خرید بلیط هواپیما بیرجند

بیمه کنسلی پرواز
بیمه اختصاصی کنسلی پرواز
ایرپلین تیکت با بیمه‌کردن پرواز شما اطمینان حاصل می‌کند که علی‌رغم کنسلی پرواز شرکت‌های هواپیمایی، سفر شما محقق می‌شود.
ارائه بلیط جایگزین تا دو برابر مبلغ پرداختی
ضمانت اختصاصی پرواز چارتری
در صورت بروز مشکل، ایرپلین تیکت جهت تهیه بلیط جایگزین، تا دو برابر مبلغ اولیه را بازپرداخت خواهد نمود.
پشتیبانی 42 ساعته
پشتیبانی شبانه روزی
برای ساختن یک تجربه موفق از خرید بلیط آنلاین در تمامی مراحل خرید و به صورت شبانه روزی همراه شما خواهیم بود.

درباره فرودگاه بیرجند:

فرودگاه بیرجند در سال 1315 هجری شمسی در منطقه شمال شرقی شهر افتتاح گردید. زمینی به ابعاد دو کیلومتر در دو کیلومتر (چهار میلیون مترمربع) از طرف دولت وقت تهیه و در آن با تسطیح اراضی و ایجاد یک باب ساختمان دو اطاقه فرودگاهی ساخته، از تاریخ تاسیس اداره کل هواپیمایی کشوری (مهرماه 1327) این فرودگاه در اختیار سازمان مذکور قرار گرفته و در این تاریخ باند خاکی شرقی، غربی بطول حدود هزار متر (1000 متر) با علائم دو طرف باند ساخته شد .از مجموعه باند و تاسیسات و تجهیزات تا سال 1344 استفاده می شده و هواپیماهای یک موتوره در آن نشست و برخاست نموده اند. در سال 1344مشخص شد که باند مذکور جوابگوی ترافیک هواپیماهای آینده نیست لذا در امتداد باند قدیم (خاکی) باند دیگری به طول دو هزار و دویست متر (2200 متر) و به عرض چهل و پنج متر (45متر) در جهت شرقی، غربی که 16 متر آن در وسط آسفالت سرد و بقیه عرض باند شنی بوده احداث گردید و بعدها دو مرتبه روکش آن آسفالت سرد گردید. ضمناً سال 1341 یک دستگاه آشیانه توسط ژاندارمری منطقه بیرجند به این مجموعه اضافه گردیده که مورد استفاده هواپیماهای یک نفره قرار می گیرد. پروازهای فرودگاه بیرجند همه روزه به مقصد تهران و بالعکس و دو روز در هفته به مقصد مشهد می باشد و همچنین بطور متوسط هر هفته یک پرواز عتبات و هر پنج روز یک پرواز حج عمره نیز در این فرودگاه انجام می شود. لازم به ذکر است که در سال ۲۰۱۶ میلادی ۱٬۲۰۵ نشست و برخاست هواپیما در این فرودگاه صورت گرفته است.

فرودگاه
فرودگاه بیرجند
استان
خراسانی جنوبی
شهرستان
بیرجند
کد یاتا
XBJ
نوع فرودگاه
بین المللی
موقعیت از شهر
شمال شرقی
فاصله از شهر
9 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
هواپیمایی ایران ایر هواپیمایی ایران ایرتور هواپیمایی آتا هواپیمایی ماهان
مقاصد پروازی
تهران - مشهد
مسافرین ورودی
64,470 نفر
مسافرین خروجی
64,470 نفر
تلفن
05632389205
فکس
05632836661
وب سایت
http://birjand.airport.ir
ایمیل
birjand.info@airport.ir

برنامه پروازهای بیرجند:

مسیر پروازی
شنبه ش
یکشنبه ی
دوشنبه د
سه شنبه س
چهارشنبه چ
پنج شنبه پ
جمعه ج
بلیط هواپیما تهران بیرجند
بلیط هواپیما مشهد بیرجند

قیمت بلیط هواپیما بیرجند:

مسیر پروازی قیمت بزرگسال قیمت کودک قیمت نوزاد
از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر
بلیط هواپیما بیرجند مشهد 1,776,000 ریال 7,288,000 ریال 928,000 ریال 3,684,000 ریال 240,000 ریال 791,000 ریال
بلیط هواپیما بیرجند تهران 1,000,000 ریال 10,998,000 ریال 706,000 ریال 5,539,000 ریال 163,000 ریال 1,162,000 ریال
بلیط هواپیما بیرجند زاهدان 1,776,000 ریال 7,288,000 ریال 928,000 ریال 3,684,000 ریال 240,000 ریال 791,000 ریال

