App
AirplaneTicket.ir
airplaneticket.ir
App
FREE - On Cafe Bazaar
نصب
خرید بلیط هواپیما شهرکرد

درباره فرودگاه شهرکرد:

فرودگاه شهرکرد در فاصله چهار کیلومتری از ورودی شهر در موقعیت جغرافیایی 32 درجه و 17 دقیقه و 50 ثانیه طول شمالی و 50 درجه و 50 دقیقه و 32 ثانیه عرض جغرافیایی و به عنوان مرتفع‌ترین فرودگاه ایران در جنوب بام ایران، و در فاصله سه کیلومتری جاده شهرکرد به فارسان، در ارتفاع ۲۰۵۰ متر از سطح دریا با مساحت ۳۵۰۰ هکتار واقع شده است. طرح مطالعاتی احداث این فرودگاه در سال ۱۳۷۲ آغاز و در سال ۱۳۷۳ پس از تملک اراضی و تکمیل مطالعات، در سال ۱۳۷۴ عملیات اجرایی شروع و در نهایت در سال ۱۳۷۸ با تکمیل عملیات اجرایی، فرودگاه عملیاتی گردید. اولین پرواز در تاریخ اول تیرماه سال ۱۳۷۸ توسط شرکت ایران ایرتور به مقصد تهران و اولین پرواز بین‌المللی در تاریخ سوم مهرماه سال ۱۳۸۱ به کشور کویت انجام گردید. فرودگاه شهرکرد مجهز به تجهیزات ناوبری NDB/DVOR/DME و یک سیستم روشنایی و دارای یک باند به طول ۳۰۰۵ متر و عرض ۴۵ متر با دو شانه ۷/۵ متری آسفالته و یک تاکسیوی به ابعاد ۲۸۵×۲۳ می‌باشد.

فرودگاه فرودگاه شهرکرد
استان چهارمحال و بختیاری شهرستان شهرکرد
کد یاتا CQD نوع فرودگاه بین المللی
موقعیت از شهر جنوب غربی فاصله از شهر 8 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
مقاصد پروازی آبادان - اردبیل - ارومیه - اصفهان - اهواز - ایلام - بندرعباس - بندرماهشهر - بوشهر - بیرجند - تبریز - تهران - چابهار - رامسر - رشت - زابل - زاهدان - ساری - شهرکرد - شیراز - عسلویه - قشم - کاشان - کرمان - کرمانشاه - کیش - گرگان - نوشهر - همدان - یزد
مسافرین ورودی 16,599 نفر مسافرین خروجی 16,599 نفر
تلفن 03832270901 فکس 03832270910
وب سایت https://shahrekord.airport.ir/ ایمیل Info@shahrekord.airport.ir

برنامه پروازهای شهرکرد:

مسیر پروازی شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
بلیط هواپیما آبادان مشهد
بلیط هواپیما اردبیل مشهد
بلیط هواپیما ارومیه مشهد
بلیط هواپیما اصفهان مشهد
بلیط هواپیما اهواز مشهد
بلیط هواپیما ایلام مشهد
بلیط هواپیما بندرعباس مشهد
بلیط هواپیما بندرماهشهر مشهد
بلیط هواپیما بوشهر مشهد
بلیط هواپیما بیرجند مشهد
بلیط هواپیما تبریز مشهد
بلیط هواپیما تهران مشهد
بلیط هواپیما چابهار مشهد
بلیط هواپیما رامسر مشهد
بلیط هواپیما رشت مشهد
بلیط هواپیما زابل مشهد
بلیط هواپیما زاهدان مشهد
بلیط هواپیما ساری مشهد
بلیط هواپیما شهرکرد مشهد
بلیط هواپیما شیراز مشهد
بلیط هواپیما عسلویه مشهد
بلیط هواپیما قشم مشهد
بلیط هواپیما کاشان مشهد
بلیط هواپیما کرمان مشهد
بلیط هواپیما کرمانشاه مشهد
بلیط هواپیما کیش مشهد
بلیط هواپیما گرگان مشهد
بلیط هواپیما نوشهر مشهد
بلیط هواپیما همدان مشهد
بلیط هواپیما یزد مشهد

قیمت بلیط هواپیما شهرکرد:

مسیر پروازی قیمت بزرگسال قیمت کودک قیمت نوزاد
از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر
بلیط هواپیما شهرکرد اهواز 900,000 ریال 1,565,000 ریال 486,000 ریال 818,000 ریال 154,000 ریال 220,000 ریال
بلیط هواپیما شهرکرد مشهد 2,466,000 ریال 3,060,000 ریال 1,274,000 ریال 1,571,000 ریال 320,000 ریال 379,000 ریال
بلیط هواپیما شهرکرد تهران 1,283,000 ریال 2,292,000 ریال 980,000 ریال 1,740,000 ریال 192,000 ریال 293,000 ریال

شهرشناسی:

