App
AirplaneTicket.ir
airplaneticket.ir
App
FREE - On Cafe Bazaar
نصب
خرید بلیط هواپیما جیرفت

درباره فرودگاه جیرفت:

فرودگاه جیرفت یکی از فرودگاه‌های فعال ایران از نوع داخلی است و در شهر جیرفت واقع شده است و به هفت شهرستان جنوبی استان کرمان خدمات می دهد. کلنگ عملیات اجرائی تطویل سطوح پروازی فرودگاه جیرفت در سال ۱۳۸۷ زده شد و پس از ۶ سال تعطیلی شهریورماه 93 بازگشایی شد. فرودگاه جیرفت قبلاً پذیرای هواپیماهای ۷۲ ATR شرکت هواپیمایی آسمان بود که با انجام وتکمیل این پروژه هواپیماهای ایرباس ۳۲۰ و فوکر ۱۰۰ را پذیرش خواهد نمود. در این فرودگاه در حال حاضر فقط 1 پرواز برای مسیر تهران انجام می شود.

فرودگاه فرودگاه جیرفت
استان کرمان شهرستان جیرفت
کد یاتا JYR نوع فرودگاه داخلی
موقعیت از شهر شمال غربی فاصله از شهر 10 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
مقاصد پروازی آبادان - اردبیل - ارومیه - اصفهان - اهواز - ایلام - بندرعباس - بندرماهشهر - بوشهر - بیرجند - تبریز - تهران - چابهار - رامسر - رشت - زابل - زاهدان - ساری - شهرکرد - شیراز - عسلویه - قشم - کاشان - کرمان - کرمانشاه - کیش - گرگان - نوشهر - همدان - یزد
مسافرین ورودی 5,852 نفر مسافرین خروجی 5,852 نفر
تلفن 03482410081 فکس
وب سایت http://jiroft.airport.ir/ ایمیل jiroft.info@airport.ir

برنامه پروازهای جیرفت:

مسیر پروازی شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
بلیط هواپیما آبادان مشهد
بلیط هواپیما اردبیل مشهد
بلیط هواپیما ارومیه مشهد
بلیط هواپیما اصفهان مشهد
بلیط هواپیما اهواز مشهد
بلیط هواپیما ایلام مشهد
بلیط هواپیما بندرعباس مشهد
بلیط هواپیما بندرماهشهر مشهد
بلیط هواپیما بوشهر مشهد
بلیط هواپیما بیرجند مشهد
بلیط هواپیما تبریز مشهد
بلیط هواپیما تهران مشهد
بلیط هواپیما چابهار مشهد
بلیط هواپیما رامسر مشهد
بلیط هواپیما رشت مشهد
بلیط هواپیما زابل مشهد
بلیط هواپیما زاهدان مشهد
بلیط هواپیما ساری مشهد
بلیط هواپیما شهرکرد مشهد
بلیط هواپیما شیراز مشهد
بلیط هواپیما عسلویه مشهد
بلیط هواپیما قشم مشهد
بلیط هواپیما کاشان مشهد
بلیط هواپیما کرمان مشهد
بلیط هواپیما کرمانشاه مشهد
بلیط هواپیما کیش مشهد
بلیط هواپیما گرگان مشهد
بلیط هواپیما نوشهر مشهد
بلیط هواپیما همدان مشهد
بلیط هواپیما یزد مشهد

قیمت بلیط هواپیما جیرفت:

مسیر پروازی قیمت بزرگسال قیمت کودک قیمت نوزاد
از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر
بلیط هواپیما جیرفت تهران 2,175,000 ریال 3,646,000 ریال 1,649,000 ریال 2,756,000 ریال 281,000 ریال 428,000 ریال

شهرشناسی:

جیرفت شهری در کرمان است. که بزرگ ترین شهر این استان می باشد. جیرفت قبل از حمله مغول یکی از شهرهای آباد و ثروتمند جهان اسلام بود. جیرفت را کالیفرنیای ایران و نگین خاورمیانه می گویند. شهری بکر که فقط ۶ ساعت زمستان دارد و در آن، فصل خزان، رنگی ندارد و همه اش بهار است و بهار و چند هفته ای هم تابستان. گفته شده که دو منطقه در دنیا تنها مشابه جیرفت ایران هستند: یکی بخش های هندوستان و دیگری استان کالیفرنیای آمریکا. جایی که زمستان، فقط سه شب است و آن هم شبی دو ساعت (یعنی ۶ ساعت). هوای بهاری با حداکثر دمای ۳۵ درجه، سبب شده تا اطلاق عنوان کالیفرنیا به این منطقه، خیلی بی دلیل نباشد زیراکالیفرنیا را بهشت ایالات متحده عنوان می کنند. جیرفت از دو کلمه «جیر» و «افت» تشکیل شده که جیر به معنی پست و پایین و افت نیز به معنی افتاده است. جیرفت همچون سوباتان گیلانی ها، به معنای جلگه پست آبرفتی به شمار می رود. جیرفت در جنوب استان کرمان واقع شده و شاید موقعیت جغرافیایی این خطه، در وجه تسمیه اش بی تاثیر نبوده است. این شهر، یکی از تاریخی ترین مکان های ایران است. همچون یزد و شیراز، بخشی از تاریخ این مرز و بوم را می توان در جیرفت دیار کریمان مشاهده کرد. آثار سنگی و کتیبه های آجری به خطوط ناشناخته که در این منطقه به وفور یافت می شود، خبر از قدمت طولانی زندگی و فرهنگ در این خطه می دهد.

از سوغات جیرفت می توان به خرما، انواع مرکبات، وحصیر بافی اشاره کرد. از غذاهای جیرفت می توان قاتوق عدس، آب روغنو، آبگرمو، قاتوق ریحان، قاتوق بابونه ، آش گندم نام برد.

هتل های پیشنهادی:

هتل های پیشنهادی کیفیت فاصله از فرودگاه تلفن آدرس
هتل ناجی جیرفت 13 کیلومتر 03443350633 جیرفت، بلوار پیامبر اعظم، نرسیده به میدان انقلاب
هتل دقیانوس جیرفت 10 کیلومتر 03443310010 جیرفت، خیابان ابومسلم شمالی، نرسیده به چهارراه نخل طلایی
کیلومتر

توصیه های گردشگری:

1) بادگیر اسفندقه

اسفندقه که آن را تخت سلیمان نیز گویند نام یکی از دهستان های بخش مرکزی شهرستان جیرفت است. اسفندقه تا سال 82 یکی از دهستان های بخش ساردوئیه بوده و سپس به بخش مرکزی جیرفت ملحق شده است.

2) ابشار ده والی ساردوییه

در بخش شمالی شهرستان جیرفت و در دره زیبای ده والی ساردوییه می باشد. ریزش و خروش این آب بر تخته سنگ ها و دیواره های اطراف، علاوه بر ایجاد صدای موزون آبشار، فضاهای سبز خزهای را نیز در سطوح پیرامون ایجاد نموده است. ارتفاع این آبشار بیش از10 متر است.

3) موزه باستان شناسی

موزه ای کوچک اما پر ارزش می باشد. این موزه در فضای کم خود، قریب 500 شیء نفیس با نقوش ناشناخته و پر رمز و رازمربوط به هزاره سوم قبل از میلاد مسیح را در خود جای داده است؛ اشیاء و ظروفی که اشکال کنده کاری روی آنها، ذهن کنجکاو بیننده را به هزاران سال قبل و چگونگی زیستن و فرهنگ و حکومت آن دوران می برد.