شهرشناسی:

شهرستان بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی است که در جنوب استان واقع شده است. مساحت شهرستان بیرجند 31704 كیلومتر مربع می باشد. این شهر در سال ۱۳۸۵، تعداد ۱۵۷٬۸۴۸ نفر جمعیت داشته و چهل و هشتمین شهر ایران بوده‌است. این شهر کوهستانی پر از کوه ها و دره های حاصلخیز است که و به دلیل مجاورت با کویر لوت داری آب وهوایی خشک می باشد. گویش بیرجندی از گویش‌های فارسی نو است. از نظر جغرافیایی این شهر از شمال به شهرستان قاینات، از شرق به کشور افغانستان، از جنوب به شهرستان نهبندان و کرمان و از مغرب به شهرستان‏ هاى فردوس و طبس محدود می‌شود. چون این شهر نزدیک کویر واقع شده، آب و هوای بیابانی و نیمه بیابانی (زمستان های سرد و تابستان های گرم و خشک) دارد. مردمانش، مثل مردم تمام شهرهای کویری ایران، خیلی خونگرم و مهربانند. از افتخارات بیرجند این است که، اولین شهر ایران است، که سازمان آبرسانی داشته و بنگاه آبلوله بیرجند به عنوان اولین سازمان آبرسانی ایران شناخته می‌شود. در واقع این شهر،‌ اولین شهر ایران است،‌ که از سال 1302 آب لوله کشی دارد. شهری قدیمی با جاذبه‌های گردشگری متنوع و دیدنی که در بسیاری از منابع با نام های برجند، برجن، برکن و بیرگند نیز خوانده می شود. این شهر پر از بناهای تاریخی است که بسیاری از این بنا ها در میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است و همچنین برخی از شواهد نشان می دهد که این شهر توسط زرتشتیان بنا شده است.

بیرجند غذاها و خوراکی های خوشمزه و جدیدی دارد که به نوعی بخشی از فرهنگ این شهر شده است و امتحان کردن این غذاها و آشنایی با طعم های جدید می تواند برای بسیاری از مسافران جالب باشد. محبوب ترین غذاهای آن عبارتند از آش آلور خیر، آش ابو دردا، نان ته تغاری، اشکنه بلغور شير، آش شلغم، کشک سالاری، بلغور پلو، قوروت بادمجان، خوراک کدو، آبگوشت آلو، آبگوشت كله پاچه و همچنین انواعی از اشکنه‌های نخود، آرد گندم، گوجه فرنگي، بلغور شير، عدس، خورشت سبزی، كشك سياه، آش شلغم، قاتق عدس، قوروت بادمجان، كوكو كما، كشك زرد، گندم شير. به علاوه در این شهر انواع نان های کنجدی، شلغمی، سمنو، نان دو آتشه، نان کماج، قلفی، نوجوش گاورس نیز پخته می شود. بیرجند همانند سایر شهر های خراسان جنوبی سوغاتی هایی نظیر عناب، زعفران و زرشک، کشک و قره قوروت، آلو بخارا، انجیر، توت خشک، بادام‌کوهی، گردو، شیرینی سنتی، برگه هلو، نان سمنو و نان زردی دارد. قالی و قالیچه بافی، پارچه بافی و ترکه بافی نیز از صنایع دستی این شهر به حساب می آیند.

هتل های پیشنهادی:

هتل های پیشنهادی کیفیت فاصله از فرودگاه تلفن آدرس
هتل جهانگردی بیرجند 8 کیلومتر 05612222320 بیرجند، ابتدای بلوار معلم، خیابان ارتش، روبروی بیمارستان ارتش
هتل بزرگ کوهستان بیرجند 17 کیلومتر 05658323370 بیرجند، بلوار پیامبر اعظم(ص)، دهکده توریستی برادران ذوالفقاری

توصیه های گردشگری:

