خرید بلیط هواپیما ایرانشهر

بیمه کنسلی پرواز
بیمه اختصاصی کنسلی پرواز
ایرپلین تیکت با بیمه‌کردن پرواز شما اطمینان حاصل می‌کند که علی‌رغم کنسلی پرواز شرکت‌های هواپیمایی، سفر شما محقق می‌شود.
ارائه بلیط جایگزین تا دو برابر مبلغ پرداختی
ضمانت اختصاصی پرواز چارتری
در صورت بروز مشکل، ایرپلین تیکت جهت تهیه بلیط جایگزین، تا دو برابر مبلغ اولیه را بازپرداخت خواهد نمود.
پشتیبانی 42 ساعته
پشتیبانی شبانه روزی
برای ساختن یک تجربه موفق از خرید بلیط آنلاین در تمامی مراحل خرید و به صورت شبانه روزی همراه شما خواهیم بود.

درباره فرودگاه ایرانشهر:

این فرودگاه در شهر ایرانشهر سیستان بلوچستان قرار دارد. فرودگاه ایرانشهر با کد یاتا IHR و ایکائو OIZI در شهر ایرانشهر، استان سیستان و بلوچستان قرار دارد. در فرودگاه ایرانشهر تمامی امکانات ایمنی وجود دارد. سیستان و بلوچستان چهار فرودگاه فعال در زاهدان، زابل، کنارک و ایرانشهر و یک فرودگاه غیرفعال در سراوان دارد. اکنون در روزهای فرد هفته، سه پرواز از فرودگاه ایرانشهر به مقصد تهران و سه پرواز از تهران به ایرانشهر انجام می گیرد. این فرودگاه جزو ۱۰ فرودگاه کشور به شمار می رود که آنتن رادار فضایی در آن نصب است و امکان تصویربرداری در شب یا روز در آن وجود دارد. از نیمه دوم سال ۹۵ ساخت ترمینال جدید فرودگاه ایرانشهر با اعتبار ۱۱ میلیارد شروع شده است. همچنین پروژه ترمینال فرودگاه ایرانشهر در شهریور سال ۱۳۹۴ کلید خورده و تاکنون ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. یکی از مشکلات فرودگاه ایرانشهر نداشتن جایگاه سوخت است که با احداث جایگاه سوخت وترمینال مسافربری در فرودگاه ایرانشهرخط پرواز این شهرستان به مشهد مقدس و شیراز، نیز راه اندازی می شود.

فرودگاه
فرودگاه ایرانشهر
استان
سیستان و بلوچستان
شهرستان
ایرانشهر
کد یاتا
IHR
نوع فرودگاه
داخلی
موقعیت از شهر
شمال شرقی
فاصله از شهر
9 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
هواپیمایی ماهان
مقاصد پروازی
تهران
مسافرین ورودی
1,887 نفر
مسافرین خروجی
1,887 نفر
تلفن
05472224165
فکس
وب سایت
http://iranshahr.airport.ir
ایمیل
iranshahr.info@airport.ir

برنامه پروازهای ایرانشهر:

مسیر پروازی
شنبه ش
یکشنبه ی
دوشنبه د
سه شنبه س
چهارشنبه چ
پنج شنبه پ
جمعه ج
بلیط هواپیما تهران ایرانشهر

قیمت بلیط هواپیما ایرانشهر:

مسیر پروازی قیمت بزرگسال قیمت کودک قیمت نوزاد
از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر
بلیط هواپیما ایرانشهر زابل 2,091,000 ریال 3,823,000 ریال 1,590,000 ریال 2,889,000 ریال 273,000 ریال 446,000 ریال
بلیط هواپیما ایرانشهر جیرفت 2,171,000 ریال 2,171,000 ریال 1,650,000 ریال 1,650,000 ریال 281,000 ریال 281,000 ریال
بلیط هواپیما ایرانشهر تهران 3,481,000 ریال 9,418,000 ریال 2,632,000 ریال 7,085,000 ریال 412,000 ریال 1,005,000 ریال

شهرشناسی:

شهرستان ایرانشهر در قسمت مرکزی استان سیستان و بلوچستان واقع شده است. از شمال و شمال شرقی با شهرستان های زاهدان و خاش، از جنوب شرق با شهرستان مهرستان، از جنوب با شهرستان نیکشهر و سرباز، از غرب و جنوب غربی با شهرستان دلگان و از شمال غربی با استان کرمان همسایه است. شهرستان ایرانشهر 18475 کیلومتر مربع وسعت دارد (مساحت 3230 کیلو متر مربع). فاصله تا مرکز استان 345 کیلومتر مربع (تا زاهدان) و فاصله آن تا پایتخت 1975 کیلومتر (تا تهران) می باشد. شهرستان ایرانشهر دارای آب وهوای گرم و اقلیم بیابانی گرم و خشک است. درجه حرارت این شهرستان در تابستان 50 درجه سانتیگراد و میانگین دمای روزانه در تابستان 37.2 و در زمستان 14.5 است. رشته کوه های بزمان با ارتفاع 3497 متر از سطح دریا که پس از کوه تفتان مرتفع ترین ناهمواری استان محسوب می شود. کوه خضر مهمترین قله رشته کوه های بزمان می باشد. ایرانشهر یكی از شهرهای قدیمی ایران است كه قبلاً فهره یا فهرج نامیده می‌شد. در «اوستا» از این شهر به نام پهله یا پهره نام برده شده است. معرب این دو كلمه فهره به معنای شهر بزرگ است كه نشان می‌دهد این مكان در قدیم مركزیت داشته و یكی از بزرگ ترین شهرهای بلوچستان و ایران بوده است. به همین جهت آن را همواره با پسوند شهر ذكر كرده‌اند. ایرانشهر در زمان حمله اسكندر، منطقه‌ای آباد و سرسبز بود و مورخین ایرانی نوشته‌اند كه اگر آب و علف و خرمای پهرگ به داد قشون اسكندر نرسیده بود حتی كسی زنده باقی نمی‌ماند. در زمان ناصر‌الدین شاه قاجار، والی بلوچستان به دلیل آب و هوای خوب این منطقه قلعه‌هایی در آن ایجاد كرد. ایرانشهر با توجه به قدمت تاریخی و گسترش تدریجی به نمونه‌ای از شهر معاصر تبدیل شده است.

از سوغات های ایرانشهر می توان به انواع صنایع دستی که شامل انواع سوزن دوزی، سکه دوزی، حصیر بافی، فرش و گلیم و همچنین لباس های محلی هستند نام برد. از غذاهای محلی این شهرمی توان به آبگوشت، دوغ پا، تباهگ، تنورچه، کشک زابلی، اوجیزک اشاره کرد.

هتل های پیشنهادی:

هتل های پیشنهادی کیفیت فاصله از فرودگاه تلفن آدرس
هتل قصر ایرانشهر 7 کیلومتر 05437224953 ایرانشهر، تقاطع خیابان طالقانی و آزادی جنوبی

توصیه های گردشگری:

1) چشمه آبگرم کنتی

چشمه آب گرم یا چشمه گرمابی مکانی است که به صورت مداوم آب گرم یا داغ از زمین خارج می‌شود. به خاطر درصد بالای مواد حل‌شده معدنی، آب بعضی از این چشمه‌ها مورد استفاده درمانی قرار می‌گیرند.

2) قلعه ایرانشهر

قلعه ناصری که به قلعه ایرانشهر نیز معروف است، در شهری به همین نام در استان سیستان و بلوچستان واقع است. این قلعه دارای بیش از 150 اتاق شامل مال بند، حوضخانه، انبار، اصطبل، حمام، سربازخانه، حاکم نشینو...می باشد. بااینکه معماری داخلی این بنا از بین رفته اما آجرنمای سردر آن که با طرح های رجچینی، دندان موشی، هندسی، لوزی می باشد هنوز چشمگیر است.

3) دریاچه جازموریان

این دریاچه فصلی، در باختر ایرانشهرقرار دارد و نیمی از آن در استان كرمان واقع شده است. مساحت حوزه ی آب ریز آن 69000 كیلومتر مربع و ارتفاع آن از سطح دریا 300 متر است. محدوده آب گیر كامل دریاچه در مواقع پر آبی 3300 كیلومتر مربع و در مواقع كم آبی به طور متوسط 2500 كیلومتر مربع است. اصطلاح محلی پوشش گیاهی را جاز می نامند و انبوهی و كثرت آن را موریان می گویند. به همین دلیل این ناحیه به جازموریان معروف شده است.

مشاهده تمام مطلب