی، آشپزخانه و جای نگه داری خدمه و طبقات دوم و سوم جهت سکونت و پذیرایی و امور تجاری بوده ‌است. عمارت گلشن از چهارطرف با پلکان حلزونی به پشت بام راه دارد. در طبقه سوم ضلع شمالی اتاقی ساخته نشده و این گوشه خالی است. این عمل به دلیل رساندن باد خنک شمال به داخل ساختمان بوده‌ است.

مشاهده تمام مطلب