خرید بلیط هواپیما سنندج

بیمه کنسلی پرواز
بیمه اختصاصی کنسلی پرواز
ایرپلین تیکت با بیمه‌کردن پرواز شما اطمینان حاصل می‌کند که علی‌رغم کنسلی پرواز شرکت‌های هواپیمایی، سفر شما محقق می‌شود.
ارائه بلیط جایگزین تا دو برابر مبلغ پرداختی
ضمانت اختصاصی پرواز چارتری
در صورت بروز مشکل، ایرپلین تیکت جهت تهیه بلیط جایگزین، تا دو برابر مبلغ اولیه را بازپرداخت خواهد نمود.
پشتیبانی 42 ساعته
پشتیبانی شبانه روزی
برای ساختن یک تجربه موفق از خرید بلیط آنلاین در تمامی مراحل خرید و به صورت شبانه روزی همراه شما خواهیم بود.

درباره فرودگاه سنندج:

فرودگاه سنندج در جنوب غربی شهر سنندج و در ابتدای جاده سنندج- کرمانشاه واقع گردیده است. در سال 1350 به عنوان تنها فرودگاه عملیاتی استان کردستان و با امکانات بسیار اندک شروع به کار نمود. اولین پرواز فرودگاه در سال 1350 توسط شرکت هواپیمایی«هما» و با هواپیمای فوکر F-27 انجام گردید. پس از آن، شرکت هواپیمایی آسمان با همین نوع هواپیما با دو پرواز هفتگی، پروازهای فرودگاه را توسعه داد. با شروع جنگ تحمیلی در سال 1359، در نخستین ساعات شروع جنگ، این فرودگاه در کنار فرودگاه های دیگری همچون تهران، کرمانشاه و... زیر بمباران نیروی هوایی عراق قرار گرفت. اگر چه به واسطه نزدیکی این فرودگاه به مرز عراق، پروازهای مسافربری آن تا پایان جنگ متوقف شد، اما این فرودگاه به منظور پشتیبانی جبهه های غرب کشور و انتقال مجروحان، به طور متوسط پذیرای 10 نوبت نشست و برخاست توسط هواپیماهای باربری C-130 هرکولس ارتش جمهوری اسلامی ایران بود.

فرودگاه
فرودگاه سنندج
استان
کردستان
شهرستان
سنندج
کد یاتا
SDG
نوع فرودگاه
بین المللی
موقعیت از شهر
جنوب
فاصله از شهر
11 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
هواپیمایی ایران ایر هواپیمایی آسمان هواپیمایی قشم ایر
مقاصد پروازی
تهران
مسافرین ورودی
31,043 نفر
مسافرین خروجی
31,043 نفر
تلفن
08733774051
فکس
وب سایت
https://sanandaj.airport.ir
ایمیل
sanandaj.info@airport.ir

برنامه پروازهای سنندج:

مسیر پروازی
شنبه ش
یکشنبه ی
دوشنبه د
سه شنبه س
چهارشنبه چ
پنج شنبه پ
جمعه ج
بلیط هواپیما تهران سنندج

قیمت بلیط هواپیما سنندج:

مسیر پروازی قیمت بزرگسال قیمت کودک قیمت نوزاد
از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر
بلیط هواپیما سنندج تهران 80,000 ریال 7,288,000 ریال 81,000 ریال 4,661,000 ریال 71,000 ریال 791,000 ریال

شهرشناسی:

استان کردستان با مساحت ۲۸۲۰۳ کیلومترمربع (معادل ۷/۱ درصد مساحت کل کشور) در غرب کشور و در مجاورت مرز عراق واقع شده است. این استان از شمال به استان‌های آذربایجان غربی و زنجان، از غرب به کشور عراق، از جنوب به استان کرمانشاه و از شرق به استان همدان و قسمتی دیگر از استان زنجان محدود می‌شود. دومین شهر بزرگ کرد نشین و بیست و سومین شهر بزرگ ایران، مرکز استان کردستان در غرب ایران است. نام سنندج دگرگون شده سنه‌دژ است و سنه دژ نیز دگرگون شده نام سینه دژاست و به این علت این نام را انتخاب کردند زیرا در وسط و مرکز یا سینه دژ کوه های آبیدر و رشته کوه زاگرس است. شهر قدیمی «سنه‌ دژ» تا دوران صفوی‌ به‌ صورت‌ دهکده‌ای‌ به‌ حیات‌ خود ادامه‌ داد و قبل از آن احتمالاً در اثر زلزله‌ و هجوم‌ مغول‌ها چند نوبت ویران‌ شده است. مرکز حکومتی‌ این‌ شهر پس‌ از ویرانی‌، به‌ قلعه‌ حسن‌آباد منتقل‌ شد. شهر جدید سنندج‌ در دوره‌ صفوی‌ و در روزگار شاه صفی‌ در سال‌ ۱۰۴۶ ه. ق توسط «سلیمان ‌خان‌ اردلان‌» پایه‌ گذاری‌ شد. این شهر که‌ در فاصله‌ ۵۲۰ کیلومتری‌ جنوبی‌ غربی‌ تهران‌ در مسیر آسفالته‌ میاندوآب‌ به کرمانشاه‌ و زنجان‌ به کرمانشاه‌ قرار دارد. به‌ دلیل‌ کوهستانی‌ بودن‌ منطقه‌ کردستان‌، شهر سنندج‌ دارای‌ دشت‌، قشلاق‌ و رودخانه‌ است‌ و همین عوامل طبیعی باعث جذب‌ عشایر کوچ روی‌ کرد بوده‌ است‌. سنندج یک شهر کرد نشین است. ریشه کلمه «کرد» به صورتی دقیق و چگونگی به وجود آمدن اولیه آنان در منطقه کردستان مسئله‌ای کهن و قدیمی است و امروز هم بحث‌های بسیاری در این باره صورت می‌گیرد و آرای مختلف و نظریه‌های گوناگونی ابراز شده است.

