خرید بلیط هواپیما چابهار

بیمه کنسلی پرواز
بیمه اختصاصی کنسلی پرواز
ایرپلین تیکت با بیمه‌کردن پرواز شما اطمینان حاصل می‌کند که علی‌رغم کنسلی پرواز شرکت‌های هواپیمایی، سفر شما محقق می‌شود.
ارائه بلیط جایگزین تا دو برابر مبلغ پرداختی
ضمانت اختصاصی پرواز چارتری
در صورت بروز مشکل، ایرپلین تیکت جهت تهیه بلیط جایگزین، تا دو برابر مبلغ اولیه را بازپرداخت خواهد نمود.
پشتیبانی 42 ساعته
پشتیبانی شبانه روزی
برای ساختن یک تجربه موفق از خرید بلیط آنلاین در تمامی مراحل خرید و به صورت شبانه روزی همراه شما خواهیم بود.

درباره فرودگاه کنارک چابهار:

فرودگاه کنارک (OIZC-ZBR) فرودگاهی در کنارک در شهرستان کنارک است که به دلیل فاصلهٔ حدود 50 کیلومتری با بندر راهبردی چابهار، رفت‌وآمد فراوانی در آن صورت می‌گیرد. تجهیز این فرودگاه توسط منطقه آزاد چابهار منتفی شده و قرار است که به زودی فرودگاه بین‌المللی چابهار در منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار ساخته شود. از جمله مشخصه‌های این فرودگاه تفکیک ترمینال پروازهای نظامی و پروازهای داخلی و بین‌المللی می‌باشد. این فرودگاه دارای دو باند پروازی به طول ۱۲۴۱۹ و ۹۰۰۰ پا و به عرض ۱۴۸ پا می‌باشد؛ با این مشخصات امکان نشست و برخاست هواپیمای پهن پیکر از جمله ایرباس ۳۸۰ در آن وجود دارد. فرودگاه کنارک از لحاظ سطح باند با وسعتی حدود 10 کیلومتر و 12 هزار فوت طول، به عنوان ششمین فرودگاه کشور شناخته می شود.در این فرودگاه هر هفته 18 پرواز داخلی و دو پرواز انجام می شود و از آنجاییکه گنجایش و توانایی این فرودگاه محدود است قرار است که به زودی فرودگاهی بین المللی در منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار ساخته شود.

فرودگاه
فرودگاه کنارک چابهار
استان
سیستان و بلوچستان
شهرستان
کنارک
کد یاتا
ZBR
نوع فرودگاه
بین المللی
موقعیت از شهر
شمال غربی
فاصله از شهر
49 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
هواپیمایی ایران ایر هواپیمایی آسمان هواپیمایی ایران ایرتور هواپیمایی زاگرس هواپیمایی معراج
مقاصد پروازی
بندرعباس - تهران - زاهدان - مشهد
مسافرین ورودی
101,449 نفر
مسافرین خروجی
101,449 نفر
تلفن
4284001
فکس
وب سایت
ایمیل

برنامه پروازهای کنارک:

مسیر پروازی
شنبه ش
یکشنبه ی
دوشنبه د
سه شنبه س
چهارشنبه چ
پنج شنبه پ
جمعه ج
بلیط هواپیما بندرعباس چابهار
بلیط هواپیما تهران چابهار
بلیط هواپیما زاهدان چابهار
بلیط هواپیما مشهد چابهار

قیمت بلیط هواپیما کنارک:

مسیر پروازی قیمت بزرگسال قیمت کودک قیمت نوزاد
از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر
بلیط هواپیما چابهار بندرعباس 1,776,000 ریال 7,288,000 ریال 928,000 ریال 3,684,000 ریال 240,000 ریال 791,000 ریال
بلیط هواپیما چابهار مشهد 1,597,000 ریال 21,280,000 ریال 1,115,000 ریال 21,280,000 ریال 260,000 ریال 1,169,000 ریال
بلیط هواپیما چابهار شیراز 1,882,000 ریال 11,846,000 ریال 1,141,000 ریال 6,203,000 ریال 252,000 ریال 1,247,000 ریال
بلیط هواپیما چابهار تهران 0 ریال 31,880,000 ریال 0 ریال 23,930,000 ریال 0 ریال 3,250,000 ریال
بلیط هواپیما چابهار زاهدان 1,639,000 ریال 7,288,000 ریال 861,000 ریال 4,661,000 ریال 227,000 ریال 791,000 ریال

