خرید بلیط هواپیما بجنورد

بیمه کنسلی پرواز
بیمه اختصاصی کنسلی پرواز
ایرپلین تیکت با بیمه‌کردن پرواز شما اطمینان حاصل می‌کند که علی‌رغم کنسلی پرواز شرکت‌های هواپیمایی، سفر شما محقق می‌شود.
ارائه بلیط جایگزین تا دو برابر مبلغ پرداختی
ضمانت اختصاصی پرواز چارتری
در صورت بروز مشکل، ایرپلین تیکت جهت تهیه بلیط جایگزین، تا دو برابر مبلغ اولیه را بازپرداخت خواهد نمود.
پشتیبانی 42 ساعته
پشتیبانی شبانه روزی
برای ساختن یک تجربه موفق از خرید بلیط آنلاین در تمامی مراحل خرید و به صورت شبانه روزی همراه شما خواهیم بود.

درباره فرودگاه بجنورد:

فرودگاه بجنورد با وسعت کنونی 286 هکتار در شمال شرق تا شمال غربی شهر بجنورد مرکز استان خراسان شمالی واقع گردیده است. این فرودگاه از حدود سال 1327 دارای تاسیسات مختصری بوده و برای اهداف سم پاشی مورد استفاده قرار می گرفته است. در سال 1367 این فرودگاه مجددا طراحی شد و در سال 1371 عملیات اجرایی آن آغاز و در سال 1375 به بهره برداری رسید. فرودگاه بجنورد از زمان بهره برداری تا سال 1384 فرودگاه اقماری فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد محسوب می شد، اما در سال 1385 به عنوان یه فرودگاه مستقل معرفی گردید. اکنون فرودگاه بجنورد به عنوان فرودگاه مرز هوایی مشغول فعالیت است و دارای یک باند به ابعاد (4200×45 متر) اپرون به ابعاد (245×118 متر)، تاکسی وی عمود به ابعاد (23×120 متر) و ساختمان ترمینال مسافری به مساحت 1700متر مربع در دو طبقه می باشد و همچنین ترمینال جدید به مساحت 4600 مترمربع در حال احداث است. پس از سال 1385 و با توجه به تشکیل استان خراسان شمالی به مرکزیت بجنورد شاخص های پروازی فرودگاه مانند تعداد روزهای پرواز، تعداد پرواز ها و تعداد مسافر رشد قابل توجهی داشته است.

فرودگاه
فرودگاه بجنورد
استان
خراسان شمالی
شهرستان
بجنورد
کد یاتا
BJB
نوع فرودگاه
بین المللی
موقعیت از شهر
شمال شرقی
فاصله از شهر
3 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
هواپیمایی ایران ایر هواپیمایی آسمان هواپیمایی ماهان
مقاصد پروازی
تهران
مسافرین ورودی
21,660 نفر
مسافرین خروجی
21,660 نفر
تلفن
05832236570
فکس
0583236574
وب سایت
http://bojnord.airport.ir/
ایمیل
bojnord.info@airport.ir

برنامه پروازهای بجنورد:

مسیر پروازی
شنبه ش
یکشنبه ی
دوشنبه د
سه شنبه س
چهارشنبه چ
پنج شنبه پ
جمعه ج
بلیط هواپیما تهران بجنورد

قیمت بلیط هواپیما بجنورد:

مسیر پروازی قیمت بزرگسال قیمت کودک قیمت نوزاد
از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر
بلیط هواپیما بجنورد تهران 2,063,000 ریال 9,196,000 ریال 1,073,000 ریال 5,551,000 ریال 270,000 ریال 982,000 ریال

شهرشناسی:

