App
AirplaneTicket.ir
airplaneticket.ir
App
FREE - On Cafe Bazaar
نصب
خرید بلیط هواپیما لارستان

درباره فرودگاه لارستان:

فرودگاه لارستان یکی از مهم ترین ارکان ورود و خروج مسافر و گردشگری منطقه جنوب کشور فرودگاه لارستان پس از وقوع زلزله سال 1339 به منظور کمک رسانی به مردم آسیب دیده تأسیس گردید و پس ازانقلاب و با توجه به کسب و کار بیشتر مردم منطقه در کشورهای حوزه خلیج فارس و همچنین تشکیل دانشگاه ها و مراکز علمی ، انجام پروازهای داخلی و خارجی ضرورت یافته و این فرودگاه در سال 1372 به عنوان مرز هوایی شناخته شد. فرودگاه لارستان در حال حاضر با 80% درصد پروازهای خارجی به مقاصد دبی- کویت و قطر و شارجه و 20% درصد پروازهای داخلی به مقصد تهران توسط شرکت های هواپیمایی ایران ایر، آسمان، ایر عربیا و فلای دبی به عنوان یکی از فرودگاه های مهم کشور محسوب می گردد به طوری که سایت رادار RCAG که پوشش راداری ، نظارتی و فرکانسی پروازهای منطقه جنوب کشور تا تنگه هرمز را در بر می گیرد، زیر نظر این فرودگاه قرار دارد. گفتنی است طبق آخرین آمار منتشر شده این فرودگاه به لحاظ تعداد پروازهای خارجی در رتبه ششم فرودگاه های کشور قرار گرفته است.

فرودگاه فرودگاه لارستان
استان فارس شهرستان لارستان
کد یاتا LRR نوع فرودگاه بین المللی
موقعیت از شهر شرق فاصله از شهر 4 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
مقاصد پروازی آبادان - اردبیل - ارومیه - اصفهان - اهواز - ایلام - بندرعباس - بندرماهشهر - بوشهر - بیرجند - تبریز - تهران - چابهار - رامسر - رشت - زابل - زاهدان - ساری - شهرکرد - شیراز - عسلویه - قشم - کاشان - کرمان - کرمانشاه - کیش - گرگان - نوشهر - همدان - یزد
مسافرین ورودی 83,348 نفر مسافرین خروجی 83,348 نفر
تلفن 07152338420 فکس
وب سایت https://larestan.airport.ir/ ایمیل larestan.info@airport.ir

برنامه پروازهای لارستان:

مسیر پروازی شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
بلیط هواپیما آبادان مشهد
بلیط هواپیما اردبیل مشهد
بلیط هواپیما ارومیه مشهد
بلیط هواپیما اصفهان مشهد
بلیط هواپیما اهواز مشهد
بلیط هواپیما ایلام مشهد
بلیط هواپیما بندرعباس مشهد
بلیط هواپیما بندرماهشهر مشهد
بلیط هواپیما بوشهر مشهد
بلیط هواپیما بیرجند مشهد
بلیط هواپیما تبریز مشهد
بلیط هواپیما تهران مشهد
بلیط هواپیما چابهار مشهد
بلیط هواپیما رامسر مشهد
بلیط هواپیما رشت مشهد
بلیط هواپیما زابل مشهد
بلیط هواپیما زاهدان مشهد
بلیط هواپیما ساری مشهد
بلیط هواپیما شهرکرد مشهد
بلیط هواپیما شیراز مشهد
بلیط هواپیما عسلویه مشهد
بلیط هواپیما قشم مشهد
بلیط هواپیما کاشان مشهد
بلیط هواپیما کرمان مشهد
بلیط هواپیما کرمانشاه مشهد
بلیط هواپیما کیش مشهد
بلیط هواپیما گرگان مشهد
بلیط هواپیما نوشهر مشهد
بلیط هواپیما همدان مشهد
بلیط هواپیما یزد مشهد

قیمت بلیط هواپیما لارستان:

مسیر پروازی قیمت بزرگسال قیمت کودک قیمت نوزاد
از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر
بلیط هواپیما لارستان شیراز 791,000 ریال 2,582,000 ریال 615,000 ریال 1,958,000 ریال 143,000 ریال 322,000 ریال
بلیط هواپیما لارستان تهران 1,151,000 ریال 6,546,000 ریال 716,000 ریال 3,313,000 ریال 179,000 ریال 717,000 ریال

شهرشناسی:

لارستان یکی از شهرستان‌های جنوبی استان فارس با مرکزیت شهر لار است. این شهرستان از جنوب و شرق به استان هرمزگان، از جنوب غربی به شهرستان لامرد، از غرب به شهرستان خُنج و از شمال به شهرستانهای جهرم و داراب محدود می‌شود. منطقه لارستان دارای ۱۶۸۰۹ کیلومترمربع وسعت و ٢٢۶٨٧٩ نفر جمعیت است که از لحاظ وسعت بزرگ ترین و از لحاظ جمعیت سومین شهرستان استان فارس است. فاصله مرکز شهرستان (شهر لار) تا شیراز حدود ۳۰۰ کیلومتر و تا بندرعباس ۱۹۰ کیلومتر است. میانگین ارتفاع آن از سطح دریا 915 متر می باشد و به جهت مجاورت با حوزه خلیج فارس به عنوان مکانی جهت گردشگران خارجی و ایرانیان مقیم کشورهای حاشیه خلیج فارس درآمده است. لارستان از پیشینه و شهرت تاریخی خاصی برخوردار است. در گذشته، به منطقه وسیعی از جنوب ایران «ایالت لارستان» اطلاق می‌شده ‌است که شهرهایی مانند بندرگمبرون (بندرعباس)، بندرلنگه، بستک، لامرد، مهر، علسویه وکنگان جزء ایالت لارستان به مرکزیت لار بوده ‌است. این شهر به‌عنوان بزرگ ترین و پرجمعیت‌ترین شهرستان جنوب استان فارس، از مزایای ویژه‌ای برخوردار است، موقعیت جغرافیایی ممتاز آن در جنوب کشور، وجود فرودگاه بین‌المللی لار از جهت دسترسی آسان به نیروی انسانی کارآمد و سهولت تردد، وجود مراکز آموزش عالی بزرگ در جنوب کشور ازجمله دانشگاه پیام نور اِوز و دانشگاه آزاد اسلامی لارستان، نزدیکی به بنادر، ارتباط زیاد با کشورهای حوزه خلیج فارس به منظور مبادله کالا و خدمات وکسب بازارهای جدید، همجواری با میادین پارس جنوبی از نظر ایجاد و توسعه صنایع وخدمات پشتیبانی مرتبط، واقع شدن آن در قطب صنایع الکترونیک کشور و دسترسی به راه آهن سراسری در شهرستان، از مهم ترین مزایای آن است.

صنایع دستی بومی این شهرستان نیز در خور اهمیت و سوغات محلی و مشهور لار، حلوای مسقطی لاری است.

هتل های پیشنهادی:

هتل های پیشنهادی کیفیت فاصله از فرودگاه تلفن آدرس
هتل جهانگردی لارستان 9 کیلومتر 07152241271 لار، بلوار جمهوری اسلامی، مقابل ثبت احوال
هتل کوثر 8 کیلومتر 2242854 071 لار، شهر جدید، روبروی بیمارستان امام سجاد
کیلومتر

توصیه های گردشگری:

1) کاروانسرای بزرگ بریز

کاروانسرای بزرگ بریز از آثار دوران قاجاریه است که در شمال بخش مرکزی لار و در روستای بریز واقع شده است. این کاروانسرا بنایی است چهار ضلعی به ابعاد 60×50 متر به طوری که اضلاع شمالی و جنوبی 60 متر و اضلاع شرقی و غربی 50 متر طول داشته، از مصالح سنگ و گچ ساخته شده است. بنا ر سه ضلع شمال، شرق و غرب دازای رواق و یک راهرو سراسری در پشت آنها بوده که اخیراً توسط اهالی محل جهت استفاده‌های شخصی پشت رواق‌ها به وسیله سنگ و آجر مسدود شده به گونه‌ای که رواق‌ها به حجره تبدیل شده اند. در چهار گوشه این بنا هر کدام یک پلکان، راهیابی به پشت بام بنا را میسر می ساخته است در پشت هر ضلع بنا سه برج پشتیبان جهت استحکام آن ساخته شده است.

2) قلعه اژدها پیکر

این بنا مربوط به دوران پیش از اسلام است و بر فراز کوهی در غرب شهر لار قرار گرفته و به خاطر شکل ظاهری آن به اژدها به این نام معروف شده، که از این بنا دروازه ورودی، پایه­ های چند اتاق، آب انبار و چاه بر جای مانده است.

3) بازار قیصریه

یکی از آثار مهم معماری، تجاری و تاریخی فارس محسوب می­ شود. زمان ساخت بازار احتمالا به اوایل قرن هشتم هجری می­ رسد. این بازار شامل یک چهارسوق هشت ضلعی با سقف گنبدی و در چهارسو، چهار بازار منشعب از آن است. ارتفاع سقف آن 18 متر می­ باشد. کتیبه­ ای به خط نستعلیق مربوط به همان زمان پیرامون چگونگی ساخت بازار در دهانه داخلی آن قرار داده شده است. بازار قیصریه شامل دو راسته بازار شرقی غربی و شمالی- جنوبی است که در هر کدام 24 دهانه حجره وجود دارد.