خرید بلیط هواپیما سرخس

بیمه کنسلی پرواز
بیمه اختصاصی کنسلی پرواز
ایرپلین تیکت با بیمه‌کردن پرواز شما اطمینان حاصل می‌کند که علی‌رغم کنسلی پرواز شرکت‌های هواپیمایی، سفر شما محقق می‌شود.
ارائه بلیط جایگزین تا دو برابر مبلغ پرداختی
ضمانت اختصاصی پرواز چارتری
در صورت بروز مشکل، ایرپلین تیکت جهت تهیه بلیط جایگزین، تا دو برابر مبلغ اولیه را بازپرداخت خواهد نمود.
پشتیبانی 42 ساعته
پشتیبانی شبانه روزی
برای ساختن یک تجربه موفق از خرید بلیط آنلاین در تمامی مراحل خرید و به صورت شبانه روزی همراه شما خواهیم بود.

درباره فرودگاه سرخس:

فرودگاه سرخس از مهمترین رئوس کاری مجموعـه مدیریتی منطقه ویژه اقتصادی سرخس بوده و می باشد. برخورداری از امکانات حمل و نقل و ترابری هوایی در منـاطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی از مهم ترین ضروریات این مناطق می باشد. وجود فرودگاه بین المللی الماس سرخس واقع در محدوده گمرکی و قانونی منطقه ویژه اقتصادی سرخس با امتیاز مرز هوایی و باندی به طول تقریبی 4 کیلومتر و عرض حدود 60 متر، قابلیت فرود و پرواز انواع هواپیماهای پهن پیکر را دارا می باشد. فرودگاه بین المللی سرخس با توجه به قرار گرفتن در نقطه صفر مرزی و دارا بودن مسیر پروازی B441 بین مشهد و سرخس برای ورود و خروج ترافیک هوایی بین المللی مناسب می باشد و تمهیدات مربوطه در مورد برقراری سیستم گمرک و امور مهاجرت و سایر دستورالعمل های مشابه اندیشیده شده است و همچنین سرویس های هوانوردی مورد نیاز جهت انجام پرواز سالم در محل قابل اجرا می باشد.

فرودگاه
فرودگاه سرخس
استان
خراسان رضوی
شهرستان
سرخس
کد یاتا
CKT
نوع فرودگاه
بین المللی
موقعیت از شهر
جنوب غربی
فاصله از شهر
15 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
مقاصد پروازی
مسافرین ورودی
0 نفر
مسافرین خروجی
0 نفر
تلفن
فکس
وب سایت
ایمیل

برنامه پروازهای سرخس:

در حال حاضر اطلاعاتی وجود ندارد

قیمت بلیط هواپیما سرخس:

در حال حاضر اطلاعاتی وجود ندارد

شهرشناسی:

سرخس، شهری مرزی در استان خراسان رضوی و مرکز شهرستان سرخس است؛ شمال‌شرقی‌ترین شهر ایران در نزدیکی مرز ترکمنستان در پایین‌ترین دشت خراسان در فرازای ۳۰۰ متری از سطح دریا جای دارد. این شهر به مرکزیت شهر سرخس و به وسعت تقریبی 6100 کیلومتر مربع وجمعیت 60064 نفر در سرشماری سال 1370 و تراکم نسبی حدود 8/9 نفر در کیلومتر مربع در شمال شرقی خراسان قرار گرفته و مرکز آن در فاصله 180 کیلومتری شرق مشهد در کنار مرز ایران و ترکمنستان واقع است. این شهرستان بین 60 درجه و 32 دقیقه تا 61 درجه و 12 دقیقه و عرض جغرافیایی بین 35 درجه و59 دقیقه تا 36 درجه و 35 دقیقه واقع شده و محدود است از طرف شمال و مشرق به ترکمنستان، از جنوب به شهرستان تربت جام و از مغرب به شهرستان مشهد و نیز دارای دو بخش است به نام های مرزداران به مرکزیت روستای مزدآوند شامل دهستان های پل خاتون، کل بی بی، مرزداران و بخش مرکزی به مرکزیت شهر سرخس شامل دهستان های تجن، خانگیران، سرخس می باشد. منطقه سرخس از نظر ویژگی های طبیعی در واقع بخشی از حوضه رسوبی کپه داغ است و مهم ترین ارتفاعات آن کوه های مزدوران و قره داغ و تپه ماهورهای شورلق و خانگیران می باشد. شهر سرخس که در سال 1370 ه . ش 22271 نفر جمعیت داشته در گذشته های نسبتا دور مرکز ولایتی تاریخی بوده که در دوران قبل از اسلام تا حمله مغول اهمیت بسیار داشته و به سبب برخورداری از موقعیت ارتباطی، ناحیه ای حساس و قدرتمند از قسمت شرقی ایران به شمار می رفته است.

شهرستان سرخس در زمینه بافت گلیم، جاجیم و انواعی از رودوزی های سنتی شاخص است و در برهه ای طرحها و نقوش خاص و منحصربفرد خود را داشته است.

هتل های پیشنهادی:

هتل های پیشنهادی کیفیت فاصله از فرودگاه تلفن آدرس
هتل دوستی 12 کیلومتر 05134520094 ابتدای سرخس، میدان الغدیر، رو به روی ترمینال
هتل ابریشم 177 کیلومتر 05134526850 سرخس، بلوار طالقانی شرقی

توصیه های گردشگری:

1) غار مزدوران

دهانه غارمزدوران در میان تخته سنگی روبه مشرق قرار دارد. عرض ورودی آن 2 متر و ارتفاع آن 5/2 متر است. این غار که از نظر وسعت غار بزرگی محسوب می شود دارای 100 متر طول و کمتر از 30 متر عرض و 12 متر ارتفاع است. ستون های استاگمیت متنوع اما در تعداد کم در این غار یافت می شود.

2) کاروانسرای رباط شرف

در کهن‌ترین متون جغرافیای اسلامی از رباط به عنوان آبگینه یاد کرده‌اند. طبق مدارک و متون تاریخی بانی بنای فعلی شرف الدین ابوطاهربن سعدالدین عل القمی است که مدتی حکومت مرو را و سرانجام صدارت سلطان سنجررابرعهده داشت. بنای رباط به سال ۵۴۹ قمری در زمان سلطان سنجرسلجوقی با مصالح آجر و گچ ساخته شده است و یکی از شاهکارهای هنر ایرانی به شمار می‌رود.

3) سد دوستی

این سد در مرز ایران و ترکمنستان بر روی رودخانه مرزی هریرود قرار دارد. این سد از نوع خاکی با هسته رسی به ارتفاع 78 متر، طول تاج 655 و عرض تاج 15 متر می‌باشد. مخزن این سد دارای گنجایش 1250 میلیون مترمکعب می‌باشد. این سد با همکاری مشترک ایران و ترکمنستان ساخته شده و عملیات اجرایی ساخت آن در سال 1379 آغاز و در فروردین سال 1384 به بهره‌برداری رسید. نام سد بر اساس مفهوم دوستی و مودت، به نام «دوستی» انتخاب شده است.

مشاهده تمام مطلب