App
AirplaneTicket.ir
airplaneticket.ir
App
FREE - On Cafe Bazaar
نصب

خرید بلیط هواپیما خارک

درباره فرودگاه جزیره خارک:

فرودگاه خارگ یا فرودگاه خارک فرودگاهی در جزیره خارگ در ایران است. اما به دلیل شرایطی امنیتی خاص حاکم بر این جزیره، امکان ورود گردشگران به خارگ به راحتی وجود ندارد.

فرودگاه
فرودگاه جزیره خارک
استان
بوشهر
شهرستان
خارگ
کد یاتا
KHK
نوع فرودگاه
داخلی
موقعیت از شهر
جنوب شرقی
فاصله از شهر
4 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
مقاصد پروازی
مسافرین ورودی
91,850 نفر
مسافرین خروجی
91,850 نفر
تلفن
فکس
وب سایت
ایمیل

برنامه پروازهای خارگ:

در حال حاضر اطلاعاتی وجود ندارد

قیمت بلیط هواپیما خارگ:

در حال حاضر اطلاعاتی وجود ندارد

شهرشناسی:

جزیره‌ی خارک یکی از مهم‌ترین جزایر خلیج همیشه فارس است که علیرغم وسعت کم، دارای اهمیت فراوانی از لحاظ تجاری، اقتصادی، نظامی و تاریخی است. جزیره خارک، تاقدیسی مرجانی به طول و عرض تقریبی هشت در چهار کیلومتر است که از نظر تقسیمات کشوری تابع استان بوشهر است. تلفظ نام جزیره و شهر آن به هر دو شکل «خارک» و «خارگ» متداول است. مردم محلی، شهر و جزیره را «خارگ» می‌نامند؛ اما در منابع مکتوب «خارک» به کار رفته است. آثار تاریخی و جغرافیایی سده‌های میانه نیز تلفظ خارک را ضبط کرده‌اند که مشخص نیست آیا گونه درست آن بوده یا محصول تعریب نام خارگ بوده است. در نوشته‌ها و نقشه‌های اروپایی نیز هر دو نام Khark و Kharg به کار می‌روند، اما شکل نخستین بیشتر متداول است. جزیره خارک از معدود جزیره‌های خلیج فارس است که آب شیرین فراوان داشته است. آب شیرین جزیره خارک در طول تاریخ علاوه بر گودال‌های طبیعی از طریق حفر ده‌ها چاه آب و رشته‌های قنات و نیز هدایت مصنوعی آب‌های سطحی فراهم‌ شده از بارندگی‌ها به سدهای کوچک و گودال‌های طبیعی جزیره فراهم می‌شده است. هر چند که به دلیل نبود یا کمبود خاک حاصلخیز در جزیره، زیستگاه گیاهی قابل توجهی شکل نگرفته است، اما در سراسر جزیره درختان «لیل/ لور» یا انجیر معابد توانسته‌اند با انطباق خود با ویژگی‌های اقلیمی رشد کنند.

وجود نخلستان‌های فراوان در استان و هم‌جواری استان با خلیج فارس، باعث شده تا بیشتر سوغاتی‌های استان بوشهر، به خرما و دریا مربوط باشد.گبه و عبای پشمی و حصیر از صنایع دستی این شهر است همچنین غذاهای خارک پنیر نخل،انواع ماهی و میگو، نان های محلی، انواع حلوا می باشد.

توصیه های گردشگری:

1) گور معبدهای پالمیران

در بخشی از کوهستان جزیره‌ی خارک گورهای فراوانی احداث شده است که با توجه به عمق کم و سطح مدور بعضی از این گورها، آن‌ها را به زرتشتیان نسبت می‌دهند. همچنین روی بعضی دیگر از این گورها که دارای مدخل‌های کوتاهی هستند، نقش صلیب دیده می‌شود. این هم نشان‌گر این است که مسیحیان مرده‌های خود را در آن جا به خاک می‌سپرده‌اند.

2) باغ پرندگان خارک

باغ پرندگان خارگ در جزیره خارک قرار دارد و پرندگان متعددی در قفس نگهداری و در معرض دید عموم قرار می گیرند.

3) امامزاده میر محمد حنفیه

یکی از مهم‌ترین و با ارزش‌ترین آثار تاریخی و فرهنگی جزیره‌ی خارک آرامگاهی است که در قسمت جنوب‌غربی جزیره همچون نگینی خودنمایی می‌کند. بنای این آرامگاه که تاریخ ۷۳۸ ه.ق را بر خود دارد، مربوط به حکمرانی سلسله‌ی سلجوقیان در ایران است. این بنا با دو گنبد هرمی شکل مضرس و گنبد مدور کوچک،‌ زیبایی خاصی را به وجود آورده است. فضای درونی این بقعه با کاشی کاری ستاره‌ایی و هشت ضلعی تزیین شده است.

جستجوهای مشابه: بلیط هواپیما مشهد، بلیط هواپیما تهران، بلیط هواپیما کیش، بلیط هواپیما قشم، بلیط هواپیما بندرعباس، بلیط هواپیما عسلویه، بلیط هواپیما اصفهان، بلیط هواپیما شیراز، بلیط هواپیما اهواز، بلیط هواپیما تبریز