App
AirplaneTicket.ir
airplaneticket.ir
App
FREE - On Cafe Bazaar
نصب
خرید بلیط هواپیما خوی

درباره فرودگاه خوی:

فرودگاه خوی در استان آذربایجان غربی شهرستان خوی قرار گرفته‌است. این فرودگاه دومین فرودگاه آذربایجان غربی است. فرودگاه خوی که آغاز عملیات اجرایی آن از سال ۷۲ شروع شده بود، درسال۸۳ افتتاح شد. فرودگاه خوی دارای طول باند ۲۸۵۰ متر و عرض ۴۵ متر و همچنین ۱۵۰۰۰ متر مربع مساحت اپرون آن است ارتفاع برج مراقبت فرودگاه ۴۱ متر می‌باشد. با توجه به هم‌مرز بودن با کشور ترکیه شهر وان و داشتن گذرگاه مرزی رازی خوی به عنوان مهم ترین دروازه توسعه شمال استان در جابجایی هوایی مسافر، توریست، بازرگانان، هنرمندان، اساتید دانشگاهی و دانشجویان، مهندسان و صنعتگران و… به عنوان یکی از زیباترین فرودگاه‌های کشور ایفای نقش می‌نماید. مساحت ساختمان های احداث شده شامل سالن اصلی ترمینال، سالن ورودی، سالن خروجی، سالن تشریفات، ساختمان عملیات و ساختمان های اداری و برج مراقبت پرواز بالغ بر ۳۷۰۰ متر مربع می‌باشد. شرکت‌های هواپیمایی که به این فرودگاه پرواز دارند شامل شرکت هواپیمایی آسمان به فرودگاه مهرآباد و هواپیمایی قشم به مهرآباد تهران می باشند.

فرودگاه فرودگاه خوی
استان آذربایجان غربی شهرستان خوی
کد یاتا KHY نوع فرودگاه داخلی
موقعیت از شهر جنوب فاصله از شهر 25 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
مقاصد پروازی آبادان - اردبیل - ارومیه - اصفهان - اهواز - ایلام - بندرعباس - بندرماهشهر - بوشهر - بیرجند - تبریز - تهران - چابهار - رامسر - رشت - زابل - زاهدان - ساری - شهرکرد - شیراز - عسلویه - قشم - کاشان - کرمان - کرمانشاه - کیش - گرگان - نوشهر - همدان - یزد
مسافرین ورودی 5,521 نفر مسافرین خروجی 5,521 نفر
تلفن 04612554971 فکس
وب سایت http://khoy.airport.ir/ ایمیل khoy.info@airport.ir

برنامه پروازهای خوی:

مسیر پروازی شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
بلیط هواپیما آبادان مشهد
بلیط هواپیما اردبیل مشهد
بلیط هواپیما ارومیه مشهد
بلیط هواپیما اصفهان مشهد
بلیط هواپیما اهواز مشهد
بلیط هواپیما ایلام مشهد
بلیط هواپیما بندرعباس مشهد
بلیط هواپیما بندرماهشهر مشهد
بلیط هواپیما بوشهر مشهد
بلیط هواپیما بیرجند مشهد
بلیط هواپیما تبریز مشهد
بلیط هواپیما تهران مشهد
بلیط هواپیما چابهار مشهد
بلیط هواپیما رامسر مشهد
بلیط هواپیما رشت مشهد
بلیط هواپیما زابل مشهد
بلیط هواپیما زاهدان مشهد
بلیط هواپیما ساری مشهد
بلیط هواپیما شهرکرد مشهد
بلیط هواپیما شیراز مشهد
بلیط هواپیما عسلویه مشهد
بلیط هواپیما قشم مشهد
بلیط هواپیما کاشان مشهد
بلیط هواپیما کرمان مشهد
بلیط هواپیما کرمانشاه مشهد
بلیط هواپیما کیش مشهد
بلیط هواپیما گرگان مشهد
بلیط هواپیما نوشهر مشهد
بلیط هواپیما همدان مشهد
بلیط هواپیما یزد مشهد

