خرید بلیط هواپیما طبس

بیمه کنسلی پرواز
بیمه اختصاصی کنسلی پرواز
ایرپلین تیکت با بیمه‌کردن پرواز شما اطمینان حاصل می‌کند که علی‌رغم کنسلی پرواز شرکت‌های هواپیمایی، سفر شما محقق می‌شود.
ارائه بلیط جایگزین تا دو برابر مبلغ پرداختی
ضمانت اختصاصی پرواز چارتری
در صورت بروز مشکل، ایرپلین تیکت جهت تهیه بلیط جایگزین، تا دو برابر مبلغ اولیه را بازپرداخت خواهد نمود.
پشتیبانی 42 ساعته
پشتیبانی شبانه روزی
برای ساختن یک تجربه موفق از خرید بلیط آنلاین در تمامی مراحل خرید و به صورت شبانه روزی همراه شما خواهیم بود.

درباره فرودگاه طبس:

شهر طبس دارای یک فرودگاه داخلی می باشد که در فاصله 5 کیلومتری شهر قرار دارد. این فرودگاه در ارتفاع 2251 فوت از سطح دریا قرار گرفته و 681هکتار مساحت دارد. ساخت فرودگاه طبس در سال 1368 آغاز شد و در سال 1372 به اتمام رسید. با این حال اولین پرواز این فرودگاه در سال 1374 انجام شد. مقاصد پروازهای این فرودگاه با هواپیمایی ماهان به مقصد فرودگاه مهرآباد می باشد.

فرودگاه
فرودگاه طبس
استان
خراسانی جنوبی
شهرستان
طبس
کد یاتا
TCX
نوع فرودگاه
داخلی
موقعیت از شهر
شمال
فاصله از شهر
9 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
هواپیمایی ماهان
مقاصد پروازی
تهران
مسافرین ورودی
5,016 نفر
مسافرین خروجی
5,016 نفر
تلفن
03534236700
فکس
03534236661
وب سایت
http://tabas.airport.ir/
ایمیل
tabas.info@airport.ir

برنامه پروازهای طبس:

مسیر پروازی
شنبه ش
یکشنبه ی
دوشنبه د
سه شنبه س
چهارشنبه چ
پنج شنبه پ
جمعه ج
بلیط هواپیما تهران طبس

قیمت بلیط هواپیما طبس:

مسیر پروازی قیمت بزرگسال قیمت کودک قیمت نوزاد
از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر
بلیط هواپیما طبس تهران 2,031,000 ریال 5,723,000 ریال 1,545,000 ریال 4,314,000 ریال 267,000 ریال 636,000 ریال

شهرشناسی:

طبس (تبس)، مرکز شهرستان طبس، شهری کویری در غرب استان خراسان جنوبی ایران است. شهرستان طبس تا تیرماه سال ۱۳۳۹، یکی از بخش‌های سه‌گانه شهرستان فردوس بود که در این سال از فردوس جدا شده و به‌صورت شهرستان مستقل درآمد. این شهر پیشتر جزئی از استان یزد بود که در سال ۱۳۹۱ به استان خراسان جنوبی ملحق شد. پیش از سال ۱۳۸۰ طبس جزئی از استان خراسان بزرگ بود. شهر طبس نخستین شهر پهناور ایران است که بیشتر مورخان قدمت آن را به دوره هخامنشیان نسبت می‌دهند. البته با وجود مستندات که نشان از مربوط بودن آن به دوره پیش از اسلام و دوره ساسانی است از زمان بازماندگان سامانیان تا دوره صفوی و ازبک ها این شهرستان مورد حمله و تاخت و تاز اقوام مختلف و طوایف گوناگون قرار گرفته است باستان‌شناسان تاکنون موفق به شناسایی هیچ اثری متعلق به این دوره در شهر طبس نشده‌اند. با این وجود طبس به دلیل وجود جاذبه‌های طبیعی و تاریخی متعدد، چشمه‌های آب گرم در کنار معادن ذغال سنگ یکی از خاص‌ترین و غنی‌ترین مناطق کشور است. پلیکان و نخل خرما از جمله نمادهای مشهور طبس هستند. بعضی گفته‌اند نام این شهر تب بس بوده است تب در فارسی به معنی حرارت و داغی است. یعنی بسی داغ. عده ای نیز نام آن را به زبان های سلوکیان مرتبط دانسته‌اند. طبس در زمین‌لرزه شهریور ۱۳۵۷ به طور کامل نابود شد و بعد از آن بازسازی‌هایی در آن انجام شد.