سوغات و صنایع دستی سنندج دارای تنوع زیادی است که از این میان می توان به شیرینی های سنتی سنندج مانند شیرینی کنجدی، بادام سوخته، آدامس سقز، نان کاک، نان برنجی، عسل طبیعی، روغن طبیعی، باسلوق، خشکبار و مویز اشاره کرد. همچنین گیوه، گلیم سنه و قالی بافی از دیگر صنایع دستی این شهر هستند. غذتهای محلی سنندج عبارتند از شلکینه، برویشین، آش عدس بلغور، آش دانه کولانه، خورش ریواس و که لانه.

هتل های پیشنهادی:

هتل های پیشنهادی کیفیت فاصله از فرودگاه تلفن آدرس
هتل فرهنگیان 6 کیلومتر 08733622101 سنندج، سه راه شالمان
هتل شادی 6 کیلومتر 08733629200 سنندج، بلوار پاسداران، شهرک علوم پزشكی
هتل جهانگردی 4 کیلومتر 08733623675 سنندج، بلوار پاسداران، سه راه شالمان، جنب امور آب

توصیه های گردشگری:

1) بازار سنندج

بازار قدیمی سنندج یکی از بازارهای تاریخی این شهر است که در مرکز سنندج قرار دارد. این بازار در سال ۱۰۴۶ شمسی، در دوران صفویه و توسط سلیمان خان اردلان ساخته شده است. شاه صفی دستور ساخت این بازار را صادر کرد و صنعت‌کاران و استادکاران ماهر را به منطقه فرستاد تا بازار، قلعه حکومتی، حمام، مسجد و کاروانسرا بسازند. متاسفانه بر اثر احداث خیابان انقلاب، این بازار به دو قسمت تقسیم شده است و امروزه بخشی از آن را «آصف» و بخش دیگر آن «سنندجی» نامیده می‌شود.

2) مسجد جامع سنندج

مسجد جامع سنندج در بافت قدیمی این شهر، در خیابان امام خمینی قرار دارد. بر اساس کتیبه‌های موجود این مسجد در سال ۱۲۲۷ هجری قمری ساخته شده و بانی آن فردی به نام امان‌الله خان اردلان، والی کردستان بود. مسجد دارالاحسان دارای دو ایوان شرقی و جنوبی، گل دسته‌هایی در بالای ایوان شرقی، صحن مرکزی، ۱۲ حجره در اطراف و شبستان ستون‌دار با ۲۴ ستون سنگی است. بخشی از این مسجد به حجره‌های طلاب علوم دینی اختصاص داده شده است و به همین دلیل می‌توان آن را مسجد-مدرسه خواند.

3) عمارت آصف وزیری

عمارت آصف وزیری یا همان خانه‌ی کرد یکی از قدیمی‌ترین بناهای شهر سنندج است. امروزه این خانه را به «موزه مردم‌شناسی مناطق کردنشین» یا «خانه کرد» ایران است؛ خانه کرد نمادی از هویت فرهنگی کردها، گنجینه مردم‌شناسی این قوم و از با ارزش‌ترین آثار فرهنگی و تاریخی کردستان به شمار می‌رود. گفته می‌شود بانی ساخت این خانه در دوران صفوی، آصف اعظم (میرزا علی نقی خان لشکر نویس) بود. این عمارت در سال ۱۳۷۵، با شماره‌ی ۱۸۲۲ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

مشاهده تمام مطلب