قیمت بلیط هواپیما خوی:

مسیر پروازی قیمت بزرگسال قیمت کودک قیمت نوزاد
از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر
بلیط هواپیما خوی تهران 1,034,000 ریال 4,638,000 ریال 557,000 ریال 2,359,000 ریال 166,000 ریال 526,000 ریال

شهرشناسی:

نزدیک ترین دروازه ورود به کشور ترکیه واروپا از راه زمینی از مرز رازی خوی می‌باشد و تنهاترین راه ریلی با کشور ترکیه و اروپا در شهرستان خوی می‌باشد. شهرستان خوی در دشت نسبتاً وسيعی واقع شده كه اطراف آن را كوه ها محصور كرده اند چون در محلی پست قرار گرفته در اصطلاح به آن خوی چوخوری هم می‌گويند كه به معنای گود است. از غرب به شرق و از شرق به غرب و از جنوب به شمال از ارتفاع كوه‌ها كاسته شده و به جلگه خوی ختم می‌شوند. شهرستان خوی با وسعت 556093 هكتار حدود 14/77 درصد از سطح استان را به خود اختصاص داده است. اين شهرستان در طيف ارتفاعی 500 تا بيش از 3000 متر از سطح دريا قرار گرفته بطوری كه مرتفع‌ترين نقطه استان با ارتفاع 3622 متر در اين شهرستان واقع شده است. شيب متوسط وزنی آن 10 درصد می‌باشد و در مختصات جغرافيايی 58 و 44 طول جغرافيايی 33 و 38 عرض جغرافيايی قرار گرفته است . شهرستان خوی در شمال غربی ایران در استان آذربایجان و در مرز ترکیه می باشد. آب و هوای آن کوهستانی است زمستان های سرد وبرفی و تابستان ملایم دارد. جمعیت آن نزدیک نیم میلیون نفر است. زبان مردمان خوی ترکی آذربایجان می باشد.

از غذاهای محلی خوی می توان به گوزلمه، آش دوغ، یتیمچه، یارماشورباسه اشاره کرد. سوغات خوی شکر، عسل، تخمه، از صنایع دستی این شهر تابلو فرش، پارچه بافی، نمد بافی، جاجیم بافی می باشد.

هتل های پیشنهادی:

هتل های پیشنهادی کیفیت فاصله از فرودگاه تلفن آدرس
هتل ثمین خوی 6 کیلومتر 046122544216 خوی، بلوار ولیعصر، میدان ولایت فقیه
هتل زمرد 1 کیلومتر 04612331222 خوی، خیابان شهید کوچری، حدفاصل میدان امیربیگ و امام زاده بهلول
هتل جهانگردی خوی 23 کیلومتر 04636249100 خوی، خیابان انقلاب، جنب پارک گلستان

توصیه های گردشگری:

1) کلیسای سرکیس مقدس خوی

کلیسای سرکیس مقدس در یکی از محله های شمال غربی شهرستان خوی از استان آذربایجان غربی واقع است. این کلیسا به تاریخ 1120 میلادی توسط ارامنه ساکن خوی بنا شده است. این کلیسا در سال 1430 میلادی بازسازی شد.

2) مقبره آل یعقوب

مقبره آل یعقوب در بازار قديمي خوي و در داخل باقت قديمي شهر قرار دارد اين بنا داراي سه در ورودي يكي از داخل كوچه‌اي كه مقبره در آن واقع است و دو تاي ديگر مشرف به خيابان طالقاني مي‌باشد و مناره رفيعي است از آجر و يك گنبد كوتاه با روپوش فلوني.

3) کلیسای ملهذان

کلیسای ملهذان مربوط به دوره صفوی است و در شهرستان خوی، روستای ملهذان واقع شده است. این کلیسا یکی از مکان های زیبا آن دوران می باشد که امروزه نیز بازدیدکنندگان زیادی دارد.