از صنایع دستی طبس می توان به مس گری، گیوه بافی، قلم زنی، شیرینی طبسی، فرش دستبافت و حصیر بافی و از غذاهای این شهر می توان به گندم پلو، گرماست، محرابادمجان و خورشت زردک اشاره کرد.

هتل های پیشنهادی:

هتل های پیشنهادی کیفیت فاصله از فرودگاه تلفن آدرس
هتل بهمن 8 کیلومتر 05632825951 خراسان جنوبی، ابتدای ورودی طبس، بلوارشهدا
هتل نارنجستان 1 کیلومتر 05632433454 خراسان جنوبی، کیلومتر۳ جاده طبس، به سمت روستای توریستی خرو

توصیه های گردشگری:

1) روستای پیرحاجات

«پیرحاجات» نام یکی از روستاهای شهرستان طبس است، این روستا‌ی زیارتی -سیاحتی در صد کیلومتری شمال غربی این شهر قرار دارد. این روستا به دلیل وجود مزار تاریخی پیر حاجات و ییلاقی بودن منطقه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. آب و هوای روستا به علت واقع شدن در دامنه کوه «روضه» مطبوع می باشد. قلعه پیر حاجات یکی از بناهای به جامانده از دوره قبل از اسلام است و در مرکز آبادی بر بلندای صخره‌ای کم ارتفاع ساخته شده و دیوارهای آن از سنگ، گل و حدود هفتاد متر عرض و هفتاد متر طول دارد. در بعضی از قسمت‌ها به تناسب شیب تپه دو یا سه طبقه است، در این قلعه سقف‌ها مدور بوده و گچبری‌هایی به چشم می‌خورد که زیبایی این قلعه را دو چندان نموده است،کسی که بخواهد به سمت پیرحاجات برود از فواصل دور دیده و شناسایی می شود.

2) دره کال سردر

دره کال سردر در استان خراسان جنوبی و در حوالی شهرستان طبس، روستای خرو واقع است. مجموعه طبیعی و تاریخی بسیار زیبای کال ( دره ) سردر در ۲۵ کیلومتری شرق طبس و در دل رشته کوه شتری قرار دارد. جاده دسترسی به این دره آسفالته و از کنار دریاچه سد نهرین و داخل روستای توریستی خرو که خود یک مجموعه دیدنی است ؛ می گذرد. طول دره پیاده روی در این دره بر روی شن های شسته شده و از کنار نهر کم عمق آب گرم و سرد ( همزمان ) و از میان دو دیواره زیبای بلند شنی می باشد که حدود ۴۰ دقیقه رفت و برگشت طول می کشد. از جاذبه های دیدنی و تاریخی این دره می توان به گبر های هزار ساله ؛ چشمه آبگرم ( حمام ) مرتضی علی ؛آبشار و چشمه های زیبا و نهایتا سد تاریخی عباسی با قدمتی ۶۰۰ ساله که در نوع خود کم نظیر است اشاره کرد. دیواره‌های بلند دره، حفره‌ها و كانال‌هایی دیده می‌شود كه با نظم خاص و مهندسی حساب شده‌ای بنا شده‌ است كه به آن خانه گبر گفته می‌شود

3) روستای کریت

روستای «کریت» بهشت پنهانی در منطقه کویر طبس است که در 20 کیلومتری جنوب طبس، سر راه جاده طبس – دیهوک قرار دارد. روستای کریت مرکز دهستان نخلستان از دهستانهای بخش مرکزی شهرستان طبس می باشد که از شمال به خسرو آباد، از جنوب به فهالنج، از شرق به کوه های شتری و از غرب به دشت کویر می رسد. جمعیت این روستا حدود 5000 نفر است و جزء پرجمعیت ترین روستاهای دهستان نخلستان می باشد. این روستا در تاریخ کهن خود نام های متعددی دارد. قدیمی ترین منابع تاریخی که در آن از این روستا یاد شده، مربوط به دوران صدر اسلام و حیات پربرکت پیامبر گرامی اسلام (ص) است که یکی از اعراب از این منطقه گرم و سوزان طبس رد شده و در اشعاری که در محضر پیامبر گرامی اسلام (ص) شرح سفر خویش را بیان می کند از این منطقه به «ضد طبسین» یاد می کند. طبسین دو نقطه جمعیتی و آبادی بوده که یکی را طبس عناب و دیگری را طبس خرما می گفتند. در منابع تاریخی قرون بعدی (قرون اسلامی)، نام روستا با کلماتی مانند «کری» و «کرین» ذکر شده است. هم اکنون نیز مردم محلی در اصطلاح عامیانه به روستا «کرید» می گویند، ولی در متون رسمی به آن «کریت» گفته می شود.

مشاهده تمام مطلب