خرید بلیط هواپیما بندر لنگه

بیمه کنسلی پرواز
بیمه اختصاصی کنسلی پرواز
ایرپلین تیکت با بیمه‌کردن پرواز شما اطمینان حاصل می‌کند که علی‌رغم کنسلی پرواز شرکت‌های هواپیمایی، سفر شما محقق می‌شود.
ارائه بلیط جایگزین تا دو برابر مبلغ پرداختی
ضمانت اختصاصی پرواز چارتری
در صورت بروز مشکل، ایرپلین تیکت جهت تهیه بلیط جایگزین، تا دو برابر مبلغ اولیه را بازپرداخت خواهد نمود.
پشتیبانی 42 ساعته
پشتیبانی شبانه روزی
برای ساختن یک تجربه موفق از خرید بلیط آنلاین در تمامی مراحل خرید و به صورت شبانه روزی همراه شما خواهیم بود.

درباره فرودگاه بندر لنگه:

بندرلنگه به دلیل موقعیت مخصوص جغرافیایی، از گذشته های دور به عنوان یک ایستگاه ترانزیتی بار و مسافر فعالیت می نموده است. در کتاب های متعدد که توسط منابع انگلیسی، هلندی و عربی در مورد بنادر خلیج فارس و فعالیت های بندری آن چاپ شده به فعالیت ها و موقعیت بندرلنگه اشاره شده است. در ارتباط با ترابری زمینی، کامیون های حامل کالا که بین استان های فارس و اصفهان و همچنین در امتداد راه ساحلی جنوب کشور تردد می نمایند از بندرلنگه عبور می نمایند. در ترابری هوائی در حدود 92 سال قبل فرودگاه بندر لنگه در شهر بندر لنگه و استان هرمزگان واقع شده‌است. این فرودگاه در سال ۱۲۹۷ شمسی پرواز های بین‌المللی خود را به مقاصد انگلستان و هند آغاز کرد. فرودگاه آن زمان در میان دو شهر بندرکنگ و بندرلنگه در منطقه حسین آباد فعلی شهر بندرلنگه تاسیس شده بود. فرودگاه بندر لنگه بعد از فرودگاه بوشهر دومین مقصد، شرکت های هواپیمایی بریتیش ایرویز انگلستان و کی ال ام هلند در ایران بوده است. از ۱۴ شهریور ۱۳۸۵ فرودگاه بندرلنگه با پرواز بین‌المللی بندرلنگه-دبی به عنوان مرز مجاز هوایی شناخته شد. در سال ۲۰۱۶ میلادی ۲۹۰ نشست و برخاست هواپیما در این فرودگاه انجام شد و ۱۹٬۳۴۳ کیلوگرم بار و ۸۶٬۷۰۷ نفر مسافر از طریق آن جابجا شدند.

فرودگاه
فرودگاه بندر لنگه
استان
هرمزگان
شهرستان
بندرلنگه
کد یاتا
BDH
نوع فرودگاه
بین المللی
موقعیت از شهر
جنوب غربی
فاصله از شهر
10 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
هواپیمایی ایران ایر
مقاصد پروازی
تهران - شیراز
مسافرین ورودی
10,639 نفر
مسافرین خروجی
10,639 نفر
تلفن
07644223111
فکس
07644223266
وب سایت
http://bandarlengeh.airport.ir
ایمیل
bandaelengeh.info@airport.ir

برنامه پروازهای بندرلنگه:

مسیر پروازی
شنبه ش
یکشنبه ی
دوشنبه د
سه شنبه س
چهارشنبه چ
پنج شنبه پ
جمعه ج
بلیط هواپیما تهران بندر لنگه
بلیط هواپیما شیراز بندر لنگه

قیمت بلیط هواپیما بندرلنگه:

مسیر پروازی قیمت بزرگسال قیمت کودک قیمت نوزاد
از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر
بلیط هواپیما بندر لنگه شیراز 1,776,000 ریال 7,288,000 ریال 928,000 ریال 3,684,000 ریال 240,000 ریال 791,000 ریال
بلیط هواپیما بندر لنگه تهران 2,624,000 ریال 14,814,000 ریال 1,352,000 ریال 7,447,000 ریال 325,000 ریال 1,544,000 ریال