شهرکرد یکی از شهرهای مرکزی ایران و مرکز استان چهارمحال و بختیاری و مرکز شهرستان شهرکرد می‌باشد که در ۹۷ کیلومتری جنوب غرب اصفهان قرار دارد. شهرکرد که در گذشته به دهکرد شهرت داشت، مرتفع‌ترین مرکز استان در ایران است. مرتفع‌بودن شهرکرد باعث‌شده است که لقب بام ایران را بگیرد. این شهر یکی از شهرهای زیبا و سرسبز استان چهارمحال بختیاری است که در سراسر ایران به سرزمینی مرتفع، کوهستانی، برخوردار از جاذبه‌های طبیعی با چشم‌اندازی مسحورکننده و قدمتی کهن شناخته می‌شود که می‌توان نام آن را در فهرست مقاصد اصلی گردشگری ایران، ثبت کرد. طبق پژوهش‌های انجام شده توسط باستان‌شناسان، به نظر می‌رسد که این شهر از پیشینه‌ای متعلق به حکومت ساسانیان و اشکانیان برخوردار بوده و یکی از مناطق کهن تمدن بشری محسوب می‌شود. براساس آمار سال ۱۳۸۵ خورشیدی، جمعیت ناحیه مرکزی و قدیم شهرکرد برابر با ۱۳۱٬۶۱۲ نفر و جمهیت شهر شهرکرد شامل چهار ناحیه شهرک منظریه، چالشتر، اشکفتک و مهدیه برابر با ۱۴۸٬۴۶۴ نفر بوده‌است. زبان مردم شهرکرد فارسی است که با لهجه شهرکردی تکلم می‌شود.

سوغاتی های معروف شهرکرد عبارتند از انواع کشک و قره قوروت، بادام، داروهای گیاهی و گز بلداجی، عسل، گردو، پولکی، نبات، آجیل میوه، قالی بی بی باف، نمد مالی، کلاه‌های خسروی، شب‌کلاه و کلاه قشقایی، گلیم، جاجیم و وریس. از غذاهای محلی این شهر می توان به پرورد دوغ، کال جوش، اوماج، كاچی شير، فتیر و کوفته اشاره کرد.

هتل های پیشنهادی:

هتل های پیشنهادی کیفیت فاصله از فرودگاه تلفن آدرس
هتل دامون 6 کیلومتر 03832261988 شهرکرد، خيابان دوازهم محرم شمالی، ميدان بسيج
هتل پارسیان آزادی 9 کیلومتر 03833330020 شهرکرد ، بلوار فارابی ، هتل پارسیان آزادی
هتل جهانگردی شهرکرد 6 کیلومتر 03832221077 شهرکرد، خیابان شریعتی، روبروی شهرداری

توصیه های گردشگری:

1) قلعه چالشتر

اين بنا در اواخر دوره قاجاريه احداث شده است .سردر قلعه با ارتفاع زياد ومعماری باشكوه توجه هربيننده اي رابه توانايی هنرمندان اين ديار معطوف می دارد. دراين بنا تزئينات وهنرهای منحصربفردی همچون ستون های سنگی با نقوش اسليمی ازاره های سنگی منقش به نقوش حيوانی وگياهی، آجرچينی، كروم بندی و… بكار رفته است. اندرونی قلعه خدارحم خان عمارت ستوده نام دارد، ازتاريخ حك شده برروی سرستون های عمارت چنين استنباط می شودكه ساخت بنا تقريباً درحدودسال های 1323هـ-ق روبه اتمام بوده است. چالشتر که در 10 کیلومتری شهرکرد واقع شده است، سالها قبل از این که شهرکرد اعتبار یابد، مرکز حکومت نشین چهارمحال بود.

2) مسجد اتابکان

این مسجد قدیمی ترین بنای مذهبی شناخته شده موجود در استان چهارمحال و بختیاری است ودر مرکز شهرکرد به عنوان یکی از بناهای محوری بافت قدیمی شهر جلوه گری می کند. مسجد اتابکان در اوایل قرن هفتم هجری قمری در دوران حکومت سلسله محلی اتابکان لر بزرگ به سبک مساجد قرون اوّلیه اسلامی ساخته شده است و در دوره های صفوی و قاجاریه مرمت گردیده است.

3) موزه باستان‌شناسی

حمام پرهیزکار در دهه ۲۰ شمسی احداث شد. این گرمابه یکی از آخرین بناهایی است که در دوران پهلوی به سبک حمام‌های قدیمی ایران ساخته شد. این بنا از طرف خانواده آزاده در دهه ۳۰ شمسی وقف عام شد و حالا به عنوان موزه باستان‌شناسی فعالیت می‌کند. در این موزه ابزارهای سنگی مربوط به دوران نوسنگی، مجسمه‌های گلی با قدمت ۹۰۰ سال، ابزار و ظروفی مربوط به هزار دوم و پنجم قبل از میلاد و… نگهداری می‌شود.