شهرشناسی:

چابهار و یا چاه بهار / چهاربهار، یکی از شهرهای سیستان و بلوچستان و در جنوب شرقی این استان قرار گرفته است. چابهار تنها بندر اقیانوسی ایران است که در کناره‌ی دریای مکران و اقیانوس هند واقع شده است. بندر چابهار به دلیل موقعیت راهبردی به آب‌های آزاد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در حقیقت این بندر به عنوان یکی از مهم‌ترین چهارراه‌های کریدور شمال – جنوب بازرگانی جهانی شناخته می‌شود. چابهار به دلیل همجواری با دریا و مدار رأس السرطان دارای آب و هوایی گرمسیری معتدل با رطوبت نسبی است. چابهار در فصل زمستان به عنوان گرم‌ترین منطقه در کشور و در تابستان به عنوان خنک‌ترین بندر جنوبی شناخته می‌شود. متوسط دمای بیشینه 31 و متوسط دمای کمینه 19 درجه‌ی سانتی گراد گزارش شده است. جالب است بدانید هوای چابهار در تابستان از شهر تهران خنک‌تر است که البته گاهاً شرجی بودن آن آزار دهنده می‌شود. چابهار دارای چند منطقه است: بخش قدیمی و جدید شهر چابهار، بخش ساحلی لنج‌های ماهیگیران، منطقه‌ی آزاد تجاری و صنعتی با 140 کیلومتر مربع مساحت، اسکله‌ی بارگیری و تخلیه‌ی بار. همگی مناطق نامبرده در اطراف خلیج چابهار قرار دارند. در کنار آب‌های دریای عمان و در منتهی الیه جنوب شرقی ایران، منطقه‌ی آزاد چابهار با مساحت 14 هزار هکتار واقع شده است.

مردم چابهار بلوچ هستند و به زبان بلوچی با لهجه‌ی مکرانی (جنوبی) صحبت می‌کنند (لهجه‌ی مکرانی از سراوان به طرف جنوب بلوچستان رایج است). گمان می‌رود چابهار از "چهاربهار" گرفته شده باشد، چرا که این شهر بندری زیبا تغییرات آب و هوایی خاصی را در طول سال به خود نمی‌بیند، در واقع در هر چهار فصل سال هوا بهاری است. چابهار بندری بسیار مهم است، دلیل این اهمیت به غیر از موارد ذکر شده از جمله پررونق بودن، تنها بندر اقیانوسی کشور بودن و موقعیت راهبردی داشتن، وجود جاذبه‌های گردشگری فراوان و البته غالباً ناشناخته به شمار می‌رود. سفر به چابهار در همه‌ی فصول سال علی الخصوص زمستان انتخابی خوشایند خواهد بود. آسان‌ترین و سریع‌ترین راه سفر به این بندر زیبا هواپیما است. فرودگاه چابهار که با نام کنارک نیز شناخته می‌شود در شهرستانی به همین نام قرار دارد و ارائه دهنده‌ی خدمات سفرهای هوایی به این مقصد گردشگری محسوب می‌شود.

هتل های پیشنهادی:

هتل های پیشنهادی کیفیت فاصله از فرودگاه تلفن آدرس
هتل لاله چابهار 49 کیلومتر 05435324850 چابهار، انتهای بلوار امام خمینی، انتهای بلوار، رو به رو پارک الغدیر
هتل لیپار 46 کیلومتر 05435312100 چابهار، منطقه آزادتجاری صنعتی
هتل فردوس 45 کیلومتر 05435314670 چابهار، منطقه آزاد تجاری صنعتی، خیابان تجارت

توصیه های گردشگری:

1) تالاب لیپار

تالاب لیپار در ساحل دریای عمان و در مسیر جاده‌ی ساحلی چابهار و گواتر واقع شده است. این تالاب در تنگه و دره ای صخره ای قرار دارد. به دلیل ایستایی آب دریای عمان، این منطقه به عنوان زیستگاهی مناسب برای گیاهان و جانوران به شمار می‌رود. گونه‌های گیاهی این تالاب عبارتند از: درختچه‌های گز و چش. از گونه‌های جانوری این منطقه می‌توان به فلامینگو، کشیم، تیهو، عقاب دشتی، خوتکا، باقرقره، ... اشاره کرد. در همجواری این تالاب منطقه ای بسیار زیبا قرار دارد که مردم محلی آن‌را دشتار و یا عروس نامیده اند. دشتار در بلوچی به معنی نامزد است. متأسفانه به علت کمبود بارش، تالاب لیپار هر ساله به شکل خاصی در می‌آید، اما همچنان اصالت اولیه‌ی خود که جمع آوری آب‌های سطحی در زمان بارندگی است را دارا می‌باشد.