شهرشناسی:

بندرلنگه که تا تهران ۱۶۳۱ کیلومتر فاصله دارد، یکی از مهم‌ترین شهرستان‌های استان هرمزگان و از قدیمی ترین بنادر جهان به شمار می‌آید. آب‌وهوای این شهرستان گرم و مرطوب‌ است. این بندر از سوی شمال به شهرستان لار و لامرد، از خاور به شهرستان بندرعباس، از باختر به شهرستان کنگان و از جنوب به خلیج‌فارس محدود است. به‌احتمال‌زیاد بندر «گوگانا» همان بندرلنگه امروزی است که در زمان حکومت هخامنشیان از بنادر معتبر تجاری به شمار می‌رفت. در سال ۱۷۶۰ میلادی، قبیله عرب جواسم سواحل جنوبی خلیج‌فارس، جزیره قشم و بندرلنگه را طی یک مهاجرت وسیع، تصرف کردند. در زمان کریم‌خان زند (۱۷۷۳ – ۱۷۴۳ میلادی)، سهولت ارتباط دریایی خلیج‌فارس از طریق بندرلنگه، رونق تجاری قابل‌توجهی در این بندر ایجاد کرد و راه کاروان‌رو شیراز به اهمیت بازرگانی آن افزود. امروزه این بندر یکی از بنادر مهم کرانه‌های شمالی خلیج‌فارس به شمار می‌رود و جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن گردشگران عزیز کشورمان را به خود فرا می‌خواند. وجه‌تسمیه بندرلنگه واژه لنگه، در فرهنگ ما به معنای تا، فرد، تک، یکتا، بی‌همتا، و نادر آمده است. بنا به پاره‌ای از روایت‌ها نیز، نام پیشین این منطقه به دلیل وجود مروارید مرغوب و زیاد در آب‌های آن، شهر یا بندر مروارید بوده، که به‌مرورزمان به بندرلنگه تغییریافته است.

از سوغاتی های بندرلنگه می توان به خرسک بافی ، حصیر بافی، سوزن دوزی|، گلابتون دوزی، چنته بافی، خرما، ماهی و میگو اشاره کرد.غذاهای محلی بندر لنگه عبارتند از: معجون دریایی، خوراک سینگو(خرچنگ)، پلشک صدف حلزونی، عنکاس، ماهی برشته، سوراخ.

هتل های پیشنهادی:

هتل های پیشنهادی کیفیت فاصله از فرودگاه تلفن آدرس
هتل دیپلمات 11 کیلومتر 07622241320 بندر لنگه، بلوار جانبازان، روبروی پمپ بنزین
مهمانپذیر امیر 5 کیلومتر بندر لنگه، بلوار انقلاب

توصیه های گردشگری:

1) چشمه چاه احمد

چشمه چاه احمد در مسیر جاده بندر خمیر به بندرلنگه و دو راهی خرک قرار دارد. آب این چشمه از شکاف سنگ های آهکی دو لومیتی از زمین خارج می‌شود. در حوالی چشمه نیز دو باب اتاقک ساخته شده‌است که مورد استفاده مسافران قرار می‌گیرد. آب این چشمه در ردیف آب های گوگردی با کاتیون های مختلف گرم است.

2) عمارت فکری

خانه فکری با بادگیرهای بلند و زیبا، یکی از الگوهای اصیل معماری جنوب در ساحل بندرلنگه در هرمزگان است. اين اثر زيبا جزء آثار ملی ايران به ثبت رسيده است. این اثر در آخر دوره قاجاریه به دست عبدالواحد فکری از تجار معروف شهر ساخته شد. سقف این بنا از تیرهای چوبی از جنس چندل آفریقایی، حصیرهای بافته شده از برگ درخت خرما و حصیرهایی از نی بافته شده با پوشش کاه گل است.

3) بیابان سایه خوش

بیابان سایه خوش در روستای سایه خوش می باشد در 40کیلومتری بندر لنگه. بیابان سایه خوش به دلیل مجاورت با خلیج فارس از سواحل فوق العاده زیبایی دارد. همچنین وجود نخلستان های انبوه به زیبایی این منطقه افزوده است.

مشاهده تمام مطلب