شهرستان بجنورد که بخش¬ های مرکزی و شمال استان خراسان شمالی را به خودش اختصاص داده است از شمال با کشور ترکمنستان، از شرق به شهرستان شیروان، از غرب به شهرستان مانه و سملقان و از جنوب به شهرستان¬های اسفراین و جاجرم محدود مي¬شود. یکی از اسم های قدیمی شهر بجنورد که در فرهنگ لغت نوشته شده بیژن‌گردِ که به معنای گردآوری شده یا ساخته شده توسط بیژن می باشد. شهر بیژن‌گرد بر اساس حکایت بیژن و منیژه در شاهنامه فردوسی، مکانی بوده که منیژه بیژن را از چاه نجات داده و شهری در آن مکان بنا کرده است. از لحاظ جغرافیایی چون قسمت بزرگی از شهر را مناطق کوهستانی و فلات¬های مرتفع در بر گرفته، اکثرا از آب و هوای معتدل کوهستانی برخوردار است. به¬ طور کلی این منطقه زمستان ¬های سرد و مرطوب و تابستان ¬های ملایمی دارد. بخش بزرگی از بجنورد در دره رود اترک قرار گرفته و تحت تأثیر تودۀ هوایی دریای مازندران قرار دارد که به خاطر داشتن رطوبت، موجب سرسبزی و خرمی گیاهان در فصل بهار و تابستان می¬شود. البته میتوان گفت منطقه بجنورد در صدر اسلام در ارتباط فرهنگی-اجتماعی دیگر نقاط ایران قرار داشته و از آن نواحی تأثیر گرفته است‌. در آن دوران قسمت‌های عمده‌ای از منطقهٔ آباد و مسکونی بود‌. اکثر ساکنان این شهر را ترکمن، فارس، ترک، تات تشکیل می دهند که گویش بیشتر مردم بجنورد تاتی می باشد.

غذاهای محلی بجنورد عبارتند از: آش یارمه بجنورد، نان محلی قطاب، شله ماست بجنوردی، قروتو بجنورد. سوغات های محلی بجنورد شامل آبنبات (شکر پنیر)، سفره کردی، لباس های محلی، قالی، گلیم، چارق پشتی و قالیچه های مرغوب ترکمنی، قره قوروت ، کشک و انگور رازقی (کلاداری) در بجنورد قالیچه و خرسگ، جاجیم، نمد، پوستین، خشکبار و سیب بهاره می باشد.

هتل های پیشنهادی:

هتل های پیشنهادی کیفیت فاصله از فرودگاه تلفن آدرس
هتل نگین بجنورد 7 کیلومتر 05842255737 بجنورد، میدان امام علی
هتل باباامان 10 کیلومتر 0584223390 بجنورد، کیلومتر 5 جاده بجنوردبه مشهد، پارک باباامان
هتل كوروش بجنورد 5 کیلومتر 05842252503 بجنورد، خیابان امام خمینی شرقی

توصیه های گردشگری:

1) بند خاکی عبدل آباد

سد خاکی روستای عبدل آباد در شهر حصار گرم خان از توابع بجنورد است. این سد در زمستان از آب‌ رودخانه‌های اطراف پر می‌گردد و در فصل‌های کم آبی برای تزریق به زمین‌های کشاورزی اطراف استفاده می شود. از این بند برای پرورش ماهیان گرم آبی نیز استفاده می شود.

2) آبشار بابا امان

گردشگاه بابا امان در کیلومتر ۱۰ جاده بجنورد-مشهد، یکی از قدیمی ترین پارک های گردشگری در ایران می باشد. این پارک دارای استخرهای متعدد و پارک جنگلی دارای ۴۰۰٬۰۰۰ اصله است. این پارک دارای پوشش گیاهی به وسعت ۲۵۰ هکتار می باشد و چشمه این مجموعه تفریحی از نوع آبهای معدنی محسوب می شود.

3) روستای چناران

نام روستای چناران برگرفته از درخت کهنسالی است که در مرکز این روستا قرار دارد و به علت فراوانی درخت‌های چنار این روستا به چناران معروف شده است. این درخت کهنسال در کنار راه اصلی عبور مردم و مجاور سرچشمه روستا قرار دارد که آب این چشمه به صورت نهر کوچکی از کنار آن عبور می کند و زنان روستا برای شستن ظرف و لباس در کنار این نهر جمع می شوند.

مشاهده تمام مطلب