2) قلعه‌ها

چابهار دارای آثار باقی مانده از قلعه‌های زیادی است. قلعه‌ی‌ پرتغالی‌ها، قلعه‌ی پیروز گت و قلعه‌ی بلوچ گت از مهم‌ترین این قلعه‌ها به شمار می‌روند. • قلعه‌ی پرتغالی‌ها قلعه‌ی پرتغالی‌ها که به قلعه‌ی تیس نیز معروف است، در 5 کیلومتری شمال غربی چابهار در روستای تیس قرار دارد. این قلعه متعلق به دوران اسلامی می‌باشد. شیوه‌ی ساخت این بنا شبیه به کاروانسرای شاه عباسی بیستون است. بقایای دو برج بزرگ در این قلعه دیده می‌شوند. مصالح استفاده شده در این قلعه عمدتاً آجر، گچ و سنگ است. سبک ساخت بنا و نوع مصالح استفاده شده در آن به سبک سلجوقی نزدیکی فروانی دارد. در حیاط دژ آثاری از آب انبار نیز به چشم می‌خورد. در تزئینات دور منار که آجر چینی است نقش‌هایی به خط عربی و خط کوفی مشخص هستند. اندازه‌ی اتاق‌های دژ غالباً در حدود 12 متر است. • قلعه‌ی بلوچ گت قلعه‌ی دیگری که در همین منطقه قرار گرفته بلوچ گت نام دارد. بلوچ گت بر بالای کوهی مرتفع واقع شده و آثاری از دیوار قلعه و یک برج دیده بانی از آن باقی مانده است. این قلعه دو آرامگاه هرمی شکل به سبک اسلامی را در خود جای داده است. نکته‌ی جالب توجه در این قلعه وجود آب انبارهایی است که در صخره کنده شده اند. این آب انبارها که از جنس سنگ و ساروج و گچ هستند در مواقع مورد نیاز آب لازم برای قلعه را تأمین می‌کردند. از دیگر ویژگی‌های منحصر بفرد این قلعه می‌توان به دید کافی به دریا و دور بودن آن از مهاجمان اشاره کرد.

3) ساختمان تلگرافخانه

ساختمان قدیمی تلگرافخانه‌ی چابهار که به "بنلگو" نیز معروف است، در خیابان مولوی این شهر قرار دارد. ساختمان تلگرافخانه در سال 1281 هجری قمری (اواخر دوران قاجار) توسط انگلیس‌ها ساخته شده و در حقیقت به عنوان قدیمی‌ترین بنای مدرن چابهار شناخته می‌شود. این ساختمان با هدف ایجاد رونق دریانوردی، تجارت و ارتباط بین هند، جاسک، گواتر و بندرعباس ساخته شد و با گذر زمان به عنوان اداره‌ی پست از آن استفاده شد. این ساختمان سنگی که در دو طبقه ساخته شده توسط سایه بان‌های شیروانی و سفالی مزین گشته است. در کنار همه‌ی آثار دیدنی چابهار، مقابر جنانی از شهرت خاصی برخوردارند. در روستای تیس، مکانی که محلی‌ها معتقدند محل سکونت جن‌ها بوده است، مقبره‌هایی وجود دارند که در سطحی صخره ای و در شیب ملایمی حفر گشته اند. در این منطقه که در محدوده‌ی کوه پیل بند واقع شده در حدود 200 قبر بسیار قدیمی وجود دارد. سؤالات بی‌شماری در مورد نحوه‌ی حفر این گورها و صاحبین آن‌ها مطرح است. البته احتمالاتی هم در بین است. دلیل حفر این چنین قبرها می‌تواند احترام ویژه به مردگان و یا حفظ آن‌ها از آسیب جانوران باشد. اما بومیان منطقه قویاً معتقدند این گورها متعلق به اجنه است.

مشاهده تمام مطلب