App
AirplaneTicket.ir
airplaneticket.ir
App
FREE - On Cafe Bazaar
نصب
خرید بلیط هواپیما زنجان

درباره فرودگاه زنجان:

فرودگاه مرز هوائی زنجان در 15کیلومتری شمال غرب شهر زنجان قرار گرفته است. ارتفاع آن 5382 پا بالاتر از آب های دریای آزاد، و مساحت کل فرودگاه 400 هکتارمی باشد. این فرودگاه در جاده قدیم زنجان-اردبیل قرار گرفته که تا فرودگاه زنجان این جاده بزرگراه می باشد. فرودگاه زنجان، تنها فرودگاه استان زنجان می باشد، که عملیات احداث آن در سال 1369 بنا به نیازهای موجود در استان، آغاز گشته و پس از تقریبا 10 سال و در سال 1379 افتتاح گردید. این فرودگاه با ماموریت ارایه خدمات فرودگاهی ، ناوبری و هوانوردی جهت پذیرش پروازها، به‌منظورحمل و نقل هوانوردی طراحی و احداث شده است. فرودگاه زنجان از مجهزترین فرودگاه های جدیدالحداث همسطح خود می باشد که کلیه مجموعه های مورد نیاز یک فرودگاه مرز هوایی باتمامی تجهیزات مربوطه درآن مستقر می باشد. این فرودگاه قابلیت پذیرش انواع هواپیماهای پهن پیکر و هواپیماهای متوسط و هواپیماهای بدنه باریک و هواپیماهای سبک و انواع هلی کوپتر را دارد. و هم اکنون هواپیماهای متوسط و پهن پیکر از نوع ایرباس300،310، 320 و BAE در مسیرهای عربستان (حج عمره) و مشهد در آن مشغول عملیات می باشند. علاوه بر اینها پروازهای ورودی و خروجی غیربرنامه ای نظامی، انتظامی، امدادی، آموزشی و... زیادی نیز در آن پرواز می کنند.

فرودگاه فرودگاه زنجان
استان زنجان شهرستان زنجان
کد یاتا JWN نوع فرودگاه داخلی
موقعیت از شهر شمال غربی فاصله از شهر 19 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
مقاصد پروازی آبادان - اردبیل - ارومیه - اصفهان - اهواز - ایلام - بندرعباس - بندرماهشهر - بوشهر - بیرجند - تبریز - تهران - چابهار - رامسر - رشت - زابل - زاهدان - ساری - شهرکرد - شیراز - عسلویه - قشم - کاشان - کرمان - کرمانشاه - کیش - گرگان - نوشهر - همدان - یزد
مسافرین ورودی 505 نفر مسافرین خروجی 505 نفر
تلفن 02433360304 فکس
وب سایت https://zanjan.airport.ir/ ایمیل zanjan.info@airport.ir

برنامه پروازهای زنجان:

مسیر پروازی شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
بلیط هواپیما آبادان مشهد
بلیط هواپیما اردبیل مشهد
بلیط هواپیما ارومیه مشهد
بلیط هواپیما اصفهان مشهد
بلیط هواپیما اهواز مشهد
بلیط هواپیما ایلام مشهد
بلیط هواپیما بندرعباس مشهد
بلیط هواپیما بندرماهشهر مشهد
بلیط هواپیما بوشهر مشهد
بلیط هواپیما بیرجند مشهد
بلیط هواپیما تبریز مشهد
بلیط هواپیما تهران مشهد
بلیط هواپیما چابهار مشهد
بلیط هواپیما رامسر مشهد
بلیط هواپیما رشت مشهد
بلیط هواپیما زابل مشهد
بلیط هواپیما زاهدان مشهد
بلیط هواپیما ساری مشهد
بلیط هواپیما شهرکرد مشهد
بلیط هواپیما شیراز مشهد
بلیط هواپیما عسلویه مشهد
بلیط هواپیما قشم مشهد
بلیط هواپیما کاشان مشهد
بلیط هواپیما کرمان مشهد
بلیط هواپیما کرمانشاه مشهد
بلیط هواپیما کیش مشهد
بلیط هواپیما گرگان مشهد
بلیط هواپیما نوشهر مشهد
بلیط هواپیما همدان مشهد
بلیط هواپیما یزد مشهد

قیمت بلیط هواپیما زنجان:

مسیر پروازی قیمت بزرگسال قیمت کودک قیمت نوزاد
از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر از حداقل تا حداکثر
بلیط هواپیما زنجان مشهد 716,000 ریال 3,488,000 ریال 399,000 ریال 2,241,000 ریال 135,000 ریال 412,000 ریال

شهرشناسی:

زنجان یا زنگان مرکز استان و شهرستان زنجان در شمال‌غرب ایران و از بزرگ ترین شهرهای شمال غرب است و آن را فلات ایران نیز می نامند و براساس آمار منتشر شده دارای ۴۳۰۸۷۱ نفرجمعیت در سال ۱۳۹۵، بیستمین شهر کشور از لحاظ جمعیت محسوب می‌شود. نام زنجان عربی‌شده واژه زنگان است. مردم منطقه هنوز هم تلفظ زنگان را به کار می‌برند. استان زنجان یکی از استان‌های ایران می‌باشد. استان زنجان که آنرا فلات زنجان نیز می نامند، در ناحیه مرکزی شمال باختری ایران واقع شــده است. استان زنجان از شمال به استانهای اردبیل و گیلان ، از خاور به استان قزوین، از جنوب به استان همدان، از جنوب باختر و باختر به استان های کردستان و آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی محدود است و از جمله استان هایی است که به تنهایی با 7 استان کشور همسایه و همجوار است. دیرین ترین نامی که به این منطقه گذارده شده است زندیگان به معنای اهل کتاب زند (معروف ترین کتاب آیین زرتشتی ساسانی) و گان از پساوند اهل باستان است که در دوره ساسانیان بر این منطقه گذاشته شده است .این استان در 47 درجه و 10 دقیقه تا 50 درجه و 5 دقیقه طول شرقی و 35 درجه و 25 دقیقه تا 37 درجه و 10 دقیقه عرض شــــمالی خط استوا، با مساحتی نزدیک به 39369 کیلومتر مربع قرار گرفته است.

صنایع دستی از قبیل ورشوسازی و نقره‌سازی و ملیله کاری و چاروق‌دوزی و چاقوسازی و فرش‌بافی (فرش زنجان) آن مشهور است. از غذاهای این شهر قيقناق، كوفده يا كوفته، آغوز يا بلاما، اييردك هستند همچنین سوزمه يا ماست كيسه اي، حلواي شيره، فيرني و قووت و از انواع آش مي‌توان اريشته آشو ( آش رشته) بوغدا آشو (آش گندم) تورش آشو اشاره كرد ( آش ترش) سوت آشو (شير برنج) قوروت آشو ( آش كشك) يارما آشو ( آش بلغور) را نام برد.

هتل های پیشنهادی:

هتل های پیشنهادی کیفیت فاصله از فرودگاه تلفن آدرس
هتل بزرگ زنجان 24 کیلومتر 3378 0248190 زنجان، میدان بسیج، ضلع شمال غربی
هتل سپهر 19 کیلومتر 02433410360 زنجان، ابتدای جاده گاوازنگ، هتل سپهر
هتل پارک 22 کیلومتر 3333 0243533 زنجان، میدان آزادی، هتل پارک

توصیه های گردشگری:

1) پیست اسکی پاپایی

پیست اسکی پاپایی در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی زنجان در منطقه‌ای کوهستانی و در ۳ کیلومتری مرکز شهرستان ایجرود واقع است. اسکی در استان زنجان از قدمت بالای ۶۰ سال برخوردار است و هیئت اسکی زنجان از سال ۱۳۴۶ شکل گرفته و هم اکنون نیز بیش از دو هزار ورزشکار زن و مرد به صورت سازمان یافته و زیر پوشش این هیئت ورزشی قرار دارند. پیست پاپایی به دلیل قرار گرفتن در ارتفاع نسبتا بلند و وجود پیست در قسمت خلاف تابش خورشید، زمان یخبندان طولانی تری دارد و به دلیل داشتن شیب نه چندان تند برای استفاده مردم عادی و مبتدی نیز مناسب است.

2) قلعه لک لک ها

قلعه لک لک ها در فاصله حدود یک صد کیلومتری زنجان- ماهنشان و در جوار روستای شکورچی واقع شده است. لانه های این پرندگان زیبا روی تیغه ای از عوارض طبیعی زمین که به صورت دیواره ای عظیم و مرتفع تشکیل شده برپا شده است. به نظر می رسد علت برپایی لانه ها توسط این لک لک ها در این منطقه، وجود هوای مناسب، کشتزارهای برنج، رودخانه قزل اوزن و وجود انواع آبزیان در این منطقه می باشد. وجود کوههای رنگی ماهنشان، رودخانه قزل اوزن و قلعه لک لک ها در این منطقه فرصتی مناسب در جذب گردشگر و توسعه اکوتوریسم به وجود آورده است.

3) رختشوی خانه زنجان

یکی از بناهای کم نظیر زنجان، رختشوی خانه زنجان است. این بنا که در سال ۱۳۰۷ ساخته شده سرپناهی بود برای زمستان‌ها و زنانی که رخت هایشان را بیرون از خانه می شستند. رخت شوی خانه زنجان که حالا به موزه مردم شناسی این شهر تبدیل شده و بازسازی رخت شوی خانه در زمان های دور است، دو قسمت حیاط و مدیریت داشته و فضایی برای شستن رخت و لباس.