App
AirplaneTicket.ir
airplaneticket.ir
App
FREE - On Cafe Bazaar
نصب

خرید بلیط هواپیما خوی

درباره فرودگاه خوی:

فرودگاه خوی در استان آذربایجان غربی شهرستان خوی قرار گرفته‌است. این فرودگاه دومین فرودگاه آذربایجان غربی است. فرودگاه خوی که آغاز عملیات اجرایی آن از سال ۷۲ شروع شده بود، درسال۸۳ افتتاح شد. فرودگاه خوی دارای طول باند ۲۸۵۰ متر و عرض ۴۵ متر و همچنین ۱۵۰۰۰ متر مربع مساحت اپرون آن است ارتفاع برج مراقبت فرودگاه ۴۱ متر می‌باشد. با توجه به هم‌مرز بودن با کشور ترکیه شهر وان و داشتن گذرگاه مرزی رازی خوی به عنوان مهم ترین دروازه توسعه شمال استان در جابجایی هوایی مسافر، توریست، بازرگانان، هنرمندان، اساتید دانشگاهی و دانشجویان، مهندسان و صنعتگران و… به عنوان یکی از زیباترین فرودگاه‌های کشور ایفای نقش می‌نماید. مساحت ساختمان های احداث شده شامل سالن اصلی ترمینال، سالن ورودی، سالن خروجی، سالن تشریفات، ساختمان عملیات و ساختمان های اداری و برج مراقبت پرواز بالغ بر ۳۷۰۰ متر مربع می‌باشد. شرکت‌های هواپیمایی که به این فرودگاه پرواز دارند شامل شرکت هواپیمایی آسمان به فرودگاه مهرآباد و هواپیمایی قشم به مهرآباد تهران می باشند.

فرودگاه
فرودگاه خوی
استان
آذربایجان غربی
شهرستان
خوی
کد یاتا
KHY
نوع فرودگاه
داخلی
موقعیت از شهر
جنوب
فاصله از شهر
25 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
هواپیمایی ایران ایر
مقاصد پروازی
تهران
مسافرین ورودی
5,521 نفر
مسافرین خروجی
5,521 نفر
تلفن
04612554971
فکس
وب سایت
http://khoy.airport.ir/
ایمیل
khoy.info@airport.ir

برنامه پروازهای خوی:

مسیر پروازی
شنبه ش
یکشنبه ی
دوشنبه د
سه شنبه س
چهارشنبه چ
پنج شنبه پ
جمعه ج
بلیط هواپیما تهران خوی

قیمت بلیط هواپیما خوی:

مسیر پروازی قیمت بزرگسال قیمت کودک قیمت نوزاد
از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر
بلیط هواپیما خوی تهران 1,541,000 ریال 5,910,000 ریال 812,000 ریال 2,996,000 ریال 218,000 ریال 654,000 ریال

شهرشناسی:

نزدیک ترین دروازه ورود به کشور ترکیه واروپا از راه زمینی از مرز رازی خوی می‌باشد و تنهاترین راه ریلی با کشور ترکیه و اروپا در شهرستان خوی می‌باشد. شهرستان خوی در دشت نسبتاً وسيعی واقع شده كه اطراف آن را كوه ها محصور كرده اند چون در محلی پست قرار گرفته در اصطلاح به آن خوی چوخوری هم می‌گويند كه به معنای گود است. از غرب به شرق و از شرق به غرب و از جنوب به شمال از ارتفاع كوه‌ها كاسته شده و به جلگه خوی ختم می‌شوند. شهرستان خوی با وسعت 556093 هكتار حدود 14/77 درصد از سطح استان را به خود اختصاص داده است. اين شهرستان در طيف ارتفاعی 500 تا بيش از 3000 متر از سطح دريا قرار گرفته بطوری كه مرتفع‌ترين نقطه استان با ارتفاع 3622 متر در اين شهرستان واقع شده است. شيب متوسط وزنی آن 10 درصد می‌باشد و در مختصات جغرافيايی 58 و 44 طول جغرافيايی 33 و 38 عرض جغرافيايی قرار گرفته است . شهرستان خوی در شمال غربی ایران در استان آذربایجان و در مرز ترکیه می باشد. آب و هوای آن کوهستانی است زمستان های سرد وبرفی و تابستان ملایم دارد. جمعیت آن نزدیک نیم میلیون نفر است. زبان مردمان خوی ترکی آذربایجان می باشد.

از غذاهای محلی خوی می توان به گوزلمه، آش دوغ، یتیمچه، یارماشورباسه اشاره کرد. سوغات خوی شکر، عسل، تخمه، از صنایع دستی این شهر تابلو فرش، پارچه بافی، نمد بافی، جاجیم بافی می باشد.

هتل های پیشنهادی:

هتل های پیشنهادی کیفیت فاصله از فرودگاه تلفن آدرس
هتل ثمین خوی 6 کیلومتر 046122544216 خوی، بلوار ولیعصر، میدان ولایت فقیه
هتل زمرد 1 کیلومتر 04612331222 خوی، خیابان شهید کوچری، حدفاصل میدان امیربیگ و امام زاده بهلول
هتل جهانگردی خوی 23 کیلومتر 04636249100 خوی، خیابان انقلاب، جنب پارک گلستان

توصیه های گردشگری:

1) کلیسای سرکیس مقدس خوی

کلیسای سرکیس مقدس در یکی از محله های شمال غربی شهرستان خوی از استان آذربایجان غربی واقع است. این کلیسا به تاریخ 1120 میلادی توسط ارامنه ساکن خوی بنا شده است. این کلیسا در سال 1430 میلادی بازسازی شد.

2) مقبره آل یعقوب

مقبره آل یعقوب در بازار قديمي خوي و در داخل باقت قديمي شهر قرار دارد اين بنا داراي سه در ورودي يكي از داخل كوچه‌اي كه مقبره در آن واقع است و دو تاي ديگر مشرف به خيابان طالقاني مي‌باشد و مناره رفيعي است از آجر و يك گنبد كوتاه با روپوش فلوني.

3) کلیسای ملهذان

کلیسای ملهذان مربوط به دوره صفوی است و در شهرستان خوی، روستای ملهذان واقع شده است. این کلیسا یکی از مکان های زیبا آن دوران می باشد که امروزه نیز بازدیدکنندگان زیادی دارد.

جستجوهای مشابه: بلیط هواپیما مشهد، بلیط هواپیما تهران، بلیط هواپیما کیش، بلیط هواپیما قشم، بلیط هواپیما بندرعباس، بلیط هواپیما عسلویه، بلیط هواپیما اصفهان، بلیط هواپیما شیراز، بلیط هواپیما اهواز، بلیط هواپیما تبریز