خرید بلیط هواپیما سبزوار

بیمه کنسلی پرواز
بیمه اختصاصی کنسلی پرواز
ایرپلین تیکت با بیمه‌کردن پرواز شما اطمینان حاصل می‌کند که علی‌رغم کنسلی پرواز شرکت‌های هواپیمایی، سفر شما محقق می‌شود.
ارائه بلیط جایگزین تا دو برابر مبلغ پرداختی
ضمانت اختصاصی پرواز چارتری
در صورت بروز مشکل، ایرپلین تیکت جهت تهیه بلیط جایگزین، تا دو برابر مبلغ اولیه را بازپرداخت خواهد نمود.
پشتیبانی 42 ساعته
پشتیبانی شبانه روزی
برای ساختن یک تجربه موفق از خرید بلیط آنلاین در تمامی مراحل خرید و به صورت شبانه روزی همراه شما خواهیم بود.

درباره فرودگاه سبزوار:

فرودگاه سبزوار به عنوان بزرگ ترین فرودگاه تابعه اداره کل فرودگاه های استان خراسان رضوی در غرب این استان و با فاصله 8 کیلومتر، در جنوب غربی شهر سبزوار با مساحتی حدود 328 هکتار با گونه آب و هوایی گرم و خشک واقع گردیده است، طرح اولیه فرودگاه در سال 1366 مورد پیگیری قرار گرفت و بعد از سایت یابی و تملک اراضی در طی سال های 1373 تا 1380 باند، ترمینال و ساختمان های برج و تاسیسات فرودگاه احداث گردید، سیستم های کمک ناوبری VOR/DME وNDB در طی سال های 1376 تا 1378 توسط متخصصین شرکت فرودگاه های کشور نصب و راه اندازی شد، این فرودگاه در تاریخ 1382/11/18افتتاح و بعد از استقرار یگان های پلیس، سپاه و تجهیز ترمینال مسافری و کلیه قسمت های عملیاتی و فنی با فرود اولین پرواز مسافری در تاریخ 1383/07/02 فعالیت خود را رسما در عرصه حمل و نقل هوایی کشور آغاز نمود. فرودگاه سبزوار در ارتفاع 3010 پا از سطح دریا قرار دارد، نوع ترافیک پروازی آن IFR-VFR و کلاس پروازی آن G است.

فرودگاه
فرودگاه سبزوار
استان
خراسان رضوی
شهرستان
سبزوار
کد یاتا
AFZ
نوع فرودگاه
بین المللی
موقعیت از شهر
جنوب غربی
فاصله از شهر
10 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
هواپیمایی ایران ایر هواپیمایی ماهان
مقاصد پروازی
تهران
مسافرین ورودی
13,786 نفر
مسافرین خروجی
13,786 نفر
تلفن
05144449100
فکس
وب سایت
https://sabzevar.airport.ir
ایمیل
sabzevar.info@airport.ir

برنامه پروازهای سبزوار:

مسیر پروازی
شنبه ش
یکشنبه ی
دوشنبه د
سه شنبه س
چهارشنبه چ
پنج شنبه پ
جمعه ج
بلیط هواپیما تهران سبزوار

قیمت بلیط هواپیما سبزوار:

مسیر پروازی قیمت بزرگسال قیمت کودک قیمت نوزاد
از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر
بلیط هواپیما سبزوار تهران 1,254,000 ریال 8,560,000 ریال 668,000 ریال 5,217,000 ریال 189,000 ریال 918,000 ریال

شهرشناسی:

