App
AirplaneTicket.ir
airplaneticket.ir
App
FREE - On Cafe Bazaar
نصب
خرید بلیط هواپیما رفسنجان

درباره فرودگاه رفسنجان:

فرودگاه رفسنجان، در شهر رفسنجان، استان کرمان قرار گرفته است. با وجود اینکه رفسنجان شهر تجارت طلای سبز و مس است و تاجران زیادی در این شهر رفت و آمد دارند، اما فرودگاه رفسنجان به مدت دو سال مورد بی مهری مسئولان قرار گرفت. تا پیش از سال 1389، روزانه يک پرواز به تهران با هواپیماهای فوکر 100 شرکت هواپيمایی آسمان از اين فرودگاه انجام می‌شد. با وجود اینکه فرودگاه رفسنجان از زيرساخت‌های لازم فرودگاهی و هوانوردی در بخش‌های مختلف همچون مراقبت پرواز، ايمنی و آتش‌نشانی، ارتباطات و ناوبری برخوردار بوده و سرويس‌های لازم را به پروازهای عبوری ارائه کرده است و پرسنل آن همیشه آماده به خدمت بوده اند، اما به مدت دو سال تمام تمامی پروازها در این فرودگاه تعطیل شد. تا اینکه در تاریخ 23 اسفند 91 با برقراری پروازهای تهران-رفسنجان، این فرودگاه دوباره مورد بهره برداری قرار گرفت. لازم به ذکر است در سال ۲۰۱۶ میلادی ۲۴۴ نشست و برخاست هواپیما در این فرودگاه انجام شد و ۱۵٬۸۶۲ کیلوگرم بار و ۱۳۶٬۸۲۵ نفر مسافر از طریق آن جابجا شدند.

فرودگاه فرودگاه رفسنجان
استان کرمان شهرستان رفسنجان
کد یاتا RJN نوع فرودگاه داخلی
موقعیت از شهر جنوب فاصله از شهر 13 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
مقاصد پروازی آبادان - اردبیل - ارومیه - اصفهان - اهواز - ایلام - بندرعباس - بندرماهشهر - بوشهر - بیرجند - تبریز - تهران - چابهار - رامسر - رشت - زابل - زاهدان - ساری - شهرکرد - شیراز - عسلویه - قشم - کاشان - کرمان - کرمانشاه - کیش - گرگان - نوشهر - همدان - یزد
مسافرین ورودی 8,724 نفر مسافرین خروجی 8,724 نفر
تلفن 03424230909 فکس
وب سایت http://rafsanjan.airport.ir/ ایمیل rafsanjan.info@airport.ir

برنامه پروازهای رفسنجان:

مسیر پروازی شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
بلیط هواپیما آبادان مشهد
بلیط هواپیما اردبیل مشهد
بلیط هواپیما ارومیه مشهد
بلیط هواپیما اصفهان مشهد
بلیط هواپیما اهواز مشهد
بلیط هواپیما ایلام مشهد
بلیط هواپیما بندرعباس مشهد
بلیط هواپیما بندرماهشهر مشهد
بلیط هواپیما بوشهر مشهد
بلیط هواپیما بیرجند مشهد
بلیط هواپیما تبریز مشهد
بلیط هواپیما تهران مشهد
بلیط هواپیما چابهار مشهد
بلیط هواپیما رامسر مشهد
بلیط هواپیما رشت مشهد
بلیط هواپیما زابل مشهد
بلیط هواپیما زاهدان مشهد
بلیط هواپیما ساری مشهد
بلیط هواپیما شهرکرد مشهد
بلیط هواپیما شیراز مشهد
بلیط هواپیما عسلویه مشهد
بلیط هواپیما قشم مشهد
بلیط هواپیما کاشان مشهد
بلیط هواپیما کرمان مشهد
بلیط هواپیما کرمانشاه مشهد
بلیط هواپیما کیش مشهد
بلیط هواپیما گرگان مشهد
بلیط هواپیما نوشهر مشهد
بلیط هواپیما همدان مشهد
بلیط هواپیما یزد مشهد

قیمت بلیط هواپیما رفسنجان:

مسیر پروازی قیمت بزرگسال قیمت کودک قیمت نوزاد
از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر
بلیط هواپیما رفسنجان تهران 576,000 ریال 2,995,000 ریال 329,000 ریال 2,268,000 ریال 121,000 ریال 363,000 ریال

شهرشناسی:

رفسنجان، یکی از شهرهای ارزشمند و تاریخی استان کرمان است که در مسیر دو شهر کرمان و یزد قرار دارد. جمعیت شهر رفسنجان بر اساس سرشماری به ۱۶۱.۹۰۹ نفر در سال ۱۳۹۵ می‌رسد. فاصله شهر رفسنجان تا کلانشهر کرمان ۱۱۰ کیلومتر است. سرزمینی که در سراسر جهان، پسته‌ی ناب ایرانی را با نام پسته‌ی رفسنجان می‌شناسند. علاوه بر سوغات ارزشمند این منطقه از ایران، قدمت و پیشینه‌ی تاریخی این شهر نیز از دیگر دلایل اهمیت و ارزش این شهرستان جنوب شرقی کشور است که می‌توان آثار باستانی و جاذبه‌های گردشگری متعددی را در آن مشاهده کرد. شهری که بارها در کارنامه‌ی تاریخی خود، مورد هجوم و حمله‌ی غارتگران قرار گرفته است اما همچنان محکم و استوار همچون کوه و زنده و سرسبز همچون سرو، تاریخ را به نظاره نشسته است. در باب شهرت این شهر به رفسنجان، نظرات و راوایت مختلفی وجود دارد. برخی معتقدند که این شهر بواسطه‌ی حضور معادن مس به این نام شهرت یافته است. چرا که در گذشته «رفسنکان» نام این شهر بوده است که از دو کلمه‌ی «رفسن» که در زبان ایران باستان به معنای «مس» و «کان» به معنای «معدن» تشکیل شده است.

کشک و پسته (کشک مغز)، خورشت فسنجان با پسته و بزقرمه از غذاهای محبوب رفسنجان می باشد و از سوغاتی های مهم آن می توان به زیره، پسته، گردو، پته دوزی، قالیچه دستی کرمان و شیرینی کلمپه اشاره کرد.

هتل های پیشنهادی:

هتل های پیشنهادی کیفیت فاصله از فرودگاه تلفن آدرس
هتل الماس 4 کیلومتر 3428 0344872 رفسنجان، میدان علی ابن طالب
هتل جهانگردی رفسنجان 3 کیلومتر 03405138085 رفسنجان، خیابان امام خمینی، نرسیده به میدان قدس
کیلومتر

توصیه های گردشگری:

1) دره راگه

در نزدیکی شهرستان رفسنجان، یکی از زیباترین و مسحورکننده‌ترین جاذبه‌های گردشگری طبیعی به چشم می‌خورد که از آن به «تنگه راگه» یا «دره راگه» یاد می‌شود. منطقه‌ای وسیع به طول ۲۰ کیلومتر و عمقی ۸۰ متر که از حیث پتانسیل‌های طبیعت‌گردی، بسیاری از کارشناسان گردشگری آن را همانند دشت کلوت‌های شهداد در استان کرمان، می‌دانند. دره راگه رفسنجان یکی از پدیده شهر رفسنجان در گذر از باریکه های دره راگه رفسنجان، به شکاف ها و سوراخ های بزرگ و کوچکی برخورد می کنید که برخی طبیعی و برخی دیگر در گذشته های دور توسط انسان ها ساخته شده است. دره راگه رفسنجان یکی از پدیده های طبیعی منحصر به فرد شهرستان رفسنجان و از جاذبه های گردشگری ناشناخته و بسیار زیبای استان کرمان است که در ۲۰ کیلومتری رفسنجان و در مسیر گردشگری دو جاذبه اکوتوریستی استان واقع شده است.

2) موزه مردم شناسی رفسنجان

از جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی در شهرستان رفسنجان، موزه‌ی مردم‌شناسی این ناحیه از استان کرمان است که بنای آن از قدمتی تاریخی برخوردار است. در واقع این مجموعه‌ی فرهنگی، در گذشته به «حمام آقا سید مهدی» شناخته می‌شد که در سال ۱۳۸۴، پس از به اتمام رسیدن تعمیرات و بازسازی این حمام قدیمی تغییر کاربری داده و به موزه‌ی باستان‌شناسی و مردم‌شناسی و دیرینه‌شناسی تبدیل شده است. در این موزه انواع مجسمه، عتیقه، ابزارآلات بافندگی، دستگاه‌های ریسندگی، آسیاب‌های آبی، نسخه‌های قدیمی، زینت‌آلات، دیگ‌ سنگی، ظروف سفالی و نیز عکس‌هایی از بزرگان و حاکمان شهر رفسنجان که متعلق به اواخر دوره قاجاریه و اوایل پهلوی است، به نمایش گذاشته شده است.

3) غار میرزا

یکی از جاذبه‌های طبیعی در شهرستان رفسنجان که در خرداد ماه ۱۳۸۷ به همت تیم غارنوردی امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر استان کرمان و با همکاری هیئت کوهنوردی شناسایی و ثبت شد، غاری است زیبا و اسرارآمیز که به «غار میرزا» شهرت یافته است. دهلیزی باریک در دهانه‌ی غار قرار دارد که پس از گذشت مسیر کوتاهی، عریض شده و به دوراهی می‌رسد. در بخش میانی غار می‌توان قندیل‌های سنگی رنگارنگ با طرح‌های زیبا و متنوعی را مشاهده کرد که عمر آن‌ها بالغ بر میلیون‌ها سال تخمین زده شده است. تماشای زیبایی‌های این غار اسرارآمیز، برای علاقه‌مندان به طبیعت‌گردی و غارنوردی، بسیار جذاب خواهد بود.