1) باغ و عمارت شوکت آباد

باغی در 10 کیلومتری شرق بیرجند که در روستایی به نام شوکت آباد قرا دارد و با مساحتی به وسعت 8.5 هکتار، سکونت گاه ییلاقی امیر اسماعیل خان شوکت‎الملک بوده . از آنجایی که او وارثس و فرزندی نداشت، اموالش به برادرش محمد ابراهیم خان رسید و بعد از سال ها توسط وزیر دربار وقف شد. معماری باغ و عمارت شوکت آباد ویژگی های منحصر به فردی دارد به طوری که هماهنگی که بین فضاهای مختلف آن صورت گرفته است نشان دهنده یک طرح از پیش تعیین شده برای ساخت این بنا است. باغی بزرگ با درختان میوه که در وسط آن عمارتی زیبا قرار دارد که معماری هنرمندانه دوره قاجاریه را نشان می دهد و قسمت های مختلفی مثل حصار برج های دیده بانی، سردر ورودی عمارت اصلی، حوض خانه، عمارت نارنجستان، باغ، اصطبل و فضاهای خدماتی دارد و جالب است که تمام فضاهای داخلی آن از طریق دالان و اتاق به هم راه دارد. لازم به ذکر است که این باغ در 23 مردادماه سال 1378 هجری شمسی با شماره 2363 ، در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

2) قلعه بيرجند

یکی از بزرگ ترین و تاریخی ترین بناهای بیرجند که بر فراز تپه ای طبيعی در خيابان جمهوری اسلامی بيرجند قرار گرفته است. قلعه بيرجند همچون دژی تسخير ناپذير بوده که در هنگام محاصره، مردم از طريق راه روهای زيرزمينی با مراكزی همچون ارگ كلاه فرنگی و ارگ بهارستان ارتباط داشته‌ اند. این قلعه که با نام های دیگری همچون، قلعه ته ده، پایین شهر و دژ بیرجند نیز خوانده می شود، در سده چهارم خورشیدی در بیرجند چندین قلعه، ارگ و بناهای بزرگ وجود داشت که از آن ها به عنوان دفاع از شهر و تهاجم دشنمنان استفاده می شد. در این قلعه نگهبانانی بودند که وظیفه آنها برقراری امنیت و دیدبانی بود. هنوز هم با تماشای این قلعه می توانید شکوه و عظمت تاریخ را در آن نظاره گر شوید. در چهار طرف این قلعه شش برج وجود دارد که در قدیم تعداد آن هفت عدد بود و روزنه هایی روی آنها قرار دارد که در قدیم نگهبانان برای دیدبانی و گاهی تیر اندازی از این سوراخ ها استفاده می کردند. همچنین در این قلعه ها انبار هایی برای ذخیره آب و غذا وجود داشت تا در مواقع مورد نیاز ار آنها استفاده شود. نکته جالبی که در این قلعه وجود دارد دارا بودن مسیر های زیر زمینی و راه های ارتباط بین قلعه و بناهای دیگر است که به صورتی مخفیانه صورت می گرفت و این گونه مثلا هنگامی که دشمن حمله می کرد به مسئولین به راحتی می توانستند خود را از مسیر ها به صورت پنهانی به قلعه برسانند و در امان باشند. بازدید از این قلعه در ایام نوروز بسیار شلوغ است و هر ساله در آن سفره هفت سین زیبایی می چینند که زیبایی بیشتری به این قلعه شگفت انگیز می دهد.

3) ارگ کلاه‌فرنگی بیرجند

ارگ کلاه فرنگی یکی از آثار تاریخی شهر بیرجند است. این بنا در دوره قاجار و بین سال های ۱۲۶۴ تا ۱۳۱۳ هجری قمری ساخته شده است و در حال حاضر این ارگ در محل استانداری خراسان جنوبی واقع است. این اثر تاریخی که زمانی مقر حکومتی بود از یادگارهای اواخر دوره زندیه و اوایل دوره قاجار می‌باشد. این ساختمان که در گذشته به نام‌های دیگری همچون ارگ حسام الدوله، قصر بی بی عروس و ارگ سرکار نیز خوانده می‌شد. این ارگ که در زمینی به مساحت 700 متر مربع احداث شده بود، تا اوایل دوره قاجار به عنوان مقر حکومتی و امروزه به عنوان ساختمان استانداری مورد استفاده قرار می گیرد. ساختمانی پله ای شکل در شش قسمت و به صورت شش ضلعی که در بالاترین قسمت و راس این ارگ از چند بخش اصلی و فرعی تشکیل شده است. این ارگ دارای دو طبقه‌ هم‌کف و طبقه اول است و سایر طبقات دیگر تنها برای شکل دادن به ساختمان شده اند. البته در شکل اولیه این بنا دو بادگیر نیز در طرفین ساختمان وجود داشت که امروزه به دلیل بازسازی های مکرر از بین رفته است. این ارگ شامل قسمت هایی نظیر فضای ورودی، هشتی، گنبدی‌ها، چندین اتاق، دالان‌های مختلف، فضای حوضخانه، فضای اطراف حوضخانه می باشد.

مشاهده تمام مطلب