خرید بلیط هواپیما زابل

بیمه کنسلی پرواز
بیمه اختصاصی کنسلی پرواز
ایرپلین تیکت با بیمه‌کردن پرواز شما اطمینان حاصل می‌کند که علی‌رغم کنسلی پرواز شرکت‌های هواپیمایی، سفر شما محقق می‌شود.
ارائه بلیط جایگزین تا دو برابر مبلغ پرداختی
ضمانت اختصاصی پرواز چارتری
در صورت بروز مشکل، ایرپلین تیکت جهت تهیه بلیط جایگزین، تا دو برابر مبلغ اولیه را بازپرداخت خواهد نمود.
پشتیبانی 42 ساعته
پشتیبانی شبانه روزی
برای ساختن یک تجربه موفق از خرید بلیط آنلاین در تمامی مراحل خرید و به صورت شبانه روزی همراه شما خواهیم بود.

درباره فرودگاه زابل:

فرودگاه زابل فرودگاهی داخلی است که در شهر زابل در استان سیستان و بلوچستان کشور ایران قرار دارد. این فرودگاه یک فرودگاه عمومی است که یک باند آسفالت دارد. فرودگاه زابل یکی از فرودگاه های خوب اما کوچک و توسعه نیافته ایران است. ایرلاین های ماهان و آسمان، از این فرودگاه پرواز هایی به تهران و مشهد دارند، که در ساعات مشخص شده این پروازها صورت می گیرد. یکی از مشکلات اصلی این فرودگاه وزش بادهای 120 روزه است که در صورت خشک بودن دریاچه هامون سبب برخاستن گرد و غبار فراوان، به هنگام توفان و وزش بادهای شدید می شود و در این گونه موارد، عملا نشست و برخاست از این فرودگاه را غیر ممکن می کند.

فرودگاه
فرودگاه زابل
استان
سیستان و بلوچستان
شهرستان
زابل
کد یاتا
ACZ
نوع فرودگاه
داخلی
موقعیت از شهر
شمال شرقی
فاصله از شهر
8 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
هواپیمایی ماهان
مقاصد پروازی
تهران
مسافرین ورودی
19,736 نفر
مسافرین خروجی
19,736 نفر
تلفن
05432224333
فکس
وب سایت
https://zabol.airport.ir/
ایمیل
zabol.info@airport.ir

برنامه پروازهای زابل:

مسیر پروازی
شنبه ش
یکشنبه ی
دوشنبه د
سه شنبه س
چهارشنبه چ
پنج شنبه پ
جمعه ج
بلیط هواپیما تهران زابل

قیمت بلیط هواپیما زابل:

مسیر پروازی قیمت بزرگسال قیمت کودک قیمت نوزاد
از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر
بلیط هواپیما زابل ایرانشهر 1,593,000 ریال 3,433,000 ریال 1,212,000 ریال 2,596,000 ریال 223,000 ریال 407,000 ریال
بلیط هواپیما زابل مشهد 80,000 ریال 6,396,000 ریال 80,000 ریال 4,818,000 ریال 70,000 ریال 750,000 ریال
بلیط هواپیما زابل تهران 2,730,000 ریال 9,159,000 ریال 1,406,000 ریال 6,891,000 ریال 336,000 ریال 979,000 ریال

شهرشناسی:

زابل، یکی از شهرهای ایران در استان سیستان و بلوچستان است. این شهر با مساحت 344 کیلومترمربع در ضلع شمال شرقی استان سیستان و بلوچستان با مختصات جغرافیایی 31 درجه و 2 دقیقه عرض شمالی و 61 درجه و 39 دقیقه طول شرقی قرار گرفته است.شهرستان زابل از شمال به شهرستان نیمروز،از شرق به شهرستان هیرمند واز جنوب به شهرستان های هامون و زهک و از غرب به شهرستان هامون محدود می شود. فاصله مرکز شهرستان تا مرکز استان 207 کیلومتر است. مسافت شهرستان زابل تا تهران 1548 کیلومتر و ارتفاع از سطح دریا480 متر می باشد. زابل در قدیم سکستان یا سجستان (سیستان) و نیمروز نامیده می‌شد. محلی که امروز زابل نامیده می‌شود در گذشته زمین‌هایی با تپه‌هایی از ماسه‌های روان و رسوبات دریایی بوده که قسمتی از آن در مسیر رودخانه هیرمند قرار داشته‌ است. با کم شدن آب رودخانه بر وسعت خشکی‌های اطراف آن افزوده شد. بعدها تاسیس پادگان نظامی بر اهمیت آن افزود. در سال ۱۳۱۴ هجری شمسی بر طبق مصوبه هیات وزیران، آن آبادی را زابل نامیدند و در سال ۱۳۱۶ خورشیدی به مرکز سیستان تبدیل شد. آب و هوای زابل از نوع بیابانی و گرم و خشک با حداقل دما در دی ماه 7 درجه و حداکثر دما در تیر ماه بالای 45 درجه گزارش شده است .جریان باد در شهرستان در کلیه فصول برقرار است ، باد های 120 روزه حاصل توده های پر فشار غربی است که در فصل تابستان از جهت شمال شرق به جنوب شرق می وزد. حداکثر وزش این باد در تیر ماه به صد کیلو متر در ساعت نیز می رسد که در مسیر باعث جابجایی ریگ های روان می گردد و طوفان های شن ، تپه ماهور و ماسه بادی ها را شکل می دهد.

از غذاهای محلی زابل می توان به کشک زرد، اوجیزک، آبگوشت زابلی، شیرینی چنگال، تنورچه و دوغ برک اشاره کرد. صنایع دستی زابل نیز عبارتند از سوزن دوزی، خامه دوزی، پریوار دوزی، سیاه دوزی، سکه دوزی، حصیر بافی، دودنی بافی، پلاس بافی و سفالگری.

هتل های پیشنهادی:

هتل های پیشنهادی کیفیت فاصله از فرودگاه تلفن آدرس
هتل لاله نیمروز 3 کیلومتر 3222 0542091 زابل، بلوار ارتش
هتل آرام 12 کیلومتر 05422295500 زابل، ميدان رستم ، ورودي شهر، هتل آرام زابل

توصیه های گردشگری:

1) قلعه رستم

قلعه رستم در ۶۰ کیلومتری جنوب غربی شهر زابل قرار دارد که در حال حاضر در اثر عوامل جوی به ویرانه‌ای تبدیل شده است. چهار برج و دروازه ورودی آن قابل مشاهده است. گفته می‌شود چهارصد تا پانصد سال پیش متروک شده باشد. در این قلعه تاکنون کاوش باستان‌شناسی علمی صورت نپذیرفته، اما تکه‌های سفال‌های لعابدار و بدون لعاب ریخته شده حکایت از تاریخ طولانی دارد.

2) شهر سوخته

شهر سوخته با قدمتی بیش از ۵۰۰۰ سال در ساحل رود هیرمند و دریاچه هامون ساخته شده است. مساحت کلی شهر ۲۸۰ هکتار است و به ناحیه مسکونی، ناحیه مرکزی، بخش صنعتی، قبرستان و بناهای یادبود تقسیم بندی شده است. بخش مسکونی این شهر ۸۰ هکتار است که مردم در آن زمان در این قسمت خانه های خود را ساخته و زندگی می کردند.

3) قلعه مچی

این قلعه و بناه‌های وابسته به آن در سه کیلومتری شرق حوضدار سیستان و ۶ کیلومتری شهر سوخته قرار دارد. این قلعه مقر و کاخ خاندان رئیسی، فرمانروایان جنوبی سیستان می‌باشد که از خشت و گل ساخته شده است. در این منطقه باقی مانده یک آسیاب بادی نیز وجود دارد که نمونه‌های آن در دوران اسلامی و در تمام نقاط سیستان وجود داشته است در جنوب غربی این قلعه و به فاصله ۳کیلومتری آن تعدادی تپه کوچک وجود دارد که سفال‌های کشف شده مربوط به دوران پیش از تاریخ است. در این منطقه کتیبه‌ای از سال ۱۱۳۰ هجری قمری مربوط به میرجعفرخان کشف شده است و از آنجا که در سراسر منطقه نخلستان های فراوانی وجود داشت و مچ نیز به زبان محلی به معنی درخت خرما می باشد قلعه به این نام مشهور شده است.

مشاهده تمام مطلب