App
AirplaneTicket.ir
airplaneticket.ir
App
FREE - On Cafe Bazaar
نصب
خرید بلیط هواپیما بم

درباره فرودگاه بم:

این فرودگاه در شرق شهر بم واقع شده است. این فرودگاه در سال 1389 تاسیس شد و پرواز به تهران و مشهد از این فرودگاه انجام می شود.

فرودگاه فرودگاه بم
استان کرمان شهرستان بم
کد یاتا BXR نوع فرودگاه بین المللی
موقعیت از شهر شرق فاصله از شهر 9 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
مقاصد پروازی آبادان - اردبیل - ارومیه - اصفهان - اهواز - ایلام - بندرعباس - بندرماهشهر - بوشهر - بیرجند - تبریز - تهران - چابهار - رامسر - رشت - زابل - زاهدان - ساری - شهرکرد - شیراز - عسلویه - قشم - کاشان - کرمان - کرمانشاه - کیش - گرگان - نوشهر - همدان - یزد
مسافرین ورودی 0 نفر مسافرین خروجی 0 نفر
تلفن 03443462646 فکس
وب سایت http://bam.airport.ir/ ایمیل bam.info@airport.ir

برنامه پروازهای بم:

مسیر پروازی شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
بلیط هواپیما آبادان مشهد
بلیط هواپیما اردبیل مشهد
بلیط هواپیما ارومیه مشهد
بلیط هواپیما اصفهان مشهد
بلیط هواپیما اهواز مشهد
بلیط هواپیما ایلام مشهد
بلیط هواپیما بندرعباس مشهد
بلیط هواپیما بندرماهشهر مشهد
بلیط هواپیما بوشهر مشهد
بلیط هواپیما بیرجند مشهد
بلیط هواپیما تبریز مشهد
بلیط هواپیما تهران مشهد
بلیط هواپیما چابهار مشهد
بلیط هواپیما رامسر مشهد
بلیط هواپیما رشت مشهد
بلیط هواپیما زابل مشهد
بلیط هواپیما زاهدان مشهد
بلیط هواپیما ساری مشهد
بلیط هواپیما شهرکرد مشهد
بلیط هواپیما شیراز مشهد
بلیط هواپیما عسلویه مشهد
بلیط هواپیما قشم مشهد
بلیط هواپیما کاشان مشهد
بلیط هواپیما کرمان مشهد
بلیط هواپیما کرمانشاه مشهد
بلیط هواپیما کیش مشهد
بلیط هواپیما گرگان مشهد
بلیط هواپیما نوشهر مشهد
بلیط هواپیما همدان مشهد
بلیط هواپیما یزد مشهد

قیمت بلیط هواپیما بم:

مسیر پروازی قیمت بزرگسال قیمت کودک قیمت نوزاد
از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر
بلیط هواپیما بم تهران 1,617,000 ریال 3,723,000 ریال 850,000 ریال 2,814,000 ریال 225,000 ریال 436,000 ریال

شهرشناسی:

شهرستان بم از شمال و غرب به شهرستان کرمان، از جنوب غرب به شهرستان جیرفت، از جنوب به شهرستان عنبراباد و از مشرق با شهرستانهای نرماشیر و محمد اباد محدود می‌شود. مرکز این شهرستان از نظر جغرافیایی در ۵۸ درجه و ۲۱ دقیقه درازای خاوری و ۲۹ درجه و ۶ دقیقه پهنای شمالی و در ارتفاع ۱۰۶۰ متری از سطح دریا قرار دارد. شهر بم در ۲۰۰ کیلومتری جنوب خاوری کرمان و در مسیر راه کرمان - زاهدان واقع است. آب و هوای بم گرم و خشک است اما به علت مجاورت با کویر آب و هوای متغیری دارد، به طوری‌که گاهی اوقات در تابستان‌ها گرم‌ترین و در زمستان‌ها سردترین نقطه کشور گزارش شده‌است. شهر بم يکی از کهن‌ترين مراکز شهرنشينی در ايران بوده است. گواه اين امر تپه‌های تاريخی «بيدرون» در ده کيلومتری شمال و تل آتشین در دارستان در فاصله ۳۰ کيلومتری شرق بم است که متعلق به هزاره‌های دوم تا چهارم قبل از ميلاد مسيح هستند. بم یکی از شهرهای تاریخی ایران و استان کرمان است، شهرت این شهر به قدری است که اگر بخواهند به یک جهانگرد تعدادی عکس تاریخی از ایران نشان دهند، حتما یکی از آنها ارگ بم است. این شهر به لحاظ تاریخی و محصولات کشاورزی (به‌ویژه خرما)، معروفیت جهانی دارد. شهر قدیم بم یکی از پنج کوره ایالت فارس بود و به دروازه شرق ایران شهرت داشت. بم در مقطع حساسی از تاریخ (اواخر پادشاهی لطفعلی‌خان زند در زمان فرار او به بم) برای مدت کوتاهی هم که شده، پایتخت ایران بود. اطلاعات ساکنان نخستین بم به درستی شناخته نیست، اما از روی سکونتگاه‌های دسته جمعی به‌ ویژه ایجاد برج و باروهای مستحکم در اطراف آن‌ها، می‌توان حدس زد این شیوه فرهنگ آریایی باشد (زیرا بومیان ایران چنین استحکاماتی را لازم نمی‌دانستند) و با توجه به سکونت مداوم مردم در ارگ از هزاره‌های گذشته تا ۱۵۰ سال پیش می‌توان حدس زد مردم کنونی بم از نژاد آریایی نسبتا اصیل باشند.

از غذاهای محلی بم می توان به آبفلفلو (آب داغو)، چغوکبریزو، آش سبزی(یونجه)، آب بنه اشاره کرد. از سوغات معروف بم خرما و محصولات خرمایی، حصیر بافی می باشد.

هتل های پیشنهادی:

هتل های پیشنهادی کیفیت فاصله از فرودگاه تلفن آدرس
هتل پارسیان آزادی بم 3 کیلومتر 03444210095 بم، بلوار جانبازان، مقابل دانشگاه پیام نور
هتل جهانگردی بم 3 کیلومتر 03444311423 بم، بلوار امام خمینی، جنب فرمانداری
هتل ارگ جدید بم 14 کیلومتر 03443462670 بم، کیلومتر ۱۰ جاده بم - زاهدان، منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید

توصیه های گردشگری:

1) ارگ بم

ارگ بم بزرگ ترین سازه خشتی جهان می باشد که در شهر بم واقع شده است. کل بنا یک دژ بزرگ است که در قلب آن، ارگ واقع شده، اما به دلیل ظاهر پرابهت ارگ، که پر ارتفاع‌ترین قسمت مجموعه نیز به شمار می‌آمد، کل بنای دژ به عنوان ارگ بم نامیده می‌شود. این بنا در5 دی ماه سال 82 بر اثر زلزله تخریب شد ودر سال 90 این بنا مجددا بازسازی شد.

2) مسجد سید بم

این مسجد در زمان حاجی سيدعلی خان که در سال اول حکومت محمد اسماعيل خان وکيل الملک ساخته شد. مسجد داراي صحني به ابعاد تقريبي 8×12 متر است که در ضلع جنوبي آن، ايوانی تعبيه شده و در قسمت جنوب غربی، شبستانی ستون دارساخته شده است.

3) آبشار باغچمک

این آبشار در 5 کیلومتری شهر بم و در مسیر رودخانه روستای باغچمک قرار گرفته است. زیبایی آبشار کوچک، بیشتر درفصول پاییز و زمستان، با افزایش جریان آب‌های سطحی باغچمک جلوه‌ زیبایی به خود می گیرد.