راهنمای پرداخت اینترنتی

از زمانی که خدمات پرداخت اینترنتی از طرف بانک ها ارائه شد، وب سایت ها نیز پرکاربردتر شده اند. پرداخت اینترنتی که یکی از امن ترین و راحت ترین روش های پرداخت غیر حضوری است، به واسطه "شبکه شتاب" امکاناتش را برای تمام کارت های بانکی عضو شبکه فراهم کرده است. یعنی با کارت بانکیتان (اگر عضو شبکه شتاب باشد) از درگاه اینترنتی هر بانک دیگر می توانید پرداختتان را انجام دهید و فرآیند خرید بلیط را کامل کنید. برای این کار به موارد زیر نیاز دارید:

1) شماره کارت بانک
2) شماره شناسایی دوم یا CVV2
3) تاریخ انقضای کارت
4) رمز اینترنتی کارت

شماره کارت همان شماره شانزده رقمی است که روی هر کارت بانکی درج شده است. کد CVV2 که یک کد سه چهار رقمی می باشد و تاریخ انقاضای کارت هر دو نیز روی کارت شما نوشته شده است. برای دریافت رمز اینترنتی (یا رمز دوم) می باید حداقل یک بار به یکی از دستگاه های خودپرداز بانک صادر کننده کارتتان مراجعه کنید. از منوی تغییر رمز، تغییر رمز اینترنتی را انتخاب نمایید و رمز دلخواه تان را که بیش از 5 رقم دارد وارد کنید. این رمز برای شما ثبت شده و قابل استفاده می باشد.


پرداخت اینترنتی


با انجام مراحل خرید نهایتاً به درگاه پرداخت الکترونیک سامان که از زیر دامنه‌های Shaparak.ir است هدایت می‌شوید. در آنجا فرمی وجود دارد که اطلاعات گفته شده‌ی فوق را از شما می‌خواهد. برای امنیت بیشتر اطلاعات محرمانه‌تان می‌توانید از صفحه کلیدهای مجازی این درگاه استفاده کنید. برای انجام این کار حداکثر 10 دقیقه فرصت دارید. پس از ورود اطلاعات روی دکمه پرداخت کلیک کنید و با دیدن پیام موفقیت پرداخت منتظر بازگشت به ایرپلین تیکت بمانید یا روی دکمه تکمیل فرآیند خرید کلیک کنید. دقت کنید که در صورت عدم بازگشت به وب سایت airplaneticket.ir به هر دلیلی مانند کندی اینترنت، خرید شما نهایی نمی‌شود و مبلغ پرداختی از طریق بانک طی حداکثر سه روز کاری به حساب شما برگشت داده خواهد شد.