یکی از شهرهای بزرگ استان خراسان رضوی است که در غرب خراسان، در شمال شرق ایران قرار دارد سبزوار از مهم‌ترین مراکز جمعیتی، دانشگاهی، فرهنگی، اسلامی و تاریخی شمال شرق ایران به‌شمار می‌آید و به عنوان یکی از نمادهای تاریخ و علم ایران مطرح شده‌است. مراکز علمی و دانشگاهی و همچنین حوزه‌های علمیه این شهر از قدمتی دیرینه برخوردارند. این شهر خاستگاه اندیشمندان بزرگی در ادوار مختلف تاریخی بوده‌است و شاعران بزرگی نیز به دنیای علم و ادب معرفی کرده‌است که ابن یمین فریومدی و حمید سبزواری از جمله آنها هستند. با كشف یك ساطور متعلق به انسان ابزارساز، قدمت سبزوار كه پیش از این تنها ۶ هزار سال تخمین زده می‌شد به ۱۲هزارسال افزایش یافت. سنگ اولیه ابزار سنگی به‌صورت رگه‌هایی در ارتفاعات بینالود وجود داشته و انسان‌های آن روزگار، این سنگ‌ها را از طریق آب حمل كرده و به مناطق زیست خود انتقال داده سپس با تراش دادن سنگ‌ها، ابزار مورد نیاز شان را از آن تولید می‌كردند. بررسی‌های باستان شناسی در بخش‌های جنوبی سبزوار از انسان‌های ابزارساز مربوط به نئولوتیك بدون سفال خبر می‌دهد. سبزوار در كنار جاده ابریشم و راه زیارت معبد بودا قرار گرفته است و آتشكده آذربرزین مهر در این شهر قرار دارد. بیش از ۵۰۰ اثر تاریخی از هزاره سوم قبل از میلاد تاكنون در شهرستان سبزوار شناسایی شده است كه بیش از ۱۰۰ اثر آن به ثبت آثار ملی رسیده است.

مهمترین سوغات سبزوار کلوچه زنجفیلی سبزواری است که در میان مردم محلی و گردشگران طرفداران بسیاری دارد. ادویه‌های سبزوار (زیره، زردچوبه و…) هم مرغوبیت خوبی دارند. از مهم ترین غذاهای محلی نیز می توان به آش ماستی و کمه جوش سبزوار اشاره کرد

هتل های پیشنهادی:

هتل های پیشنهادی کیفیت فاصله از فرودگاه تلفن آدرس
هتل جهانگردی سبزوار 12 کیلومتر 44228881 051 سبزوار، میدان مادر
هتل کاملیا 11 کیلومتر 05144229711 سبزوار، بلوار سربداران، روبروی ترمینال مسافربری

توصیه های گردشگری:

1) روستای زعفرانیه

روستای زعفرانیه از توابع بخش مركزی شهرستان سبزواردر شرق سبزوار و در حاشیه جاده اصلی سبزوار- نیشابور قرار گرفته است. قدمت روستای زعفرانیه، حداقل به بیش از 5 قرن پیش مربوط است. آب‌انبار، كاروانسرای شاه عباسی، یخدان و قلعه قدیمی روستا، ضمن نشان‌دادن قدمت كهن، بر رونق این روستا، در گذشته‌های دور دلالت دارند.

2) آبشار برغمد

آبشار برغمد سبزوار در استان خراسان شمالی واقع است. اين آبشار فصلی در 30 کيلومتری سبزوار در جاده اسفراين واقع است. در اين مسير و قبل از روستای بيد، يک دوراهی است که به سمت آبشار برغمد می رود. دره منتهي به آبشار برغمد با درختان زيبای گردو تزئين شده است. براي رفتن به آبشار می بايست با اتومبيل از کنار رودخانه کم آبی گذشت و نيم ساعتی هم کوه پيمايی دارد.

3) تپه عیدگاه سبزواری ها

تپه عیدگاه سبزوار جزء یكی از دو تپه معروف و منحصر به فرد دنیاست و مشابه این تپه تنها در عشق آباد تركمنستان با عنوان تپه نمازگاه وجود دارد. سبزوار ایران اسلامی به جهت قدمت بسيار و تمدن کهن خود همواره شاهد استقرار و زندگی اقوام مختلف بر گستره خويش بوده و در نتيجه دارای هزاران محوطه و بنای باستانی ارزشمند می باشد. تپه های باستانی کوچک و بزرگ سهم عمده ای از اين يادگارها را به خود اختصاص می دهند و به جهت قدمت گاه چندين هزار ساله و باقی ماندن نشانه های موجود از زندگی اقوام مختلف در دوره های متعدد تاريخی دارای اهميت به سزايی می باشند و لزوم توجه هر چه بيشتر به حفاظت و در گامی بالاتر کاوش علمی اين نمونه هاي کم نظير را ضروری می سازند.

مشاهده تمام مطلب